Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamierzam kupić nowego QQ na dłużej. Warto?


Gość toniq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam całą społeczność forum.

Szczerze przyznam, że zakup Nissana Qashqai chodził mi po głowie od dłuższego czasu. Jednak będąc na jeździe testowej, skutecznie się do niego zraziłem, ponieważ w aucie testowym coś strasznie skrzypiało na nierównościach (nie wiem co, a handlowiec jakby nic nie słyszał). Dlatego bardzo szybko z salonu wyszedłem i zdecydowałem się na zakup innego auta. Była promocja, wyprzedaż rocznika i kupiłem 2 m-ce temu pewną markę francuską, zbliżoną gabarytowo, jednak im dłużej nim jeżdżę, tym bardziej dochodzę do przekonania, że był to zakup nie do końca przemyślany i jego ergonomia mi nie odpowiada.

Dlatego, swój wzrok ponownie zacząłem kierować na Qashqaia, szczególnie, że czytając to forum jakoś nie doczytałem się, aby użytkownicy tego modelu szczególnie na niego narzekali, a jakąś nadmierną usterkowością też chyba się nie wykazuje?

 

Pewnie skłaniałbym się w stronę silnika benzynowego 1.6. Jak jest z awaryjnością tego auta z tym silnikiem? Czy są jakieś szczególnie dotkliwe i denerwujące usterki, które Was trapią?

Uważacie, że to dobra inwestycja (jeśli tak w ogóle można mówić o samochodzie) na dłuższy okres czasu? Powiedzmy 5-7 lat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś francuskiego na C....... Ale tak to jest, jak się ulega żonie. W każdym razie, kupiłem go w takich pieniądzach, że w zasadzie oddając go w rozliczeniu, niewielę na nim stracę.

Ale bardziej chciałem dowiedzieć się od Was coś odnośnie jakości i usterkowości Qashqaia.

Edytowane przez toniq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata bez żadnej awarii. Nie wybrał bym jednak silnika 1,6, oszczędności niewielkie, a przy 2.0 to auto da się normalnie użytkować, QQ jednak swoje waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2 rok 1,6b.

Na miasto super, raczej zwinny , oszczędny.

Na dalszą trasę nie powino się tych silników wg mnie montować.

Jest zbyt słaby szczególnie w górzystym terenie. chcąc przycisnąć, robi się dosyć głośny  przez to  denerwujący.

Jak kolega wyżej wspomniał, jeśli benzyna to 2l (teraz też tak bym zrobił)

Poza tym wszystko ok .

Takie jest moje zdanie.

Edytowane przez tbodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z 2.0 dci (szkoda, że nie jest już oferowany), choć 1,6 dci ma taki sam moment obrotowy. Silnik jest na prawdę bardzo elastyczny, przez co samochód na prawdę bardzo ładnie się zbiera nawet na wysokim biegu, co jest cenne podczas wyprzedzania. Do środka prawie w ogóle go nie słychać, no chyba, że jadę na wysokim biegu i gwałtowie wcisnę gaz to trochę poklepie, ale zaraz jest cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a jak jest z zawieszeniem? Bo jak pisałem, na jeździe testowej trochę przeraziło mnie to skrzypienie, nie wiadomo, skąd dobiegające. Z tego co czytałem, to dość częstym problemem są łożyska gdzieś przy amortyzatorach z przodu. A poza tym, jest coś, co bardzo dokucza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ze skrzypieniem przynajmniej w moim egzemplarzu nic nie zrobili i jest jak mała grzechotka w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 2.0 dCi 2010 75tkm nic nie skrzypi i jest ok. Mam auto z automatem i nie mogę narzekać. Natomiast jeśli ktoś Ci powie, że spala mu 6 litrów to bzdura totalna. Jeżeli benzyna to 2.0, natomiast diesel minimum ten 130KM. Zależy też gdzie jeździsz. Ostatnio przejechałem się Avensisem 1.8 benzyna i nie było czym jechać. Dramat. Poczułem się jak w rakiecie jak odebrałem swojego QQ z serwisu. Ja bym i tak poczekał na nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że nowy model nie wiadomo, kiedy będzie w sprzedaży.

 

jak to nie wiadomo ? :)

 

w okolicach wrzesień/październik zostanie oficjalnie pokazany nowy QASHQAI

 

u dealerów w okolicach października/listopada  mają być już dostępne specjalne katalogi wprowadzające model NEW  QASHQAI

 

w sprzedaży w PL ma pojawić się na przełomie luty/marzec 2014 choć produkcja ma ruszyć już pod koniec 2013 roku

 

Zamówienia na nowego QQ będzie można składać prawdopodobnie już w 2013 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz później żałował jak zobaczysz nowy model, który będzie w podobnej cenie. A to musi być QQ? Może coś innego, nowego? Chociaż jak się nastawiłeś na QQ to bierz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 benzyna 3,5 roku 90kkm, sprzedaję w tym roku, kolejny będzie taki sam, tylko że z CVT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz później żałował jak zobaczysz nowy model, który będzie w podobnej cenie. A to musi być QQ? Może coś innego, nowego? Chociaż jak się nastawiłeś na QQ to bierz :D

 

chyba tylko katalogowej bo na takie rabaty jakie są na aktualny model QQ to przez pierwsze 12 m-cy nie ma co liczyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówię o katalogowej. Kwestia negocjacji zależy od umiejętności negocjacji no i oczywiście w głównej mierze od podejścia sprzedawcy. Ja kupując swojego dostałem duży rabat, ale dzwoniłem po całym kraju w poszukiwaniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was 2 pytania.

 

1. czy orientujecie się czy nowy QQ będzie miał zwyklą beznynę, czy już tylko z turbo?

 

2. do badi - ja też z trójmiasta, otrzymałem od KMJ ofertę na QQ, która w zasadzie jest ofertą ze strony nissan.pl (któa obecnie -8.000).

przedzwoniłem z ciekawości do Elbląga i Torunia, i już opłacą mi się tam jechać. W którym salonie zaproponowali CI największy rabat, oraz ile to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was 2 pytania.

 

1. czy orientujecie się czy nowy QQ będzie miał zwyklą beznynę, czy już tylko z turbo?

 

Z tego co słyszałem to obecny 1.6 benzyna ma zostać zastąpiony przez 1.2tce ( turbo z renówki )

Można zatem domniemać, że 2.0 benzyna zostanie zastąpiony przez 1.6 turbo - ten który jest aktualnie w Juke.

 

Z kolei 2.0 benzyna w połączeniu z silnikiem elektrycznym ma posłużyć do napędu modelu Hi-Cross.

 

Tyle plotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby Nissan zrezygnował ze swoich silników benzynowych. Myślę, że będzie to jakaś nowa jednostka będąca rozwinięciem nowych silników Nissana z nowej Micry i nowego Note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik z Micry to silnik 1.6 ( HR16) po obcięciu 1 cylindra (HR12).

 

Nissan na 95% nie będzie brał silników benzynowych z Renualt . Silnik w nowym QQ czyli 1.2 czterocylindrowy to zapewne będzie rozwinięcie silnika 1.6 (HR16) + kompresor

 

a co do pozostałych silników to na chwilę obecną nie ma plotek ale można się spodziewać ,że 2 silnikiem benzynowym będzie 1.6 Turbo (ten z JUKE) ale zapewne moc będzie coś w okolicach 160KM-180KM

 

diesle - bez zmian zapewne choć może być ,że będzie 1.6dci o mocy około 110 KM oraz 1.6 dci o mocy około 150KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. do badi - ja też z trójmiasta, otrzymałem od KMJ ofertę na QQ, która w zasadzie jest ofertą ze strony nissan.pl (któa obecnie -8.000).

przedzwoniłem z ciekawości do Elbląga i Torunia, i już opłacą mi się tam jechać. W którym salonie zaproponowali CI największy rabat, oraz ile to było?

 

a jaką wersją QQ jesteś zainteresowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupował ktoś swojego QQ w Lublinie? Jeśli tak, to co możecie o nich powiedzieć?

Edytowane przez robert65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie wiadomo ? :)

 

w okolicach wrzesień/październik zostanie oficjalnie pokazany nowy QASHQAI

 

u dealerów w okolicach października/listopada  mają być już dostępne specjalne katalogi wprowadzające model NEW  QASHQAI

 

w sprzedaży w PL ma pojawić się na przełomie luty/marzec 2014 choć produkcja ma ruszyć już pod koniec 2013 roku

 

Zamówienia na nowego QQ będzie można składać prawdopodobnie już w 2013 roku :)

 

Ja osobiscie byłbym ostrożny z nowościa, jeśli ma tak wyglądac sytuacja jak z QQ przed FL choroby wieku dziecięcego to wolę wersje aktualna na rynku, gdzie większość przypadłości została zaleczona.

 

Co do kupna aktualnego, to faktycznie jak sie pojawi pojęcie zapisów na nowy i on się już pojawi w salonach, to można polować na rabaty na tego dzisiejszego:)

 

 

Cena wydaje mi się będzie sztucznie podpompowana, bo to w końcu nowy model i musi kosztować, choć nie zawsze tak jest ale większości, bądz cena będzie podobna, ale okaże się że jak porówna się wersje to w nowości może być biedniej za tą samą cenę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja osobiscie byłbym ostrożny z nowościa, jeśli ma tak wyglądac sytuacja jak z QQ przed FL choroby wieku dziecięcego to wolę wersje aktualna na rynku, gdzie większość przypadłości została zaleczona.

 

Co do kupna aktualnego, to faktycznie jak sie pojawi pojęcie zapisów na nowy i on się już pojawi w salonach, to można polować na rabaty na tego dzisiejszego:)

 

 

Cena wydaje mi się będzie sztucznie podpompowana, bo to w końcu nowy model i musi kosztować, choć nie zawsze tak jest ale większości, bądz cena będzie podobna, ale okaże się że jak porówna się wersje to w nowości może być biedniej za tą samą cenę.

 

Pozdrawiam

qq po facelifcie daje rade

duzy(+2 wersja) z mocnym silnikiem 2.0 nie ma konkurencji cenowej

krotkie wersje z malymi silnikami nie daja rade versus kia sportage

:-)

post-38850-0-68692800-1369262811_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...