Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dorobienie kluczyka z pilotem


Gość waldas4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeszukałem wzdłuż i wszerz forum, jednak nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi. Dzwoniłem do ASO Nissana i do innych warsztatów, i kompletnie zgłupiałem.

Chciałbym dorobić kluczyk do Almery Tino (2001, 1.8 benzyna) z pilotem do centralnego. Wiem, że z grotem nie będzie żadnego problemu. Programowanie do centralnego zamka - jest instrukcja - mam nadzieję, że zadziała. Tylko problem z immobiliserem.

Moje pytanie brzmi: czy kluczyk z innej Almery Tino (zakup stacyjki z kluczykiem z tego samego modelu i rocznika, który ma elektronikę w środku) po dorobionym grocie da się zaprogramować do immobilisera?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do kogoś kto się zajmuje profesjonalnie dorabianiem kluczy, a nie tylko ma szlifierkę, taki gość zazwyczaj ma kopiarkę do imo, i dorabia wszystko razem strojąc też w aucie, no przynajmmniej tak jest u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis Przyguckiego za taką przysługę, dwa lata temu zawołał 700zł i czekanie 2 tygodnie. /ale bez zmiany stacyjki, zamków itp./

natomiast inny fachowiec - dorabianie, zakodowanie ok, lecz jak powiedział, - nie da się dorobić kluczyka razem z pilotem do centralnego. Jak narazie mam tylko 1 kluczyk, ale muszę w końcu o tym poważnie pomyśleć. Jak Ci się uda to daj mi info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unas w Litwie kluczyk z chipem do imobilisera 270Lt a jesli s pilotem do centralnego 500Lt LT=ZL +12% Kupowalem ten za 270 jako zapasowy, zrobili za 2 minuty. I to nie jakis centr ale prosta lawecka do robienia kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem kluczyk bez problemu, jedyna wada to że nie mam centralnego otwierania drzwi, ale kluczykiem mogę otworzyć i zamknąć drzwi ---cena 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych rozwiązanie problemu kluczyka, immo i centralnego zamka:

 

1. kupujemy stacyjkę od almery tino [najlepiej ten sam rok produkcji, uważać na to czy jest to wersja przed czy po liftingu], wraz z kluczykiem, w którym jest elektronika od centralnego zamka

2. sprawdzamy czy wszystko jest na miejscu [mikrowłączniki lubią być na wykończeniu]

3. zanosimy kluczyk do dobrego zakładu zajmującego się dorabianiem kluczy [żaden warsztat samochodowy!] oni zaprogramują wszystko i dorobią grot

 

 

koszty

 

stacyjka+kluczyk 100-150zł

mikrowłączniki max 50zł

usługa dorobienia 250zł

______________________

razem 400-450zł

 

mam nadzieję, że komuś się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chcesz powiedzieć, że wszystko działa? Stacyjka to tylko jeden elemen z immo!!!

Najważniejszy to jest transporder który jest w topiony w dolnej części obudowy tzn. koło grotu i występuje w kolorze zielonym lub niebieskim i to jest najważniejsze. Elektronika, przyciski bateria, to powiedzmy - całkowicie inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, widziałem ten element. Był w kolorze niebieskim. Nie wiem jak sobie poradzili z tym transponderem, ale koniec końców wszystko działa. Zostały tylko gumki od pilota, bo ich nie wymienili a są w cienkim stanie :P

 

ps

Teraz mam stacyjkę z grotem na zbyciu [1.8 benzyna, 2001], także jeśli komuś będzie potrzebna to proszę o wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, widziałem ten element. Był w kolorze niebieskim. Nie wiem jak sobie poradzili z tym transponderem, ale koniec końców wszystko działa. Zostały tylko gumki od pilota, bo ich nie wymienili a są w cienkim stanie :P

 

Czyli zakupili dolną część kluczyka - czyli transporder + surowy grot a potem dorobili. Elektronika, klawisze oraz obudowa górna kluczyka zostały stare, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...