Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] [1997 Benzyna 1.6 90KM] - Nie kręci rozrusznik


neurasthenik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem. Przy przekręceniu stacyjki rozrusznik w ogóle nie kręci, czego oczywiście rezultatem jest to, że silnik nie odpala. W piątek, kiedy wróciłem samochodem po pracy do domu wszystko grało jak należy, auto odpalało "na dotyk". Nic nie zwiastowało nadchodzącego problemu, tj. nie było słychać żadnych dziwnych dźwięków z rozrusznika, a i akumulator nie dawał żadnych objawów.

W nocy z piątku na sobotę mocno lało. W sobotę wsiadłem do samochodu i przekręcam kluczyk, przygasają kontrolki, zegar się resetuje, rozrusznik nie kręci ani razu. Na włączonej stacyjce uruchamiam wycieraczki i szyby- chodzą wolniej niż poprzednio; kierunkowskaz i awaryjne jakoś nierówno "migają", centralny zamek wydaje dziwne, nie słyszane wcześniej dźwięki, poza tym podczas otwierania i zamykania auta nie zawsze włączają się kierunkowskazy. Czasami podczas tych licznych prób odpalania piszczy stacyjka. Działają jednak światła, wentylator, podgrzewanie tylnej szyby.

Podejrzenie padło na akumulator, więc go podładowałem. Nie dało to żadnego rezultatu.

Silnik odpala tylko na popych, pracuje dobrze, tak jak poprzednio. Przy włączonym silniku ruszyłem kilka razy rozrusznikiem, wygląda na to, że funkcjonuje ok.

Wrzucam filmiki, dla lepszego zobrazowania problemu.

 

Czy ktoś wie, co może być przyczyną tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz inne AKU albo odpal na szelkach, może Twoje ku już swoje odpracowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napięci jest ważne ale jeszcze ważniejsze jest czy ma swoją mocy by ruszyć, AKU pada z dnia na dzień jak już jest wykończone, nie twierdzę, że to jest akurat to ale zacząłbym od tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka dni nie miałem możliwości, dopiero dzisiaj podłączyłem się kablami od znajomego i Nissan odpalił za pierwszym razem. Czyli jednak to akumulator.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...