Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

koło zapasowe


dstasiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wiem że banalne pytanie , ale szukam koła zapasowego na allegro i po wpisaniu wychodzi mi także ta mata styropianowa z wypełniaczem (w zamian za koło). Jakich rozmiarów macie koła zapasowe i czy ta mata styropianowa w nie wchodzi bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeżeli chcesz aby koło zaposowe weszło w miejsc do tego przenaczone muszi kupic tzw dojazdówke na alledrogo jest tego pełno cena ok 200-300 zł w zależności od stanu. Wypełniacz jest wygodni pod warunkiem niewielkiej dziury. Jeżeli np rozerwiesz opone to wypełniacz nie wiele pomoźe a na dojazdówce spokojnie przejedziesz kilka naście lub kilka set kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZYLI WPISAC DOJAZDÓWKA QASHQAI I NA PEWNO TAKA WSADZĘ W MIEJSCE DO TEGO PRZEZNACZONE CZYLI DO BAGAZNIKA, I W TO WŁOŻE STYROPIAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

PANOWIE KUPIŁEM 16 CALOWĄ DOJAZDÓWKĘ CONTINENTALA ORYGINAŁ DO QASHQAIA , ALE TERAZ TEN OKRĄGŁY ŚRODKOWY STYROPIAN JUZ NIE WCHODZI. CZY TAK MA BYĆ , BO JAK KOŁO WYJAŁE M TO CAŁY TEN STYROPIAN WYPEŁNIA MIEJSCE NA KOŁO. CZY JAK JEST KOŁOM TO  JUZ SRODKOWY STYROPIAN NIE WCHODZI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd masz ten wypełniacz styropianowy lub skąd masz QQ bez koła zapasowego ???

 

QQ bez koła zapasowego jest na pewno wtedy gdy w aucie jest Bose i w bagażniku znajduje się subwoofer - tak przynajmniej jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam wszystko w styropianie i w nim było miejsce na apteczke i takie tam. kupiłem zapas i zong. na razie wykładzinka leży na kole .ale tak swoja drogą to bez zapasu to słabo w podróż jechać, dlatego chyba styropian schowam, a z kółeczkiem bede jeżdził bo nigdy nie wiadomo.

Ale zwracam się do tych co maja koło czy na koło maja coś do nałożenia?

Nie wykluczone że gość sobie z mojego auta wziął do innego bo w bagażniku mam etyczkę ale nie wiem do czego bo jest niepodpięta luzem.\

Co za łajdak.

Plastik od panelu solardachu tez zajewanił. A propo jak wyjąc panel od rolety z ramy solardachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyciągnałem styropian który miałem na środku i włozyłem koło, czy na kole macie jeszcze jakaś dykte lub coś w tym rodzaju czy od razu wykładzinke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyciągnałem styropian który miałem na środku i włozyłem koło, czy na kole macie jeszcze jakaś dykte lub coś w tym rodzaju czy od razu wykładzinke

Pod wykładziną jest "dykta" (płyta pilśniowa twarda oklejona z dołu miękką warstwą tłumiącą i z góry wykładziną) . Nawiasem ..."stronami" dyktą nazywają "niebieski spirytus" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ bez koła zapasowego jest na pewno wtedy gdy w aucie jest Bose i w bagażniku znajduje się subwoofer - tak przynajmniej jest u mnie.

 

w PL wszystkie QQ mają koło zapasowe dojazdowe lecz na innych rynkach spotykane jest : zestaw naprawczy , koło zapasowe dojazdowe i pełnowymiarowe koło zapasowe 16" :)

 

W PL wszystkie wersje silnikowe QQ+2 mają koło zapasowe dojazdowe lecz wszystkie wersje wyposażenia TEKNA mają zestaw naprawczy a na innych rynkach : zestaw naprawczy lub koło dojazdowe ( Tekna z BOSE zawsze zestaw naprawczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PL wszystkie QQ mają koło zapasowe dojazdowe lecz na innych rynkach spotykane jest : zestaw naprawczy , koło zapasowe dojazdowe i pełnowymiarowe koło zapasowe 16" :)

 

W PL wszystkie wersje silnikowe QQ+2 mają koło zapasowe dojazdowe lecz wszystkie wersje wyposażenia TEKNA mają zestaw naprawczy a na innych rynkach : zestaw naprawczy lub koło dojazdowe ( Tekna z BOSE zawsze zestaw naprawczy)

Z I-Way dostałe normalne koło zapasowe pełnowymiarowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w QQ z 2013 w wresji 360 jest koło zapasowe dojazdowe w rozmiarze 145/90 R16 i wokół niego jest zabudowa styropinowa z miejscem na narzędzia, lewarek i trójkąt ostrzegawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z I-Way dostałe normalne koło zapasowe pełnowymiarowe

 

 

może tak Ci się tylko wydaje - bo wyglada jak normalne koło zapasowe :) a sprawdx rozmiar koła :)

 

raz widziałem fabrycznego QQ z pełnowymiarowym kołem i bagażnik a raczej podłoga bagażnika zaczynała się na krawędzi otworu bagażowego - dużo mniejszy bagażnik , dużo większe styropiany itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

135/90 R17. jakoś dziwny ten rozmiar.

Nie masz przypadkiem na nim naklejki "max 80km/h" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

135/90 R17. jakoś dziwny ten rozmiar.

 

Nie dziwny, tylko prawdziwy biały kruk!

To jest dojazdowe koło zapasowe montowane w QQ z większymi zaciskami hamulcowymi czyli wersja +2 z 2.0dci i teraz 1.6dci. Zwykła 16" nie weszłaby na przednią ośkę.

 

Ponieważ ja mam teknę z subwooferem to dostałem zestaw naprawczy. Nie wzbudzało to mojego zaufania więc dokupiłem zapas. Niestety takiego jak twój (17") nie znalazłem i mam 16stkę. Jak złapię gumę z przodu to będę musiał założyć zapas na tył a koło z tyłu dać na przód :thumbsdown:  Nieźle się nakręcę na drodze. Lepsze to niż utknąć gdzieś z rozprutą oponą.

 

Subwoofer pasuję do zapasu, ale musiałem oczywiście wywalić styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że dojazdówki nie wolno dawać na przód.  Niezależnie od rozmiaru. Jak złapałem defekt w przednim kole to też się musiałem nakręcić. Niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że dojazdówki nie wolno dawać na przód.  Niezależnie od rozmiaru. Jak złapałem defekt w przednim kole to też się musiałem nakręcić. Niestety :(

? Kto miał takie genialne informacje? Nie ma ograniczeń czy przód czy tył. Chyba, że producent to określił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad mi tak doradził. Na logikę biorąc miał rację,  bo  dojazdówka jest trochę niższa i samochód będzie sciągał i źle się prowadził, co może być bardzo niebezpieczne. Po za tym samochód krzywo stoi, co tylko to utwierdza :) Sprawdź w googlach co ludzie piszą jak nie wierzysz. Dojazdówka tylko na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maper na takim kole należy zjechać do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego . Ale jeśli nie jesteśmy przygotowani na większą naprawę(zakup koła- opony) a do domu daleko to posłuchałbym Michalmiko !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad mi tak doradził. Na logikę biorąc miał rację,  bo  dojazdówka jest trochę niższa i samochód będzie sciągał i źle się prowadził, co może być bardzo niebezpieczne. Po za tym samochód krzywo stoi, co tylko to utwierdza :) Sprawdź w googlach co ludzie piszą jak nie wierzysz. Dojazdówka tylko na tył.

A co Ty za koło zapasowe masz że samochód krzywo Ci stoi. Moja dojazdówka mimo tego że jest na feldze o mniejszej średnicy ma o tyle wyższą oponę żeby odpowiadała rozmiarowi koła podstawowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...