Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nierówna praca i stuki w silniku 2,2 Di


Gość Radziu942
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Nissana Almera Tino 2,2 DI

nie wiem co sie stało, nagle silnik zaczął mi wariowac na niskich obrotach i cos puka , co to moze byc ? auto jest dynamiczne nadal i jedzie dobrze na obroty sie wkreca nawet tylko na niskich obrotach swiruje i obroty skaczą jak glupie tak do 1.1-2 tys obrotow. POMOCY co moze byc przczyną? nagle cos sie stało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mi da ze sprawdze filt powietrza skoro dopiero co byl wyczyszczony ?

 

Tym bardziej sprawdź. Często jest tak, że można włożyć filtr odwrotnie i resztki "syfu" zostanie pociągniętych do przepływki. Wyczyść przepływkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przebieg 217 tys km ale tak naprawde nikt tego nie wie ;) przez okres 6 lat nie mialem zadnej awari i nie bylo nic robione . wiec nie mam pojecia , bo to nagle sie stalo .

 

jak go odpalilem to normalnie bylo. jechalem do dziewczyny i nagle zauwazylem ze jak stalem na swiatlach w miescie to zaczął sie nagle jakos dziewie odzywac (dzwiek silnika) i dostal wibracji , popatrzylem na oborotmierz a on skakal pomiedzy 600 obrotw a 1200 i tak pracuje nie rowno .

 

na cieplym tak sie robi. nie wiem bede wracac nie dlugo do domu to zobacze jak sie zachowuje na zimnym silniku . bo na cieplym chodzi wlasnie tak nie rowno

 

Na zimym jak i na Cieplym wariuje z obrotami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A check zapala się?

Może podjedź na komputer czy są jakieś błędy, czasami są takie błędy że check się nie pali a błąd jest w pamięci. Nie chce cię straszyć ale u mnie dokładnie przy 220tyś zaliczyłem awarie pompy, przez pare dni dziwnie czasami przerywał aż następnego dnia przy ruszaniu zgasł, myślałem że źle wysprzęgliłem ale to była pompa wtryskowa coś tam padło w sterowniku i nie zapalił już, musiałem wymienić pompę i dopiero śmiga, mrygnął tylko check i zgasł i tyle, dlatego lepiej pojedź może na kompa i sprawdź czy są błędy bo to nic przyjemnego jak zaskoczy taka awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...