Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak szybko z boxem na dachu???


DanteS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś spostrzegawczy.Wczesną wiosną tuż przed wyjazdem w Alpy miałem przygodę - przy wyjeżdzie z garażu zaczęła się zamykać automatyczna brama segmentowa garażu / przypadkowe naciśnięcie pilota w kieszeni/ no i lekko przywaliłem trumienką.Całe szczęście że autu nic się nie stało. Wszystko skumulowało się na box-ie. Ponieważ ten zabytek na dachu miał kilkanaście lat i trochę świata zwiedził na różnych dachach / jeszcze nawet na "Poldku"/ -tworzywo popękało szczególnie w miejscu mocowania do poprzeczek i nie pozostało nic innego jak szybko kupić nowego Taurusa ALTRO 500 litrów w kolorze tytanowym. Jest obszerniejszy mimo że krótszy, na jeden zamek -i z praktycznym beznarzędziowym mocowaniem do poprzeczek relingu. Ale obecnie nartki też jakoś się skróciły...

Resztki starego box-a rozebrałem praktycznie samymi palcami- tak już było kruche tworzywo- poszło do wora segregowanych odpadów.

A nowy czeka teraz na śnieg.W marcu przewietrzy się w Alpach francuskich w La Cluzac.

podrawiam

Jacek

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym roku jeszcze nie mogę pochwalić się wyjazdem w tak atrakcyjne miejsce i jego widokami jak kolega Jacek, ale załączam zdjęcie dla zainteresowanych bagażnikiem Thule Pacific 600. Zajmuje połowę dachu, ma pojemność 310 litrów i udało mi się do niego zapakować m.in. spory gabarytowo wózek Emmaljungi, materacyk do łóżeczka dziecięcego, a wolne miejsca poupychać drobniejszymi rzeczami. Bardzo lekki (13 kg), szybki i łatwy montaż, doskonała jakość wykonania. W przyszłości, jak nasza Mała podrośnie, planuję dokupić uchwyty do nart zajmując tym drugą połowę dachu.... ;)

post-26279-0-25605100-1353660084_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym roku jeszcze nie mogę pochwalić się wyjazdem w tak atrakcyjne miejsce i jego widokami jak kolega Jacek, ale załączam zdjęcie dla zainteresowanych bagażnikiem Thule Pacific 600. Zajmuje połowę dachu, ma pojemność 310 litrów i udało mi się do niego zapakować m.in. spory gabarytowo wózek Emmaljungi, materacyk do łóżeczka dziecięcego, a wolne miejsca poupychać drobniejszymi rzeczami. Bardzo lekki (13 kg), szybki i łatwy montaż, doskonała jakość wykonania. W przyszłości, jak nasza Mała podrośnie, planuję dokupić uchwyty do nart zajmując tym drugą połowę dachu.... ;)

Czy jest jakiś powód, że box jest po jednej stronie, a nie na środku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś powód, że box jest po jednej stronie, a nie na środku?

 

Nie wiem jaki powód poda kolega Jacek, ale dla mnie to po prostu łatwiejsze sięgniecie do środka.

QQ do niskich nie należy a ja tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki powód poda kolega Jacek, ale dla mnie to po prostu łatwiejsze sięgniecie do środka.

QQ do niskich nie należy a ja tak :)

Nie jestem jakimś specjalistą od aerodynamiki i nie jeździłem jeszcze z boxem, ale wydaje mi się że jakaś asymetria w tym temacie będzie powodować np. ściąganie samochodu w którąś stronę podczas szybszej jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi równiez wydawało się, że logicznym miejscem będzie środek dachu, jednak miły Pan sprzedawca zapewnił mnie, że ze strony będę miał lepszy dostęp do box'a, a niesymetryczny montaż nie wpłynie na ściąganie samochodu - podczas jazdy faktycznie nic takiego nie odczułem. Jedyne co sprzedawca mi zalecał, to montować zawsze jak najdalej do tyłu, żeby strumień powietrza nie podrywał "dziobu" box'a.

Jadąc przez Polskę płn-płd-płn, spalanie nie przekroczyło 7 litrów, więc box to same plusy - aż się znowu chce jechać na wakacje ... :wave:

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z boxem na dachu nie zauważył większego apetytu na paliwo. I też jak Blixten chce znowu jechac na wakacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z boxem na dachu nie zauważył większego apetytu na paliwo. I też jak Blixten chce znowu jechac na wakacje :)

Nie wiem jaki powód poda kolega Jacek, ale dla mnie to po prostu łatwiejsze sięgniecie do środka.

QQ do niskich nie należy a ja tak :)

też mocuję trumnę niesymetrycznie- ale ja jednak odczuwam czasami konieczność drobnej korekcji kierownicą,szczegółnie przy wietrze. Box mocuję tak,aby nie przeszkadzał przy podniesionej tylnej klapie. Co do pakowania- to wożę 2 stopniową aluminiową składaną drabinkę lub b.wysokiego syna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Jak wysoko z boxem"- oto jest pytanie?

Zauważyłem ostatnio niepokojące zjawisko.

Mam relingi,na nich poprzeczki THULE i box Taurusa ALTRO 500 - razem wysokość tej konfiguracji 2,0 m.

Na Śląsku zauważyłem tendecję do obniżania dopuszczalnej wysokości wjazdu do podziemnych garaży . Poprzednio było przeważnie 2,20 m ,teraz w wielu miejscach tylko 2,0 m i jak jest lekko w plusie to się mieszczę /tylko kierowca/ , a jak nie to delikatnie dotykam poprzeczki . Tak więc mamy drobną ruletkę ,zmieści się ,czy nie. Najśmieszniejsze to to ,że po bramce jest dużo wyżej !. Kochani inni współuczestnicy ruchu stają się nerwowi jak podjeżdzam i sprawdzam czy przejdę pod poprzeczką.

Najgorsze jest to, że w miejscach w których raz już przejechałem bez problemu -następnym razem już dotykam bo obwisło.

Czyżby należało jeżdzić z telekopową tyczką i kazdorazowo mierzyć?

pozdrawiam przedświątecznie

Jacek

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem - wysokość bramy do mojej hali garażowej to właśnie wspomniane 2,0 m.

Z boxem THULE Pacific mój QQ Acenta (bez relingów) niestety sporo przekracza 2 metry i nie ma szans. Jedyne co mozna, to mieć tego swiadomość, a nie jak mój sąsiad, który chcąc wjechać z rowerami na dachu - zapomniał się i wjechał, ale już bez rowerów.... a sam "demontaż" odbył się w sposób dość głośny i gwałtowny.... :lol:

Pozdrawiam świadomych i rozsądnych właścicieli QQ z boxami i bez nich :wave:

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...