Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lift Parcha


Gość michailq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad podniesieniem mojego autka (Nissan Patrol GR y61 99 krótki). Czy warto podnosić i o ile oraz jakie koła wtedy? Jakiej firmy lift? Jakie skutki uboczne miała by taka przeróbka.

Używałbym bym go do zabawy w terenie i jazdy na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego , mysle ze ok 2 cali i bedzie ok . koła 33 cale nie wieksze chyba ze bardzo chcesz , skutki yyyyy chyba nie ma zadnych moim zdaniem lepiej sie prowadzi po podniesieniu

chociaz jezdziłem krotkim i rzucało go troche bo jednak jest duzo lzejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . ja nie czuje różnicy jezeli chodzi o most , koszt podniesienia to ok 3000zł do 4000tys zalezy na jakich czesciach i czy sam bedziesz to robił czy dasz to komus do zrobienia , ja swojego podniosłem 8 cm i powiem ze widac róznice mam tez koła 33cale jezdzi sie fajnie ale sam koszt opon to niecałe 4 tys i dobre felgi tez ok 4.5 tys przynajmiej mnie tyle wyszło tylko tyle ze ja mam felgi 17 paris dakar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad podniesieniem mojego autka (Nissan Patrol GR y61 99 krótki). Czy warto podnosić i o ile oraz jakie koła wtedy? Jakiej firmy lift? Jakie skutki uboczne miała by taka przeróbka.

Używałbym bym go do zabawy w terenie i jazdy na co dzień.

 

Ja swojego Patisona Y61 podniosłem też o 8 cm w OME oponki tak jak kolega pisze nei większe niż 33 prowadzi się dużo lepiej mosty przy tym lifcie dostają chyba najmniej. Polecam osobiście lift OME doskonale pracują zawiaski jedynie co trochę żałuję czasem że zamontowałem +100 i dopiero dobrze załadowany w pełni wykorzystuje zalety wkońcu to wyprawowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dlugiego czy krotkiego?

Moja dziewczyna widząc otwartą stronę forum z ostatnim postem, ze zdziwieniem zapytała na jakie to ja strony zaglądam w internecie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki

Słyszałem, że most troche głośniej pracuje. Czy to prawda?

 

 

most ?

 

:D

 

mosty to nad rzeką ;)

 

pracuje głośniej, ale nie dyferencjał (który nazywasz mostem), tylko wał tylny na krzyżakach i wielowypuscie... w dlugim nadwoziu mniej to czuć, ale w krótkim (juz przy lifcie powyżej 2") tak... poczytaj o obniżaniu mocowania skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

witam...

parę dygresji jeśli można ...jeśli posiadasz wersję long to nie trzeba nic zmienic do 3 " póżniej juz zaczynają się schody ... przy lifcie zmien sobie gumy na polibusze oraz nie zapomnij przedłużyć z przodu jak i z tyłu wszystkie przewody .. hamulcowe i odpowietrzenia ... polecam równierz podnieść o parę centymertów korektor siły hamowania .. jednym pada drugim nie po lifcie ... a zapomniał bym o "stabi" też w górę bo będzie ograniczał .. nie wpadnijcie tylko na pomysł pozbycia się go ....bo auto buja ise i jest nie stabilne na trawersach oraz serpentynach....

Pozdro RAF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość michailq

to może o coś jeszcze co potrzebuję by podnieść krótkiego o 2 cale prócz sprężyn i amortyzatorów? Wystarczy jak zamienię seryjne z większymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, śledze tu kilka tematów o liftach, i różne rzeczy wyczytałem, ale podsumowując czy jeśli do mojego Y60 long z seryjnym zawieszeniu kupię sprężyny i amortyzatory dobinson +2, zamontuję komplet i można śmigać czy wymaga to jeszcze jakiś przebudów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie.mam y60 langa jazda jest bezpromowa na orginalnym zawieszeniu a mam koła 31/10,5 simexy,na orginalnych felgach stalowych(czy warto podnosic tylko o 5cm.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zawiesiłem sie wczoraj na bryji ale teraz staram sie w deszcz nie jezdic sam i DYMION musiał mnie wyciagac a inne krutkie parchy podniesone też padały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...