Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] LPG


Gość michalgdb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przecież Ty nie masz katów.. tylko test pipesy, to o czym mowa  :|

 

Wow, tomoakatomi lepiej wiesz co mam zamontowane? Edytowane przez Tomek.85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spocie mówiłem Ci, że mam test pipes i chciałem je zamontować ale są za głośne przy moim wydechu więc leżą w szafie. Coś Ci się pomyliło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dowaliłeś  Przecież cały czas mówimy o mocy na silniku. Żeby mieć 270KM na kołach to sprężarkę musiałbym mieć pod maską. Zresztą to nie temat kto ma więcej mocy tylko porównanie mocy PB do LPG. W takiej sytuacji nie ma znaczenia czy mówimy o mocy na silniku czy na kołach (bo czy na pb czy na lpg to strata ta sama).

P.S.pawell31, pytam o moc na PB bo istotna jest różnica. Znam hamownie w Wawie, które wypluwają tyle mocy ile klient chce :) Na jednej z nich moje Z miało 316KM... hahaha

Edytowane przez Tomek.85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie Z, ale jest to jakieś odniesienie a propo moc PB98/LPG (/LPG AFR), poniżej moje pomiary z hamowni u Struny. Seria powinna mieć 140KM, 180NM, u mnie po modach ale na niesprawnej przepływce wyszło jak poniżej:

nissanlr.th.jpg

1KM, 4NM straty ale przy dystrybutorze jakoś mi tego nie żal :shifty:

Niedługo poprawki (nowa przepływka, zimny dolot i zapłon juz porządnie) i zobaczymy, czy się zrobi większy rozjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam więcej niż 4. Mój jest przedliftowy 2003, z wentylatorem na wiskozie czyli 260hp seria.

Teraz był strojony przez innego gazownika i ma inny reduktor. ciekawe co by pokazał...

 

Hamowany wtedy był też G35 w coupe 280 seria i wypluł 274.

 

g35lpg1.jpg

Edytowane przez pawell31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

17 czerwca dołączy kolejna kuchenka, wizyta umówiona w chyba najlepszych warsztacie w wlkp www.pitec.pl wyliczono mi na 4400 wraz z korkiem pod klapką.

stag 300 isa2, wtryskiwacze hana, tak doradzono, resztę dogadamy w dzień wizyty.
Aktualnie pierwszy test mojego spalania pb98 w miescie przy eko jeździe po Poznaniu, 16,5l na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Będe mial to na uwadzę, chyba że montażysci o tym wiedzą, Terminy maja długie, klientów sporo, mocne, słabe, srednie - wszystkie rodzaje aut robią, na forach lpg własciwie zero negatywów, Nawet Kalisz, czy Łódź u nich robi. Zobaczymy, z tego co wiem robili infinity g35 i rok już smiga, klient zadowolony. nic sie złego nie dzieje, spadek mocy chyba 3km i 6 nm.



zmiana planów, gaz poki co zostaje w kuchence :) auto bedziue jezdzilo na pb98 jak fabryka dała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalkulator lpg mi sie nie podoba, 26 miesięcy przy moim jezdzeniu rocznie do 10.000km tak by sie zaczelo zwracać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee tam

 

daleko jesteś bo od bidy sam bym ci gaz wsadził podaj co i za ile Ci chcieli wsadzić i przepnij sie na 108 Oktan ,,,

 

napisz jakie ceny !!!!!!!!!!!!!

 

ja mam dodatkowe kombi do pracy

 

1855 ccm mające doładowanie 0.9 B co generuje fabryczne 200 KM i 300Nm dostępne od 2500 obr i będzie gaz osiągi troszkę słabsze od fabrycznego 3.5 z ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten kalkulator liczy.....

 

przyjmijmy spalanie PB 16,5l, koszt pb 5,4zl, czyli 100km kosztuje 89,1zl

Teraz lpg 23% wiecej spala, czyli 20,2l po 2,4zl (raczej 2,3, albo nawet 2,2 teraz). Czyli koszt 100km wynosi 48,70

 

Czyli na kazdym przejechanym 100km oszczedzamy 40,39zl. Czyli na 1kkm oszczedzamy 404zl, a na 10kkm 4040zl - tak wiec po 11-12kkm masz zwrocona instalke. Nie wiem jak Ci 26kkm wyszlo.....

 

Wyzszy koszt przegladu 50zl rocznie do pominiecia. Po tych 12kkm mozesz wymienic filtry gazu, ale to max 100zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, czysta matematyka. Do 17 czerwca mam czas, wszystko przemyślę.
Jak będzie wyglądać sprawa z sondami? póki co mam brak katów, są downpipe i emulatorki, drugie sondy błędów nie łapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt jest taki że zmniejsza sie fukcjonalność i tak ciasnego wnętrza samochodu  bo gdzieś trzeba kolo zapasowe mieć na dalszej trasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...