Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile mogę wynegocjować na nowym QQ


Karas007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cena początkowa była 102800, niestety rozmawiałem z paroma dealerami z całej Polski i żaden nie chciał dać lepszego rabatu i otwarcie namawiali do skorzystania z oferty konkurencji bo oni lepszej ceny zaproponować nie mogą. Więc jak nikt nie chciał sprzedać samochodu i nawet nie próbował negocjować dalej to lepszej oferty dla siebie nie mogłem ugrać, więc zaoszczędzone mam ok 5000 PLN to chyba nie jest źle, na firmę i uprzywilejowany zawód miał bym jeszcze lepiej ale nie mogłem niestety skorzystać z tych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale łacha ciesze sie , że nie ma żadnego nowego nissana, który by mi sie podobał i kusił do wymiany na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

I-Way +2 1.6 Cdi 4x4 , alarm, komplet opon zimowych 16" na felgach aluminiowych, wycieraczki gumowe 103.000 (ze znizka dla grup zawodowych). Cena katalogowa ok. 126.500. Chyba dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-Way +2 1.6 Cdi 4x4 , alarm, komplet opon zimowych 16" na felgach aluminiowych, wycieraczki gumowe 103.000 (ze znizka dla grup zawodowych). Cena katalogowa ok. 126.500. Chyba dobrze?

to już dla silnika 1.6 montują 4x4? :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do diesla 1.6

Napisałem cdi. Początkowo chciałem wziąść benzynę 1.6. Ale ze względu na trudniejszy podjazd do mojego domu stwierdziłem, że przydałoby się 4x4, wtedy musi być większy silnik. Benzyny 2.0 przestraszyłem się spalania, to wysupłałem co mogłem i jest1.6 diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem cdi. Początkowo chciałem wziąść benzynę 1.6. Ale ze względu na trudniejszy podjazd do mojego domu stwierdziłem, że przydałoby się 4x4, wtedy musi być większy silnik. Benzyny 2.0 przestraszyłem się spalania, to wysupłałem co mogłem i jest1.6 diesel.

... to nieżle "wysupłałeś ....:) Gratuluję !

Myślę ,że te 130KM "wyniesie" Ciebie pod dom ! Szału pewnie nie będzie ale ciekawi mnie" jak się ma" taki silnik w układzie 4x4 w terenie ?

Odrębny to temat ale może zachęcę tym samym do dyskusji tych co mogą o tym powiedzieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to nieżle "wysupłałeś .... :) Gratuluję !

Myślę ,że te 130KM "wyniesie" Ciebie pod dom ! Szału pewnie nie będzie ale ciekawi mnie" jak się ma" taki silnik w układzie 4x4 w terenie ?

Odrębny to temat ale może zachęcę tym samym do dyskusji tych co mogą o tym powiedzieć .

Jak odbiorę to potestuję terenów w okolicy u mnie dostatek. Mam takie pytanie na marginesie. Jeśli samochód jest na stocku w innym mieście i mi go ściągają to powinienem go jakoś lepiej sprawdzać? czy te samochody zawsze zostają po kimś kto go nie odebrał? czy mogą mieć jakieś ukryte wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealerzy sprawdzają pewną partię samochodów w fabrycznych konfiguracjach, bo wielu klientów nie chce czekać, nie doposażają itp. To są właśnie samochody stockowe - w większości przypadków ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Oczywiście nie mam zamiaru robić z niego terenowego :). Ale w zimie nie raz miałem problem pod dom podjechać. Zobaczym jak będzie teraz, a zima tuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem cdi. Początkowo chciałem wziąść benzynę 1.6. Ale ze względu na trudniejszy podjazd do mojego domu stwierdziłem, że przydałoby się 4x4, wtedy musi być większy silnik. Benzyny 2.0 przestraszyłem się spalania, to wysupłałem co mogłem i jest1.6 diesel.

 

Wiem, moja uwaga była do kolegi sceptyka :)

ale jakby tak chcieć być precyzyjnym to nie cdi a dci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem szczerze można dużo wynegocjować. Zależy czy pracownikowi salonu zależy sprzedać. Ja np. w styczniu 2013 mam do odebrania Qashqaia Tekna 1.6 dci S/S 4x4 + skórzane i podgrzewane siedzenia oraz biały kolor niemetalizowany . Do tego mam dodatkowy komplet felg stalowych 16" z kołpakami i oponami zimowymi Kleber, autoalarm, dywaniki welurowe i gumowe, miękka wykładzina do bagażnika, chromowane obwódki świateł przeciwmgłowych oraz dodatkowo przedłużona gwarancja do 5 lat lub 150000km i to wszystko za 108500zł :-) a normalnie bez negocjacji wyszłoby 125500zł

 

Wiec jak widać wynegocjowałem 17000 zł rabatu . Oczywiście to nie w całości moja zasługa ponieważ dostałem 12% rabatu od ceny bazowej modelu.

 

Mimo wszystko spokojnie idzie oprócz 12% rabatu jeszcze jakieś 4000 - 5000 zł wyszarpać na akcesoriach ;)

 

Już nie umiem się doczekać odbioru. Mam nadzieje że trafią mi się przy odbiorze trudne zimowe warunki. Wtedy od razu wytestuję możliwości QQ ponieważ nie brak u mnie nieodśnieżonych dróg oraz stromych wzniesień gdzie przy starcie z miejsca wielu sobie nie radzi.

Edytowane przez oscar88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszły Ci do tego auta felgi 16"? To dziwne bo ja musiałem wziąść 17". 16"się nie mieściły ze względu na hamulce w wersji 4x4. Chyba, że jest jeszcze różnica pomiędzy wersją normalną , a wersją +2? Za to dali mi w cenie z zimówkami Nokian na śliczych alusach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty masz wersje +2 ? bo z tego co czytalem to wlasnie 16" nie wchodza do tej wersji. ja mam normalna wersje i sami mi zaproponowali te felgi, wiec licze ze wiedza jakie wchodza do danego modelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty masz wersje +2 ? bo z tego co czytalem to wlasnie 16" nie wchodza do tej wersji. ja mam normalna wersje i sami mi zaproponowali te felgi, wiec licze ze wiedza jakie wchodza do danego modelu ;)

Tak, ja mam wersje +2. Przy składaniu zamówienia sprzedawca nie był pewny i napisał mi w uwagach, że w przypadku jeśli się nie zmieszczą 16", będą 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dziś u nas na pasażu wersję Acenta z silnikiem 1.5 dCi. Rabat wyjściowy - 13000 PLN.

 

Podejrzewam dlatego, że to samochód który już stoi w salonie a mamy koniec roku wiec powoli szykuje sie wyprzedaż 2012 a poza tym teraz ten silnik 1.6 dCi jest bardziej pożądany ze względu na lepsze osiągi. Ale moge sie mylic ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest tak jak mówisz. Rabat dotyczył dokładnie tego wystawionego egzemplarza. To już norma, że duże rabaty dotyczą tylko i wyłącznie samochodów na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest tak jak mówisz. Rabat dotyczył dokładnie tego wystawionego egzemplarza. To już norma, że duże rabaty dotyczą tylko i wyłącznie samochodów na stoku.

Ja suma, sumarum za samochód kupiony miesiąc temu dostałem ok 23 tys., rabatu w tym było 11% na grupy zawodowe. Samochód był ściągany z innego salonu. Sprzedawca mówił, że jeszcze nie dał takiego rabatu, ale na to akurat już patrzę przez palce :).

Edytowane przez chesteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja suma, sumarum za samochód kupiony miesiąc temu dostałem ok 23 tys., rabatu w tym było 11% na grupy zawodowe. Samochód był ściągany z innego salonu. Sprzedawca mówił, że jeszcze nie dał takiego rabatu, ale na to akurat już patrzę przez palce :).

Znaczy odczuli spadek sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Kaśka jest z 2009 roku, ale w coraz większych korkach mam ochotę kupić benzynę z CVT. Podejrzewam, że przed wprowadzeniem nowego modelu w 2013 można będzie liczyć na większe rabaty niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Kaśka jest z 2009 roku, ale w coraz większych korkach mam ochotę kupić benzynę z CVT. Podejrzewam, że przed wprowadzeniem nowego modelu w 2013 można będzie liczyć na większe rabaty niż teraz.

 

co do rabatów to ja bym nie liczył na to ,że będą większe rabaty przed wprowadzeniem nowego QQ - nowy będzie droższy (zapewne) i bez rabatów

 

pozatym w 2013 go pokażą a w 2014 trafi do sprzedaży więc jeszcze duuuużo czasu upłynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...