Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16 Błedy P335 P011 Dławi się


Gość bonzaii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam Almerę 2003r 1.5 Benzyna od roku. Cały czas chodziła wyśmienicie, cud a nie samochód. Jednak wszystko co dobre kiedyś się kończy.

 

Od tygodnia auto dławi się, gdy wcisnę pedał gazu bardziej, niż samochód tego potrzebuje. Mogę baaardzo powoli wciskać pedał gazu aby delikatnie rosły obroty (mówię o jeździe, nie postoju), jak wcisnę za mocno to silnik zachowuje się jakbym puścił pedał gazu.

 

Dodatkowo pojawiły się problemy z odpalaniem. Średnio muszę krecić rozrusznikiem jakieś 3-5 sekund zanim załapie, gdzie zawsze odpalała od strzała.

 

Na postoju auto wchodzi na obroty prawie normalnie, tzn odrobinę wolniej niż zwykle i nie przerywa (nie dławi się tak jak podczas jazdy).

 

Po nocy gdy ruszam samochodem nagrzewa się on 2x szybciej niż zwykle, ale może to być moja nadwrażliwość. Nie przegrzewa się - trzyma ładnie temperaturę i wentylatorki raczej się nie włączają za często.

 

Przeczyściłem przepustnice zgodnie z instrukcją znalezioną na tym forum - żadnego efektu.

Odczytałem błędy, są to:

 

Stored
P0335 - Crankshaft Position Sensor "A" Circuit

Pending
P0335 - Crankshaft Position Sensor "A" Circuit
P0011 - "A" Camshaft Position - Timing Over-Advanced or System Performance

Proszę o radę, co mogę jeszcze sprawdzić aby wytypować usterkę (-ki) i zacząć eliminację. Z góry bardzo dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem.

 

Wydaje mi się, że to nie problem paliwa, gdyż sensacje pojawiły się po wypaleniu połowy baku, a zawsze tankuję do pełna.

 

PS: Dysponuję interfejsem OBDII (Elm 327 ?) jeżeli to może w czymś pomóc.

 

 

@Edit:

 

Czytając forum doszedłem do wniosku, że może być walnięty czujnik lub łańcuszek rozciągnięty. Jednak zasłyszałem też, że może ceramika w katalizatorze się posypała i dlatego się dławi na wylocie spalin?

 

Auto ma 212kkm przebiegu, także będę robił rozrząd. Zobaczymy tylko czy to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...