Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lift Parcha


Gość michailq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Zdjęcie przed ...post-95802-0-41175700-1461502698_thumb.jpg

 

 

 


zdjęcie po lifcie +2 post-95802-0-62019900-1461502874_thumb.jpg

 

 

Faktycznie podnoszenie +2 nie wymaga jakichkolwiek modyfikacji. Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez seba_malpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszenie krótkiej wersji Y61 do codziennej jazdy i do wypadów w teren, to jedynie 2" wydają się być słusznym rozwiązaniem do tego jakieś oponki 33".
Koszt takiego liftu to +/- 4'000zł biorąc pod uwagę zawieszenie (sprężyny, amortyzatory, przedłużki przewodów hamulcowych itp.) - za to koła, czyli opony i felgi to trzeba przyjąć ok. 250zł za felgę i ok.800zł za oponę (w zależności od tego na jakich butach zależy kierowcy) :)

Do tego dochodzą koszty ew. montażu - chyba, że wszystko robi się samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ilu właścicieli tyle koncepcji widze:) najtaniej wyjdzie kupic same sprezyny plus dwa cale i dluzsze laczniki stabilizatora dla swietego spokoju bo amory maja ta sama dlugosc orginalne co akcesoryjne.

 

Ale zeby bylo fajnie i kompletnie noi stosunkowo tanio to polecam taki zestaw;

 

Sprężyna iron man przod C010 tył C009

Amory amada extrem olejowe

Polibusze z mimosrodami z olkusza srednia twardosc pomaranczowe

Łączniki stabilizatora 4 sztuki z maxx fanu z poznania.

Cena zestawu 2900. oczywiscie montaz samodzielny:)

 

Jakby co służe pomocą i radą ze swoim y61 zrobiłem juz chyba wszystko co możliwe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprwdę jeteś niezły skoro w tych kilku zdaniach podsumowałeś temat liftowania Patroli, równie dobrze mógłbyś napisać, że można włożyć podkładki pod sprężyny +5cm i też będzie lift 2"

skoro tak fajnie i kompleksowo to jeszcze tylko doprecyzuj do jakiego auta to ma pasować

-y60 krótki

-y60 długi

-y61 krótki

-y61 długi

czy ten zestaw jest dedykowany do auta z do dodatkowymi obciążeniami (np. przód zderzak, wyciągarka)?

Jakby ktoś założył taki zestaw Ironman 9C i 10C z Amadami olejowymi do kótkiego Y60 to na pierwszym "śpiącym policjancie" zrobiłby głową dziurę w dachu

Odpowiedni dobór sprężyny do zasadnicza kwestia przy lifcie, a olejowa Amada to bardzo twardy amortyzator

Wydaje mi się, że amortyzatory do liftu są jednak nieco dłuższe niż oryginalne

A co z odbojnikami nie trzeba ich dostosować do liftu, w sumie skoro amortyzatory są tej samej długości to chyba nie :whistle:

Zapewniam Cię, że Twoje Amady szybko się skończą, a ewentualna reklamacja nie zostanie uwzględniona, jeśli nie masz dobrze skonfigurowanych odbojników

Chyba nie chcę, żebyś mi doradzał

Jakby co to się nie obrażaj, tylko zastanów się zanim coś napiszesz, na temat liftu Patroli to można książkę napisać

Życzę jak najwięcej radochy z ujeżdżania Zielonego Parszydła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaskocze cie ale jezdzi calkiem przyzwoicie. no tak nie dodalem ze mam stalowe zderzaki zabudowe w bagazniku noi caly szpej woze na codzien. a co do modelu to y61 long. i odboje nie sa konieczne. ale jak ktos lubi pakowac kase bo mu pan ze sklepu mowi ze musi kupic to niema sprawy. zrobilem na tych amorach 30 tys nic sie nie urwalo polibusze sie nie wytłukły koła 33 mt z felga et-50. nie mam problemow rzadnych. a co do przewodow hamulcowych tez nie wymienialem podwiesilem auto na sównicy za przod i tył wszystko jest ok przewody nienaciagniete


a co do sprezyn. kolega w krotkim y61 tez ma sprezyny 09 010 standardowe amory, odboje standard, noi koło 35 plus calowe podkladki i lata to jeszcze lepiej niz u mnie.

 

Oczywiscie co do sprezyn 09 010 gdy nie mialem zalozonych stalowych zderzakow byla tragedia bo sie poprostu nie uginal i musialem spuscic powietrze do 1,4 bara zeby jakos jezdzic.   nie ma problemu mozna przyjechac pojezdzic i sie przekonac. opisuje tylk te dwa konkretne przypadki ktore sam robilem i znam.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Zielone_Parszydlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...