Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30 2.2 dCi] Reset pompy po wymianie zaworu SCV


zeshky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym członkiem FNKP....kupiłem Nissana X-traila  2,2 dCi 4\4 około rok temu ...kupując go wiedziałem że czasami ma problemy z zapalaniem tzn dłużej trzeba krecić.....dopiero teraz na dniach zaczeło mi to przeszkadzać... :(...oddałem do regeneracji wtryski Denso podobno norma przepływu paliwa wynosi do 14 ml....w dwóch miałem po 12 ml.....w trzecim 16 ml..w czwartym 18 ml...mechanik na poziomie facet mający warsztat w Swarzedzu koło Poznania wszystkie wykalibrował i badając przepływy na maszynie stwierdził że ok:)....dodam że miesiac temu też je sprawdzałem i też rzekli mi żę są w normie w innym warsztacie....wstawiłem je i kicha:(.....dzisiaj kupiłem zawór SCV.(żonie ani mru mru)....Dci to chyba jeden taki z siwą obudową wtyczki..nr ten sam co na starym...i dalej kicha:(......a wygląd to tak samochód stan idealny...wkręca sie na obroty...zrywny...dynamiczny ...tylko feler to zapalanie ....jak raz za razem to pali jak igła na dotyk...nawet po 10-20 razy..tylko tryk i gada....ale wystarczy że wyłącze kluczyk na 15 sekund i znowu tryk..tryk ..tryk ..tryk jak motocykl wchodzi na obroty... :( MASAKRA.. :(..od tygodnia walcze i nie ma w Gnieżnie bata na to.. :(....mam takie wrażenie jakby ciśnienie spadało...paliwo słabo zasysał..nie wiem.....nie jestem mechanikiem:)....daje nawet nr telefonu może ktos coś???692777597...

Edytowane przez potega74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dłużej kręcić to znaczy ile?

..jak raz za razem to non stop pali idealnie.....a jak poczekam liczac do 15-20....to przekrecam i z 4sekundy...i pali jak bajka cichutko....i wszystko gra...

..jak raz za razem to non stop pali idealnie.....a jak poczekam liczac do 15-20....to przekrecam i z 4sekundy...i pali jak bajka cichutko....i wszystko gra...

..te kręcenie jest straszne..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4s czy 4 obroty wałem? może nagraj.

 

Mialeś wcześniej diesla z CR?

 

Cr ma to do siebie że do odpalenia musi zbudować ciśnienie w listwie CR - zwykle ok. 400barów, zanim to zrobi zdąży obrócić wałem 3-5 razy (w zależności od stanu pompy wtryskowej) i dopiero wtedy odpala. Stare diesle odpalały z tzw półobrotu bo były tam niższe ciśnienia - wał nie zdążył się raz obrócić i auto odpalało.

 

A gdy auto opalisz i zgasisz i znów odpalisz to to drugie odpalenie jest szybsze, to jest ok, bo jest już wymagane ciśnienie na listwie CR (utrzymuje isę przez jakiś czas po zgaszeniu), więc silnik odpala z pól-obrotu.

 

Czasem po zgaszeniu auta z zasilaniem CR można usłyszeć piszczenie/pierdzenie - to jest dzwięk upuszczania ciśnienia z układu zasilania. Jak zostanie upuszczone to odpalanie będzie znów dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4s czy 4 obroty wałem? może nagraj.

 

Mialeś wcześniej diesla z CR?

 

Cr ma to do siebie że do odpalenia musi zbudować ciśnienie w listwie CR - zwykle ok. 400barów, zanim to zrobi zdąży obrócić wałem 3-5 razy (w zależności od stanu pompy wtryskowej) i dopiero wtedy odpala. Stare diesle odpalały z tzw półobrotu bo były tam niższe ciśnienia - wał nie zdążył się raz obrócić i auto odpalało.

 

A gdy auto opalisz i zgasisz i znów odpalisz to to drugie odpalenie jest szybsze, to jest ok, bo jest już wymagane ciśnienie na listwie CR (utrzymuje isę przez jakiś czas po zgaszeniu), więc silnik odpala z pól-obrotu.

 

Czasem po zgaszeniu auta z zasilaniem CR można usłyszeć piszczenie/pierdzenie - to jest dzwięk upuszczania ciśnienia z układu zasilania. Jak zostanie upuszczone to odpalanie będzie znów dłuższe.

Ja wszystko rozumiem ale jak odpalam to ludzie sie oglądają co tak kreci jakby paliwa zabrakło......nie jest to normalne.....:(

Ja wszystko rozumiem ale jak odpalam to ludzie sie oglądają co tak kreci jakby paliwa zabrakło......nie jest to normalne..... :(

..odpalam i jest tryk i chodzi...nawet jak bedzie tryk tryk dwa razy to tez kumam...ale nie tryk..tryk..tryk..tryk  tryk...i gada...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podładuj baterie albo wymień na nową, to bedzie o kilka tryk...ów mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj filmik i porównamy go z naszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nagraj filmik i porównamy go z naszymi.

OK:)...nagram w poniedziałek...dziękuje:)

OK:)...nagram w poniedziałek...dziękuje:)

Witam.Tydzień stał u mechanika i dalej nikt nic nie wie...:)....śmiech....nagrałem ten film z problemami z zapalaniem ale wyskakuje mi komunikat że nie mam uprawnień do wysyłania tego typów plików...:(..comam zrobić..na bakier jestem z kompem troszkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...