Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr kabinowy - wymiana


Gość Hauva
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadmuch masz taki sam?Stopniowanie mocy przebiega płynnie?Ze wszystkich wylotów powietrze leci tak jak leciało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopniowanie mocy wygląda tak samo jak poprzednio, nadmuch z czucia ręki tak samo, co do wylotów muszę sprawdzić (tak jak pisałem, ja nim nie jeżdżę tylko żonka) jak wrócę z pracy to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych warunkach kompresor się włącza? tzn. chodzi mi, czy przy obecnych temperaturach blisko 0 stopni będzie się włączał. Jak to namierzyć? Na początku jak go kupiliśmy to samochód po uruchomieniu wydawał taki specyficzny dźwięk a'la syczenie i po chwili przestawał. Czy to oto chodzi?

Przepraszam, że tak pytam, gdzie to można fizycznie namierzyć? Nie jestem mechanikiem i mało wiem w te klocki :(.

Poproszę o info z której strony auta i jak tam zajrzeć. Sorki za pytania rodem z przedszkola :).

Edytowane przez Bodziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się załącza,klima latem chłodzi a teraz ma za zadanie osuszać powietrze(zaparowane szyby np.) Powyłączaj odbirniki typu radio ,ogrzawana szyba itp.i na postoju włącz klimę,powinno być słychać cykliczne załączanie się kompresora i zarazem, w tym  momencie obroty nieco rosną i tak co chwilę.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. byłem koło samochodu włączyłem silnik i zaobserwowałem tzw. cykliczne syczenie i załączanie się czegoś co odgłos dawało z przodu po lewej stronie patrząc na maskę stojąc przodem do samochodu. Tzn. chyba to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa,a co z prędkością nawiewu?Stopniowo reaguje wraz z przekręcaniem pokrętła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło nawiewu ma cztery stopnie (tzw regulacja szybkości wentylatora). Przełączając powinieneś wyczuć na ucho zmianę szybkości i intensywności nadmuchu.  I teraz w zależności od ustawienia pokrętła przepływu powietrza( na dwa krańcowe czerwone położenia, przełączając pokrętłem wentylatora  na 3 lub 4  można załączyć klimę. U Ciebie mogło się tak stać. Klima jakiś czas stała nie uruchamiana i mogło coś gruchnąć, lub był jakiś paproch w układzie chłodzenia/nagrzewania i gdzieś przyłożył. Poobserwuj, jeśli nic się nie dzieje, szyby nie parują nadmuchy działają  to jest ok.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiew ma jakby lekkie opóźnienie w stosunku do pokrętła, jeżeli nastawię na max z wyłączenia to słychać najpierw cicho a później coraz bardziej rozpędzający się wentylator aż do max nawiewu.

Szyby odparowują się bardzo szybko - porównując do naszego sprzedanego 13 letniego matiza :).

Może faktycznie jakiś paproch się zawieruszył w układzie.

 

Jednocześnie chciałbym podziękować za wszelkie porady otrzymane od Państwa. Dziękuję bardzo.

Edytowane przez Bodziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy używał ktoś filtra węglowego? Jest odczuwalna jakaś różnica ? Czy ktoś odgrzybiał klime(nawiewy) pianką do odgrzybiania w sprayu ? Czy warto pokusić się o taki zabieg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zobrazować zalety filtra węglowego posłużę się urywkiem z tekstu w necie."Filtr węglowy ma na swojej powierzchni węgiel aktywny, który ma zdolność pochłaniania wielu niepożądanych substancji. Dzięki niemu przez zasysane do kabiny powietrze nie dostaną się nie tylko pył i kurz, ale także spora część spalin czy innych gazów. Właściwości węgla sprawiają, że doskonale łączy się on z metalami ciężkimi, pochłania tlenki oraz opary benzyny. Możemy być pewni, że komfort jazdy z filtrem węglowym będzie dużo lepszy niż ze zwykłym. Podczas prowadzenia pojazdu do naszych płuc będzie po prostu docierać bardziej czyste powietrze'' 

A teraz od siebie. Stosowałem dwa razy filtr węglowy. Wszystko zależy jakiej firmy się zakupi. Czy coś dobrego, czy badziewo? Dobry filtr węglowy będzie droższy od zwykłego. Myślę, że węglowy jest lepszy. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że węglowy należy zmieniać częściej ze względu na lepsze właściwości pochłaniania. Będzie się szybciej zapychał substancjami niepożądanymi. To tak w skrócie. Wybór zostawiam dla ciebie.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używał ktoś filtra węglowego? Jest odczuwalna jakaś różnica ? Czy ktoś odgrzybiał klime(nawiewy) pianką do odgrzybiania w sprayu ? Czy warto pokusić się o taki zabieg ?

Uzywam weglowego bo pochlania pylki i zapachy z zewnatrz i jest polecany dla alergikow. Pianke k2 klima doctor aplikuje raz w roku na parownik, po tym zabiegu nie mam problemu ze smrodkiem z klimy, tak wiec polecam, w nawiewy nie pryskam, mozna upackac auto i zalac elektronike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy polecacie filtry węglowe ?

 nie ma znaczenia, kupowałem zwykle Boscha, równie dobrze może być dowolnie inny z tym,że węglowe są sporo droższe i stawiają większy opór przepływowi powietrza, ja wolałem te z włókniny

jest tego mnóstwo, do wyboru

http://www.iparts.pl/auto-czesci/filtr-kabinowy-przeciwpylkowy,nissan,note-e11-od-2006-03,1-4-88km,80-5482-19174-100263.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak Jak Dar osobiście wolę ten z włókniny. Teraz jeżdżę na węglowym, ale zamówię z włókniny. Z filtrami mniej znanych firm należy uważać, ponieważ niektóre mają  źle spasowane plastyki. Nie dają się kliknąć i mogą się wysuwać. Odgrzybiam zwykle odgrzybiaczem w aerozolu, K2, lub Plak, ewentualnie jakiś inny. Nie stosuję psiukania w nawiewy powietrza. Włączam klimę na max, stawiam odgrzybiacz na dywaniku  za siedzeniem, uruchamiam go, zamykam drzwi i czekam aż się zużyje. Wkładam nowy filtr, wietrzę samochód i rok jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...