Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] LPG


Gość michalgdb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co mi kumpel mówił to nagadał gaziarzowi ze chce tam kompresor dać i żeby zrobił z górką do 500km a potem je ograniczył elektronicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest taka Hana :) Hany nie mają rozwiercanych dysz, jeśli dysza ma określoną średnicę to elektronicznie się jej nie zmniejszy i na wolnych obrotach będzie zalewać. No chyba, że silnik poradzi sobie zapłonem i wolne obroty będzie trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no kwestia jest taka że będziesz miał mniejsze czasy niż na pb ,,,

tylko poniżej 2 ms już chyba żadna hana nie da rady ...

ale cisnienie 0,8 B i może wydatek już do ogarnięcia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą nie wiem co mu tam mogli ograniczać stag nie ma takich możliwości owszem przepinać na pb po wyżej jakiś tam obrotach tak

ale czasy wtrysku są uzależnione od tego co sonda pokaże i co ecu zrobi ,,, do szerszej debaty by trzeba było mieć mapę pb i gazu ,,,

 

ponad to wiem że ze uturbione fabrycznie auta nie mają aż tak wydajnych wtrysków tylko czasy kręcą sie do pętni czyli 24 ms ,,,

zastosowanie kompresora i tak wydajnych gazowych daje szansę na wystrojenie tego na LPG bez szans jazdy na pb ,,wiadomo ,,bez ruszania pb ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak będą za wydajne i nie da się tego ogarnąć ciśnieniem, to będzie zalewało na wolnych, jedyne rozwiązenie w takim przypadku to odpowiednia dysza, i zazwyczaj najpierw robi się moda a później wkłada LPG, lub wkłada się odpowiednią konfigurację i tylko zmienia wtryski jak już zajdzie potrzeba, których koszt w porównaniu z modem jest niewielki, a zawsze można się dogadać z gazmenem, aby wziął stare w rozliczeniu i pewnie by się zgodził jeżeli auto będzie u niego serwisowane i będzie znał ich stan.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moja zetka od wczoraj jeżdzi na lpg

 

to cieszyć się tylko tanią jazdą :D i witamy nową kuchenkę w klubie :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jeżdzi tak samo jak na bęzynie do odcinki idzie na lpg

2 reduktory po 250km wydajności

6 wtryskiwaczy hanna niebieskie

2 zawory odcinające 8mm

2 niezależne rurki 8mm od butli

komp stag 300

butla w kolo

wlew gazu obok wlewu paliwa schowane

koszt 2700 jednak miałem swój komp i butle z calibry więc za to nie bylo trzeba placić

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jeżdzi tak samo jak na bęzynie do odcinki idzie na lpg

2 reduktory po 250km wydajności

6 wtryskiwaczy hanna niebieskie

2 zawory odcinające 8mm

2 niezależne rurki 8mm od butli

komp stag 300

butla w kolo

wlew gazu obok wlewu paliwa schowane

koszt 2700 jednak miałem swój komp i butle z calibry więc za to nie bylo trzeba placić

 

fajny zestaw, powiedz mi czy AC-ki nei buczą???? bo będę właśnie kładł 250 do BMW, zamiast STAG-a wybrał bym TECH-a, auto pętli bene na wysokich???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jeżdzi tak samo jak na bęzynie do odcinki idzie na lpg

2 reduktory po 250km wydajności

6 wtryskiwaczy hanna niebieskie

2 zawory odcinające 8mm

2 niezależne rurki 8mm od butli

komp stag 300

butla w kolo

wlew gazu obok wlewu paliwa schowane

koszt 2700 jednak miałem swój komp i butle z calibry więc za to nie bylo trzeba placić

Skąd brałeś podciśnienie do reduktorów? Tylko z fabrycznego wyjścia w kolektorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie niewiem ,wężyk wychodzi z pod pokrywy tej przedniej plastikowej jak ją odkręce to ci dokladnie powiem moze nawet jutro bo chce montować wskażnik bosst i egt więc musze znaleść jakieś miejsce do wpięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No to i ja sie pochwale konfiguracja u mnie:

- butla 680x200 62,5litra + wielozawor extra

- wlew pod klapka

- wtryskiwacze LR Med białe

- lpg tech 316

- 2x acr01 + 2x elektrozawor valtek 6mm

- 2 filtry z wlokna szklanego powiekszone

 

 

Reduktory wpiete w obieg wodny szeregowo. Auto strojone na sondzie szerokopasmowej i do samej odcinki idzie na gazie jak na benzynie. Przy dobrym montazu, auto to naprawde pieknie pracuje na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Na LPG moje Z jest słabsze o 8KM i 6Nm. Stroiłem na podstawie krótkich korekt. Jak zamontuję sondę szerokopasmową i wystroję to różnica będzie jeszcze. mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr certools F-779-B-d powiekszony z wkladem z wlokna szklanego + do tego trojniki LR, aby nie ograniczac przeplywu.

 

 

Tomek.85, masz moze wykres? Jak sie krzywe ogolnie rozkladaja, mnie interesuje.

8km przy 287, to jest spadek absolutnie nie zauwazalny i nie warto dalej szukac.... chociaz szerokopasmowke warto podlaczyc, aby byc pewnym, ze tloki nie splyna przy pelnym bucie.

 

Do takiego auta, to az zal gazu nie zalozyc;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Tomek przyjmujesz spadek hp i nm, bo moim zdaniem nie od tego co jest podane w dowodzie > 287 -> 280, bo po instalacji gazu od normalnego spadku, przy przekładaniu mocy na koła, to -8 jest np od 270 do 262

 

nikt nie miał wpisane i miał faktycznie np 287 - 287 , 280-280, niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar był tego samego dnia, najpierw PB później LPG. Na PB 270, na LPG 262. Na PB jest o 10 mniej niż seria ale to niedługo zostanie ogarnięte bo po 130kkm przebiegu katy mają już prawo blokować wydech. Przebiegi mocy/momentu na PB i na LPG są równoległe w całym zakresie z tym, że LPG o te 8KM i 6Nm niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...