Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Piszczenie - brak poduszki?


Gość WhiteOwl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WhiteOwl

Witam.

 

Mam dziwny problem. Już po przekręceniu kluczyka w stacyjce, uruchamia się piszczenie (ciągłe, nieprzerywane, nie jak przy niezapiętych pasach).

Kupiłem auto od wcześniejszego właściciela i poduszki nie było już w fotelu pasażera, kontrolka przez cały czas się świeciła, ale pisku nie było.

Teraz nie wiem, czy zresetowali mi w serwisie jak podłączali pod komputer przy okazji innej naprawy, czy to się ujawniło, nie wiem, ale piszczy i stwierdzili, że to przez ten brak poduszki. Nie mogę też otworzyć bagażnika, a przy używaniu migaczy, czy świateł awaryjnych przestaje piszczeć.

 

Co radzicie? Można to jakoś zlikwidować, czy lepiej już założyć poduszkę? Pytanie czy w serwisie mi trafnie ocenili, że to przez poduszkę...

 

Pozdrawiam,

Kamil

 

edit 1

Sorry, bagażnik otworzyłem :). Chociaż był zablokowany, przyciskiem można było go otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zapiętych pasach piszczenie jest przerywane a nie ciągłe, ciągłe piszczenie normalnie oznacza otwarte drzwi lub bagażnik przy włączonych światłach, zacząłbym od sprawdzenia włączników drzwiowych, potem kostki stacyjki ponieważ zablokowany bagażnik jest tylko przy pracującym silniku , sprawdź również czujnik zamknięcia bagażnika - może się uszkodził i zamyka obwód sygnalizacji. Brak poduszki czy uszkodzenie jej jakiegokolwiek elementu nie powoduje ciągłego pisku , od tego są komunikaty na ekranie komputera pokładowego ( tyle wiem z praktyki użytkowania primki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primera potrafi czasem w podobny sposób piszczeć gdy podczas jazdy ciągłej, odepnie i zapnie się dwukrotnie pas bezpieczeństwa. Cóż, i wtedy blokuje się całe radio, wyświetlacz się zamraża, i wyświetla nawet po wyciągnięciu kluczyka, Ciągły pisk towarzyszy temu wszystkiemu. Mi pomaga przytrzymanie obydwu przycisków przy regulacji zegara przez 10 sekund. (gdzieś własnie o tym słyszałem kiedyś, jakoby był to soft-reset).

 

Co ciekawe, serwis Nissana nie potrafi się na mój przypadek opowiedzieć, gdyż twierdzą że jak to znika, to nie ma się czego obawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

voyager, a co to sa włączniki drzwiowe?

 

Gigabyte - które dokładnie klawisze trzeba nacisnąć, żeby zrobić ten reset? Zegary reguluje się lewo lub prawo po obu stronach manetki...

 

Byłem z tym w ASO. Okazało się, że padł jakiś micro switch od bagażnika, nie wiecie jak to kupić?

 

Czy to może jest to? przelacznik.klapy_p12.kbim.jpg

Przełącznik otwierania tylnej klapy

 

No już wiem, to jest właśnie to.

Można znaleźć na Allegro pod hasłami: stycznik lub włącznik klapy czy bagażnika. Cena ok. 89pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś rozwiązanie problemu a trzeba podpowiedzieć że włączniki drzwiowe to są te przy drzwiach na słupkach z czrną gumką które się rozwierają jak zamykasz drzwi ( jaśniej nie da rady )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...