Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile mogę wynegocjować na nowym QQ


Karas007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Wynik moich negocjacji za QQ Tekna 2.0 benz. 4x4 metalic to 88800 na wyprzedaży rocznika 2012.

Edytowane przez janio_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dywaniki w standardzie czy za dopłatą?

 

Ja dostałem dywaniki welurowe i alarm gratis :) Oprócz tego rabat na firmę: wersja Tekna, 1.6dCi 4x4 za 96.800 zł (cennikowa 115.800 zł), a więc 19 tys. rabatu. Zakup był w sierpniu a wtedy standardowy rabat wynosił 6 tys., więc udało się urwać dodatkowe 13 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co dają takie wielki ceny skoro dają rabaty. Mogliby wycenic je na 60/70/80 w zalezności od wersji i też by ludzie je kupowali. A tak daja rabaty bo sie nie sprzedaja i są kiepskie??? A na serwisie potem sobie odbijają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co dają takie wielki ceny skoro dają rabaty. Mogliby wycenic je na 60/70/80 w zalezności od wersji i też by ludzie je kupowali. A tak daja rabaty bo sie nie sprzedaja i są kiepskie??? A na serwisie potem sobie odbijają??

Qashqai akurat sprzedaje się świetnie(mimo latek i pojawienia się calej plejady konkurentów)2012 byl już kolejnym wzrostowym a ten rok znowu zaliczył lepszym rezultatem (styczeń 2013do stycznia2012)już w marcu 2011 roku sprzedał się w miljonie sztuk!A w 2007 rokui gdy zaczęto go sprzedawać,nikt mu nie wróżył sukcesu.A nazwa rodem z plemienia Nomadów to już był szok.W ogóle rok 2012 to największa sprzedaż nysek na starym kontynęcie.Wszysty psioczą że to renault i że to już nie to co kiedyś i kupuja na potęgę.

cytat:"

W 2012 r.nissan sprzedał w Europie 665 756 pojazdów, co przełożyło się na wzrost udziału w rynku z 3,8 do 3,9 proc. Jest to rekordowy wynik japońskiej marki na Starym Kontynencie.

Największe wzrosty sprzedaży zanotowano w krajach, gdzie Nissan przeprowadził inwestycje - Wielkiej Brytanii (10 proc.) oraz Rosji (11 proc.). Zakłady w Sunderland wyprodukowały ponad 0,5 mln samochodów, co dało im pozycję największej fabryki motoryzacyjnej w Wielkiej Brytanii.

Nissan jest drugi rok z rzędu najlepiej sprzedającą się marką azjatycką w Hiszpanii, przy historycznie wysokim udziale w rynku wynoszącym 5,2 proc. Wzrosty zanotowano aż w 22 krajach europejskich, pomimo ostrej konkurencji oraz kryzysu gospodarczego.

Aż 33 proc. sprzedanych samochodów stanowiły modele Qashqai. Mimo tego, że od premiery rynkowej minęło już 6 lat to w Europie nabywców znalazło ponad 250 000 egzemplarzy. Do wzrostu przyczynił się również Juke - jego sprzedaż zwiększyła się o 13 proc.

W Polsce na kupno Qashqaia zdecydowało się 7 543 nabywców. Na drugim miejscu uplasował się Juke (2 511 sztuk), trzecim - Micra (1 575 sztuk) zaś czwartym - Note (1 092 sztuki).+"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dywaniki welurowe i alarm gratis :) Oprócz tego rabat na firmę: wersja Tekna, 1.6dCi 4x4 za 96.800 zł (cennikowa 115.800 zł), a więc 19 tys. rabatu. Zakup był w sierpniu a wtedy standardowy rabat wynosił 6 tys., więc udało się urwać dodatkowe 13 :-)

inny rabat jest dla osoby fizycznej a inny przy zakupie na firmę więc nie urawłeś 13 tys złotych gdyż jeżeli dla os. fizycznej było 6000 zł to za zakup na firmę około 10-12% więc sobie można ile tak naprawdę wytargowałeś :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dywaniki w standardzie czy za dopłatą?

 

Od dealera dostałem alarm i dywaniki gumowe. Proponował "promocję" na zimówki, ale taniej i w lepszej jakości kupiłem na oponeo.

Edytowane przez janio_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem blokadę skrzyni i opony zimowe zamiast po 550/sztuka otrzymałem po 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu 2012 za swojego Qashqaia 1,6 wersja Tekna z dodatkowym kompletem opon zimowych 16 cali na alusach, dywaniki gumowe, listwy progowe, alarm zapłaciłem 78.500 gotówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Co do gratisów pamiętajmy, że alarmy gratisowe dywaniki itp.

są gorszej jakości.

Na tym świecie nie ma nic za darmo.

Sprzedawca to nie instytucja charytatywna i na pewno nie montuje dobrego alarmu itp


Resumując co do rabatów

na firmę 12 % z ceny 100

plus 3000 tys za lojalność (podobno już nie dają)

no i 2500 zł dostałem po znajomości od sprzedawcy-wcześniej Nota kupowałem.

 

Wielkość rabatów to rzecz subiektywna

Z ceny 100 wydają się wielkie

Z mniejszego pułapu niższe ceny itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja kupowałem rocznik 2012 w styczniu 2013 i za wersję I-Way, silnik benz. 2,0 zapłaciłem równe 80 tys. PLN. W cenie miałem alarm Cobra, dywaniki gumowe oryginalne, hak (stały) i komplet kół zimowych (opony + felgi stalowe) 16".

Czy to super okazja nie wiem, ale coś tam można zawsze wytargować jeszcze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15% od ceny podstawowej (czyli tej wyższej) niezależnie od wersji, silnika i pory roku, dodatki w stylu alarm, chlapacze, dywaniki, orurowanie itd. to już kto co wywalczy. Oczywiście nie każdy dealer będzie chciał słyszeć o takim rabacie bo wtedy jego marża będzie niższa, ale jak ktoś chce sprzedać to da. Po 15% rabacie i tak dealer jeszcze nieżle zarobi, a kupujący będzie przeszczęśliwy. Po nowym roku można się spodziewać rabatów nawet do 20% jak pokazuje historia cenników. Przykład qashqai 1.6 Visia teraz wyjściowo kosztuje 72500 zł, po rabacie od nissana 64500 zł, przy wywalczonym 15% rabacie 61000 zł, po nowym roku 58000 zł. Wiedzę czerpie z obserwacji cenników i wyprzedaży na przestrzeni 3 lat, rozmowach i negocjacjach z dealerami w całej Polsce. Oczywiście ceny dla fizycznych.

Pozdrawiam zaskoczonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15% od ceny podstawowej (czyli tej wyższej) niezależnie od wersji, silnika i pory roku, dodatki w stylu alarm, chlapacze, dywaniki, orurowanie itd. to już kto co wywalczy. Oczywiście nie każdy dealer będzie chciał słyszeć o takim rabacie bo wtedy jego marża będzie niższa, ale jak ktoś chce sprzedać to da. Po 15% rabacie i tak dealer jeszcze nieżle zarobi, a kupujący będzie przeszczęśliwy. Po nowym roku można się spodziewać rabatów nawet do 20% jak pokazuje historia cenników. Przykład qashqai 1.6 Visia teraz wyjściowo kosztuje 72500 zł, po rabacie od nissana 64500 zł, przy wywalczonym 15% rabacie 61000 zł, po nowym roku 58000 zł. Wiedzę czerpie z obserwacji cenników i wyprzedaży na przestrzeni 3 lat, rozmowach i negocjacjach z dealerami w całej Polsce. Oczywiście ceny dla fizycznych.

Pozdrawiam zaskoczonych

Ok,  Tylko pamiętajmy, że kończy się produkcja Qashqai  w tym roku, więc rabat i jego wielkość będzie uzależniona ile aut dealerzy będą mieli na stoku.

Jak kupiłem Qashqai 360 z lakierem  metalic 72,500  i mam nadzieję, że w 2014 nie będzie ceny 69.00:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,  Tylko pamiętajmy, że kończy się produkcja Qashqai  w tym roku, więc rabat i jego wielkość będzie uzależniona ile aut dealerzy będą mieli na stoku.

Jak kupiłem Qashqai 360 z lakierem  metalic 72,500  i mam nadzieję, że w 2014 nie będzie ceny 69.00:)

Brawo wyrwałeś 18%. Jak wywalczyłeś tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkcja QQ już się praktycznie zakończyła - z tego co wiem to nie można składać już zamówień do fabryki - do sprzedaży pozostało tylko to co dealerzy mieli zamówione i potwierdzone - więc już nawet jak ktoś się zdecyduje cięzko będzie znaleść daną wersję w danym kolorze i wg mnie do końca roku pozostaną jakieś pojedyńcze egzemplarze - w styczniu nie będzie w czym wybierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo wyrwałeś 18%. Jak wywalczyłeś tyle?

 

 

Cóż urok osobisty...;)

 

Ale tak poważnie,

Sprzedawcę znałem z zakupu Nota- lepszy kontakt

Odwoływałem się do konkurencji z Poznania, że daje mniej.

 

Podkreśliłem, że jestem zainteresowany zakupem,

ale motywacją do zakupu będzie optymalna cena dla obydwóch stron.

 

Dealer miał na stoku 5 szt  na stoku kolor szary model 360- dzięki temu

może coś więcej z ceną zrobić, aniżeli zamawiając auto z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...