Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15],[N16] Klimatyzacja - tematy połączone...


Gość porcupine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość primavera
kdd111, nie taniej jest kupic alme od razu z klimą? mowie powaznie 8)

 

ale jak masz juz Alme bez klimy, i masz ja sprzedac tylko po to aby kupic Alme z klima to wcale nie musi wyjsc taniej ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc

1, chłodnica klimy

2. sprężarka

3. skraplacz (to takie wyglądające jak nagrzewnica - wkładane do modułu nagrzewnicy.

4. specjalny drenik odprowadzający wode z układu nagrzewnicy (pierdioła ale musi być)

4 przewody z zaworkami serwisowymi.

5. czujnik ciśnienia

4. dwa przekaźniki (okablowanie raczej jest rozprowadzone).

5. Wyłącznik.

6. nie wiem jak z paskiem klinowym, ale raczej wchodzi sprężarka zamiast jednego napinacza.

jak cos sobie jeszcze przypomne to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego czy udało ci się coś w powyższej kwestii?

W świetle niesprzyjających okoliczności przyrody mam podobną koncepcje ale zanim zaczne ją realizować chciałbym wiedzieć czy wogóle komukolwiek się udało to uruchomić... Ewentualnie czy ktoś wie gdzie mógłbym to wszystko poskładać do kupy (jak już będe miał wszystkie elementy tej układanki) - jestem z Piaseczna.

 

pozdrawiam wszystkich (jestem tu nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich klubowiczow.

Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem n16 2,2di '01 i mam pytanie odnosnie klimatyzacji. Zawuazylem ze po uzytkowaniu klimy spod samochodu jakims wezykiem kapie woda. Jestem laikiem w tej sprawie gdy jest to moj pierwszy sam z klima. Czy takie zjawisko jest normalne czy to moze jakas usterka? Z gory dziekuje za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczow.

Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem n16 2,2di '01 i mam pytanie odnosnie klimatyzacji. Zawuazylem ze po uzytkowaniu klimy spod samochodu jakims wezykiem kapie woda. Jestem laikiem w tej sprawie gdy jest to moj pierwszy sam z klima. Czy takie zjawisko jest normalne czy to moze jakas usterka? Z gory dziekuje za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

jacek

 

 

normalne..... woda się skrapla zjawisko podobne jak w lodóweczce.. nie masz się czy martwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość rskorup1

Przy obecnie niskiej temperaturze (-12 st c) w mojej nowej almerce nie działa klimatyzacja ustawiona na ogrzewanie. Po właczeniu przycisku nie pali sie kontrolka klimy. Po przejechaniu kilku kilometrów (lekkim rozgrzaniu silnika) kontrolka klimatyzacji ręcznej zapala sie.

Nie doczytałem czegoś w instrukcji czy tak być powinno?

W poprzednim aucie nie miałem klimy.

Proszę o podpowiedz.

Robert :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie palić od razu, ale zdaje się, że jest jedna pozycja pokrętła kierunku nawiewu, w której nie działa klima, tylko nie pamiętam w której.

Na pewno powinna działać od razu, jak ustawisz nawiew tylko na przednią szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starej almerze klima załancza się po osiągnięciu temp pow 0 na silniku - pewnie masz to samo w nowej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcos26

ja dorzuce swoja uwage :)

Klima ma za zadanie chlodzic powietrze a nie ogrzewac wiec zalaczenie jej nie spowoduje ze powietrze bedzie leciec cieplejsze. Nagrzewnica nagrzewa powietrze ktore trafia do niej juz podgrzane w takim stopniu w jakim zdarzylo sie ogrzac w komorze silnika. Natomiast nagrzewnica nie jest w zaden sposob polaczona z klima wiec nie warto jej wlaczac. Raz na kilka dni zalaczyc wystarczy klimke na troche aby pochodzila aby w lato nie sprawiala klopotu :)Jesli chcesz ogrzewac auto dodtakowo to do tego sluzy webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klimatyzacja w N16 jest tak, ze nie załaczy sie jezeli temp. otoczenia lub silnika(nie pamietam) jest nizsza niz 3stopnie lub -3(nie pamietam dokładnie) to taki myk ustawiony w kompie autka,wiec nie ma co sie przejmowac, jezeli przy wyzszej temp.klima sie załącza wsio z nia jest ok.

Raz na kilka dni zalaczyc wystarczy klimke na troche aby pochodzila aby w lato nie sprawiala klopotu :)

Potwierdzam, swiete słowa, klima co jakis czas musi sie przesmarowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuję obalić pewien mit. nie wiem jak jest w N16 ale tam też jest manualna klima więc po kolei w N15 klima manualna więc powinno być tak samo.

Za pracę klimy odpowiada czujnik który jest umiejscowiony w skraplaczu. czujnik jest przed skraplaczem i nagrzewnicą więc jak na niego działa powietrze z dworu gdzie jest -12 albo - 5 to klima nigdy się nie załączy. wystarczy włączyć na chwilę obieg wewnętrzny wtedy w skraplaczu pojawia się powietrze z wnętrza samochodu więc znacznie cieplejsze np + 10st wtedy sprężarka klimy powinna się załączyć i pracować normalnie swoimi cyklami aż powietrze przy czujniku będzie wystarczajaco schłodzone. i to cała zasada działania w ten właśnie sposób smarują swoją klimę w zimie nawet jak na dworzu jest -15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinde

to prawda, klima poniżej pewnej temp się nie włącza. natomiast na pokrętle temperatury w jego skrajnym prawym ustawieniu jest znaczek ogrzewania przedniej szyby. w tym ustawieniu powinno zadziałać. a i jeszcze jedno, u mnie klima grzeje- oczywiście nie do tego ona służy- ale grzeje jeśli potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rskorup1

Dziękuję wszystkim Fanom Almerki za wyczerpujące odpowiedzi.

Klima działa poprawnie. Po wyściu z pracy ( pozdro dla Mińska M.) zastosowałem się do Waszych porad,było też trochę cieplej i może dlatego klima działa bez problemów.

Pozdrawiam i życzę niskiego spalania i długich przebiegów bez napraw i remontów.

Do zobaczenia na trasie....WA 34..... :sindbad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcos26
To może spróbuję obalić pewien mit. nie wiem jak jest w N16 ale tam też jest manualna klima więc po kolei w N15 klima manualna więc powinno być tak samo.

Za pracę klimy odpowiada czujnik który jest umiejscowiony w skraplaczu. czujnik jest przed skraplaczem i nagrzewnicą więc jak na niego działa powietrze z dworu gdzie jest -12 albo - 5 to klima nigdy się nie załączy. wystarczy włączyć na chwilę obieg wewnętrzny wtedy w skraplaczu pojawia się powietrze z wnętrza samochodu więc znacznie cieplejsze np + 10st wtedy sprężarka klimy powinna się załączyć i pracować normalnie swoimi cyklami aż powietrze przy czujniku będzie wystarczajaco schłodzone. i to cała zasada działania w ten właśnie sposób smarują swoją klimę w zimie nawet jak na dworzu jest -15 :)

 

Fajna metoda warto przetestowac :)

 

[ Dodano: Sob 24 Lut, 2007 16:36 ]

to prawda, klima poniżej pewnej temp się nie włącza. natomiast na pokrętle temperatury w jego skrajnym prawym ustawieniu jest znaczek ogrzewania przedniej szyby. w tym ustawieniu powinno zadziałać. a i jeszcze jedno, u mnie klima grzeje- oczywiście nie do tego ona służy- ale grzeje jeśli potrzeba.

 

sorki moze sie czepiam ale w tym rzecz ze to nie klima grzeje bo nie ma jak. Klima ochladza powietrze. Taka jest jej zasada dzialania. Jesli faktycznie by grzała to bo wylaczeniu jej ( a nawiew pozostaje ciagle wlaczony) powietrze powinno leciec chlodniejsze a tak nie bedzie. Czy na zalaczonej klimie czy na nie wlaczonej powietrze bedzie mialo taka sama temperature wiec jesli celem wlaczenia klimy jest uzyskanie cieplego powietrza to mija sie to z celem poniewaz powietrze o takiej samej temperaturze uzyskamy bez jej wlaczenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wg mojej skromnej bądź co bądź wiedzy klima nie grzeje, ale ma między innymi za zadanie osuszyć, zarówno podczas ustawionego chłodzenia jak ogrzewania, powietrze pobierane z zewnątrz i nawiewane do środka pojazdu. Dlatego też po włączeniu nawiewu na przednią szybę automatycznie włącza się klimatyzacja, gdyż osuszone nagrzane powietrze szybciej usunie zaparowanie przede wszystkim szyby przedniej niż zawilgocone powietrze pobierane z zewnątrz.

To tyle. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcos26
Witam

Wg mojej skromnej bądź co bądź wiedzy klima nie grzeje, ale ma między innymi za zadanie osuszyć, zarówno podczas ustawionego chłodzenia jak ogrzewania, powietrze pobierane z zewnątrz i nawiewane do środka pojazdu. Dlatego też po włączeniu nawiewu na przednią szybę automatycznie włącza się klimatyzacja, gdyż osuszone nagrzane powietrze szybciej usunie zaparowanie przede wszystkim szyby przedniej niż zawilgocone powietrze pobierane z zewnątrz.

To tyle. Pozdrawiam :D

 

zgadzam sie osusza powietrze i bardzo ulatwia odparowanie szyby :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wytłumaczcie mi bo samochód z klimą mam od niedawna. Czy zimą przy włączonej klimie pokrętło od temperatury musi być nastawione na zimne? Latem włączałem klimę i pokrętło było na zimne ustawione, a jak to jest prawidłowo zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...