Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Samodzielna wymiana poduszki


antoniobermuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przymierzam się do samodzielnej wymiany prawej poduszki silnika (SR20DEH).

Na oko wygląda raczej prosto, podeprzeć silnik, odkręcić parę śrub, wymienić i przykręcić.

Czy faktycznie jest to takie proste i do wykonania w domowym garażu?

Dużo czasu na to potrzeba? Na co ewentualnie uważać?

 

Wszystkiego dobrego na Cały Nowy Rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poducha wymieniona, jest znacznie lepiej, silnika już nie wyrywa z pod maski :)

Gdyby ktoś potrzebował, to w paru punktach wygląda to tak:

Potrzebne narzędzia: płaski śrubokręt, klucz nasadowy 14 z przedłużką, klucz płaski 14 (do zakontrowania), podnośnik, deska, browarek :)

Przed rozpoczęciem wymiany najlepiej wcześniej odłączyć akumulator - tak dla świętego spokoju, chociaż nie jest to konieczne.

1. Podeprzeć silnik podnośnikiem pod miskę olejową - należy pamiętać, żeby między podnośnik, a miskę dać kawałek deski

2. Odczepić wiązkę przewodów znajdującą się przed poduszką - ułatwi to dostęp do śruby. Trzeba wypiąć trzy wtyczki i odczepić dwa zaczepy całej wiązki, tak żeby można ją było swobodnie odsunąć

3. Odkręcić śrubę poprzeczną przechodzącą przez gumową część i wyjąć, jeżeli nie chce wychodzić, to można podnieść silnik wyżej podnosnikiem

4. Odkręcić trzy śruby mocujące poduszkę do silnika

5. Wymienić poduszkę

6 Wkręcić trzy śruby mocujące poduszkę do silnika, ale nie do końca - tak żeby luźno latała

7. Wkręcić śrubę mocującą poduszkę do karoserii - tą przechodzącą przez gumę

8. Dokręcić trzy śruby mocujące poduszkę do silnika - uważąć, żeby nie przegiąć pały z doręcaniem, a najlepiej użyć klucza dynamometrycznego (niestety nie znam momentu dokręcania)

9. Założyć z powrotem wiązkę przewodów

10. Opuścić silnik, pozabierać wszystkie narzędzia z pod maskii lewarek z pod auta

11. Jechać na jazdę próbną

12. Po powrocie wypić browara, albo i dwa :)

 

Kontynuując temat, poduszkę wymieniłem jak pisałem wyżej, ale do pełni szczęścia musze zrobić jeszcze drugą. Powraca więc pytanie, czy lewą poduszkę da się wymienić w domowych warunkach? Jest ona schowana pod obudową filtra powietrza, czy wystarczy go ściągnąć i będzie dostęp, czy coś trzeba więcej kombinować?

Ma ktoś może namiary na jakieś zamienniki tej poduszki w dobrych cenach? Bo jak patrzę po sklepach to dość droge jest... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeszcze nie wymieniałem poduszki skrzyni ale myślę, że będzie podobnie jak z prawą (robota na dwa browce).... Jeśli zamienniki dość drogie może trzeba pokusić się na wersję home made(klej do szyb samochodowych). Ja mam tak z dwiema pod belką i nie jest źle.....taki tańszy poliuretan :)

 

 

Najmocniej przepraszam za odkopanie tego tematu... nie wiem jak ale zobaczyłem 6 styczeń 2014. Górnik roku 2014 hehe :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...