Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] LPG


Gość michalgdb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te diody równo nie pokazują. Jaką masz butlę??

 

Ja najwięcej w trasie zrobiłem 530km na 56 litrach lpg. Średnio po mieście i w mieszanej w lato wychodzi mi 13-14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp pokazuje spalanie na podstawie (m.in) czasów otwarcie wtrysków benzynowych. Czasy te są inne niż czasy wtryskiwaczy LPG (wydajność także inna) więc nic dziwnego, że wskazania kompa się nie zgadzają. Powinna to jednak być +/- stała zależność. W niektórych sterownikach silnika jest możliwość kalibracji wskazań spalania (nie wiem czy akurat w Z też). W takiej sytuacji można sobie przestroić kompa żeby pokazywał rzeczywiste spalania na LPG (ale wtedy na PB będzie zawyżał).

Co do kontrolek stanu LPG to są one do skalibrowania, da się ustawić tak, żeby pokazywały faktyczny stan gazu w butli (faktyczny to trochę przesadziłem ale z dość dużą dokładnością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jutro jade na sprawdzenie mapy i zobaczymy co i jak. Ten gazownik zakłada nawet gaz do ciężarówek wiec ma pojecie.

 

PS: Nie wyszło tak źle, komp pokazuje 12,2 litra a gazu spalił 14,5 l. Wiec całkiem spoko, Jazda po mieście i okolica bez szaleństw tym razem. Została jeszcze tylko trasa do sprawdzenia :) Wchodzi koszt przejechania 100 km po mieście 38 zł :) a dzisiaj poszło 300 km

Edytowane przez michalgdb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na TVN turbo pokazywali Infiniti G35. Mówili, że ten silnik nie lubi LPG. Najwięcej problemów jest z padającymi katalizatorami. Czyli można powoli myśleć o test pipe'ach i dystansach do drugich sond. Chyba, że ich fachowcy mało się znają ;)

Edytowane przez Filon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty mówią. Dlaczego? Dlatego bo jedyne co może mieć wpływ na uszkodzenie katalizatorów to temperatura spalin. Jeśli instalacja jest dobrze zestrojona to na LPG spaliny są tylko o kilka % cieplejsze. Nie ma więc takiej możliwości żeby uszkodziły katalizatory. Jeśli instalacja źle zrobiona/zestrojona to i katalizatory i głowica szybko zastrajkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można "KATA" wyciąć :D hehe błąd wyszedł w kalkulacji, pojechałem na stacje, zatankowałem gazu do pełna i wyszło 14,1 litrów na 100 km. Sprawdzałem mape, jest taka sama jak na benzynie.

 

PS: o tym infiniti też oglądałem, ale szczerze nie widzę różnicy miedz Pb a LPG. Temp silnika, ciśnienie oleju wszystko w normie. Ja robię dużo km wiec już mam w kieszenie parę stówek zaoszczędzonych. W dodatku mam wrażenie że dźwięk z tłumików na LPG jest taki trochę żywszy :D

być może wkręcam sobie :P

 

Graty jakie mi wstawili:

Wtryski: Hanah

Wielozawór: Tomasetto

Reduktor: KME Gold 240 kw

Zbiornik: Bormeli ?

Komp: Stag

Edytowane przez michalgdb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można "KATA" wyciąć :D hehe błąd wyszedł w kalkulacji, pojechałem na stacje, zatankowałem gazu do pełna i wyszło 14,1 litrów na 100 km. Sprawdzałem mape, jest taka sama jak na benzynie.

 

PS: o tym infiniti też oglądałem, ale szczerze nie widzę różnicy miedz Pb a LPG. Temp silnika, ciśnienie oleju wszystko w normie. Ja robię dużo km wiec już mam w kieszenie parę stówek zaoszczędzonych. W dodatku mam wrażenie że dźwięk z tłumików na LPG jest taki trochę żywszy :D

być może wkręcam sobie :P

 

Graty jakie mi wstawili:

Wtryski: Hanah

Wielozawór: Tomasetto

Reduktor: KME Gold 240 kw

Zbiornik: Bormeli ?

Komp: Stag

jak dla mnie to upewnij się że masz miedz 8 mm od butli do reduktora wielozawór właśnie pod taką miedz jak i elektrozawór

hana powinna wystarczyć zielona ew niebieska

 

Kme gold na pewno nie ma takiej wydajności i ma słabą termikę jak go pociągniesz 1-2-3-4-5 na autostradzie może zamarznąć

jaki stag ?

 

cisnienie robocze i pliki z ustawieniami praca na wolnych jak i praca na wysokich obrotach nagrane osc i możemy patrzeć czy wszystko jest ok ,,,KME Gold Turbo nie radził sobie z 200 KM ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ma tam zamontowane faro 8mm.

Ten reduktor też mnie zastanawia, kolega ma taki w BMW około 170-180KM to pamiętam że był spadek ciśnienia z 1.8 na 1.0bar i termika też nie wyglądała najlepiej, ale ma to na miedzi 6mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakim cudem 1.8 Bara .. i spadek nawet o 0,8 to jakaś masakra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 80% gdzie dopuszczalne jest 10 -20 % max ,,,!!!!!!!!!!

 

no koledze ten turbo gold spadał z 1.2 -1.3 na 0.6 ,,, było jeszcze bogato ale nie tak bogato jak powinno ,,tyle że miał niebieską hanę to go ratowało ,,,

 

generalnie cała seria kme jest bardzo prze wartościowana

 

faro farem ale czy nie ma jakiś zwężek pod zwykłe zawory paproni nie brakuje ..

cena elektrozaworu normal to 36 zł a pod 8 mm 99 itp,,,

 

jak ma 1.8 to sprawdzić obw podciśnienia nie ma prawa być coś takiego generalnie sie stroi przy 1,Bara ,,, jazda w górę to już dopieszczanie jeśli nam brakuje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gazownik niby mówił że ten KME w wolnossącym silniku da rade i będzie jeszcze zapas mocy. Od ma Lincolna suva 5,7 litra i daje rade bez problemu. Na spokojnie wszystko przeanalizujemy. Spadku w mocy nie czuje, dobrze wkręca sie na obroty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już są 2 szt ...

 

a tak do rzeczy

 

czy daje radę to nie masz pojęcia bo instalacje są sprytne i potrafią sie podpierać PB bez wiedzy operatora ,,,

 

chłopaki mają wranglera do testowania reduktorów jak dobrze pamiętam 4.0 i napisali że każdy tam daje radę,,,, na wolnych obrotach

 

prawda taka że jak nie nagrasz osc oscyloskopu z jazdy to nie będziesz wiedział co sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak już temat o PB to ani litra nie wciągną bo zrobiłem 600 km razem a miałem na granic rezerwy paliwa i tak zostało

 

PS:

 

Strider

 

[350Z] LPG robi się najpopularniejszym wątkiem w dziale Zetek.... ;)

 

A bo jest o czym pogadać :D

Edytowane przez michalgdb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzi ktoś co robić ? wyżej HCCT wystawił plik z mapy jak jeździliśmy z podłączonym kompem. Wystarczy załadować plik do programu od gazu jak ktoś ma

Edytowane przez michalgdb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...