Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Foxkrzysiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

koło dwumasowe wymienić na sztywne koło zamachowe ;) można już kupić zestaw na allegro.

Ja mam szczęście od 2008 roku jeszcze żadnej poważnej awarii w P12 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ci powiem ze dzwoniłem do valeo jakis miesiac temu zanim zrobilem sprzegło i oficjalnie dostalem odpowiedz ze nie ma :) tak ze .... zenada z ich strony, pozatym ponoc czuc roznice bynajmniej wyczytalem to na  farach innych marek aut 



tutaj bardzo dobry teks o dwumasie i sztywnym kole ja zostane przy dwumasie http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=3110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekawa lektura.



nasunęło mi się jedno pytanko:

Czy do Nissana z silnikiem 1.9 dci można zastosować sprzęgło i oczywiście koło dwumasowe z innego auta np. Megane2?

Edytowane przez Carlos217
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można różne kąty i ilość zębów podawałem wcześniej nr koła 2masu LUK'a taki i zaden inny - niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego linku powyżej który mówi o dwumasie .

Ja mam volvo v40 1,9 TD (renault) i sprzęgło tzw jednomasowe czyli normalne koło zamachowe.

Oczywiście jak jest zimny to trzęsie w środku ale sprzegło i zmiany biegów są ok a wytrzymałość jest wysoka .

Nie dziwie się teraz że osoby które mieszkają w mieście  kupują automaty bo jak dwumasowe sprzęgło potrafi się zużyć po 50 tyś to nie wiedzę sensu w manualnej skrzyni ... :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez pyknelo 200 k i ma luzy poki co nie robie bo nie ma oznak zadnych owych luzów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dolicze auto kupiłem od znajomego który był pierwszym właścicielem. Wcześniej wziął go nowego w leasingu.

Z innej beczki wymieniłem w końcu koło dwumasowe na zestaw naprawczy valeo. Po kilku dniach użytkowania tego wynalazku powiem że nie ma różnicy pomiędzy kołem z dumasa a sztywnym kołem.

Jedyny błędem który zrobiłem do przed wyjściem sprzęgła udałem się do intercarsu i z rabatem który mam za ten zestaw zawinszowali sobie 950 złotych. Więc kupiłem. Majster rozebrał sprzęgło a tu zong. Koło w dobrym stanie, natomiast łożysko rozstrzaskane.... Z tarczy nity odpadły. Tylko tyle. Nie chciałem już narażać się na koszty i nerwy więc kazałem to wymontowac i na sztywno...

 

Preston chcesz moje koło za dwa piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę :)



 

W końcu poszedł ktoś po rozum do głowy...

A nie jakieś durne dwumasy, płacić nie wiadomo za co.

Jakbym miał z moją dwumasą problem, też bym szybko szukał takiego właśnie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie!

Nie chialem zakladac nowego tematu, wiec podepne sie tutaj jesli mozna :)

 

Jestem nowy na forum, bo dopiero od wczoraj posiadam P12 2.2 dci z 2003r.

Pojechalem dyis na pryeglad, ktore auto przeszlo bez oporu. Niestety w drodze powrotnej , pojawil sie problem ze sprzeglem. Ja mu w gaz a... ten sie slizga. A dokladnie na 4,5 i 6 biegu od 2500 obr w gore. Auto ma najechane 240kkm, wrazenie jest takie ze obroty przyspieszaja a auto nie  :). Nie ma szarpniec ani stukow. Nic takiego nie ma

Czyli pewnie sprzeglo do wymiany, a co z dwumasem?? czy tez wymieniac? Cena mnie przeraza :-/

Pozdrawiam

 

P.S. Czy w UK mozna gdzies kupic to sztywne kolo zamachowe?

Bede wdzieczny za pomoc, bo mam 60 km do pracy w jedna strone wiec lepiej to zrobie

 Pozdr.

Edytowane przez RoniN_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Nie chialem zakladac nowego tematu, wiec podepne sie tutaj jesli mozna :)

 

Jestem nowy na forum, bo dopiero od wczoraj posiadam P12 2.2 dci z 2003r.

Pojechalem dyis na pryeglad, ktore auto przeszlo bez oporu. Niestety w drodze powrotnej , pojawil sie problem ze sprzeglem. Ja mu w gaz a... ten sie slizga. A dokladnie na 4,5 i 6 biegu od 2500 obr w gore. Auto ma najechane 240kkm, wrazenie jest takie ze obroty przyspieszaja a auto nie  :). Nie ma szarpniec ani stukow. Nic takiego nie ma

Czyli pewnie sprzeglo do wymiany, a co z dwumasem?? czy tez wymieniac? Cena mnie przeraza :-/

Pozdrawiam

 

P.S. Czy w UK mozna gdzies kupic to sztywne kolo zamachowe?

Bede wdzieczny za pomoc, bo mam 60 km do pracy w jedna strone wiec lepiej to zrobie

 Pozdr.

 

 

 

Oj biedaku biedaku. Nie miał chłop problemu kupił se Primerkę

Miałem ten sam problem. Obecnie mam zamontowane sztywne koło zamachowe i auto lata.

Ja mam u siebie zestaw Valeo nr katalogowy 835048

Edytowane przez Carlos217
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem u mechanika i jesli to sprzeglo i dwumas to bedzie zrobione za 590 funtow z 2-letnia gwarancja, jesli tylko sprzeglo to okolo 280 tez z gwaracja

Nie jest az tak zle jak myslalem, dodam jeszcze ze przejechal sie autem i powiedzial ze dwumasa nie slychac, ani nie ma objawow, ale na 100 % to dopiero jak zdemontuje stare sprzeglo...



 

Witam serdecznie!

Nie chialem zakladac nowego tematu, wiec podepne sie tutaj jesli mozna :)

 

Jestem nowy na forum, bo dopiero od wczoraj posiadam P12 2.2 dci z 2003r.

Pojechalem dyis na pryeglad, ktore auto przeszlo bez oporu. Niestety w drodze powrotnej , pojawil sie problem ze sprzeglem. Ja mu w gaz a... ten sie slizga. A dokladnie na 4,5 i 6 biegu od 2500 obr w gore. Auto ma najechane 240kkm, wrazenie jest takie ze obroty przyspieszaja a auto nie  :). Nie ma szarpniec ani stukow. Nic takiego nie ma

Czyli pewnie sprzeglo do wymiany, a co z dwumasem?? czy tez wymieniac? Cena mnie przeraza :-/

Pozdrawiam

 

P.S. Czy w UK mozna gdzies kupic to sztywne kolo zamachowe?

Bede wdzieczny za pomoc, bo mam 60 km do pracy w jedna strone wiec lepiej to zrobie

 Pozdr.

 

 

 

Oj biedaku biedaku. Nie miał chłop problemu kupił se Primerkę

Miałem ten sam problem. Obecnie mam zamontowane sztywne koło zamachowe i auto lata.

Ja mam u siebie zestaw Valeo nr katalogowy 835048

 

 

Sprawdzilem ten nr katalogowy i wyszlo ze jest to sztywne kolo ale do Renault a nie do Nissana, a ktos wczesniej napisal ze sa inne katy i ilosc zebow... itp wiec jak to z tym jest? Ja mam 2.2 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...