Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zgrzytanie "tyłu" ...


kinior_kr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów,

ostatnio podczas jazdy doszły do mnie zgrzyty wydobywające się z tyłu auta... trwały chwilę i się uspokoiły, ale po wymianie kół na letnie zgrzyty te stały się bardzodokuczliwe :/ Zgrzytaniu towarzyszą drgania (wyczuwalne głównie na gałce zmiany biegów). Objawy te nasilają się podczas hamowania, natomiast w momencie, gdy dodaję gaz, ew. przy pokonywaniu zakrętów z mocnym wychyleniem :) gwałtownie cichną. Po przełączeniu napędu na 4WD jest jeszcze gorzej!

Wcześniej miałem podobny objaw - za radą mechanika wymieniłem klocki i przetoczyłem tarcze, co chwilowo pozwoliło zapomnieć o usterce. Zastanawiam się, czy kończące się łożysko daje taki objaw, czy usterki należy szukać w napędzie tylnej osi (albo na drodze jego przekazywania)?

Czy ktoś miał do czynienia z podobnym objawem?

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź podporę wału jak jest cała to proponuje wykręcić tylni wał i się przejechać, jak ustanie to napęd z tyłu się skończył.

Edytowane przez zeshky
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Kolego. W sobotę pojadę do mechaniora i moze cos ustale. Dam znac na forum. Pozdrawiam!

 

No i zgrzyta dalej, pomimo wymiany oleju w moście na taki bez wiórów....

Czy most od 2,5 albo 2.2 diesel jest identyczny jak ten w 2.0 benz.?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich wiórów? metalowych?

 

W moście trzeba sprawdzić przełożenia bo diesel i benzyna mogą mieć różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich wiórów? metalowych?

 

W moście trzeba sprawdzić przełożenia bo diesel i benzyna mogą mieć różne.

Niestety metalowych.... znalazłem już kilka mostów na aledrogo w mojej okolicy. Obdzwonię, popytam, zdam relację.

Pozdrawiam!

 

Most zamówiony. Zastanawia mnie, co mogło być przyczyną awarii? Oleju dostatek, katowany raczej nie był.

Edytowane przez kinior_kr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety metalowych.... znalazłem już kilka mostów na aledrogo w mojej okolicy. Obdzwonię, popytam, zdam relację.

Pozdrawiam!

 

Most zamówiony. Zastanawia mnie, co mogło być przyczyną awarii? Oleju dostatek, katowany raczej nie był.

Jazda w pozycji lock na asfalcie mogła być przyczyną lub poprzedni właściciel jeżdził jakiś bez lub z za niskim poziomem oleju.

 

Napsiz jak przebiegła wymiana i czy jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Zeskhy. Most zamowilem w Nissan Moto w Paproci k/Nowego Tomysla. Do soboty powinienem miec nysę z powrotem:) Odezwę się. Pozdr.

Edytowane przez kinior_kr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz proszę jak z cenami tych usług/części:))

Witam,

dzięki uprzejmości Panów z Nissan Moto zmarnowałem 3 dni i mostu nie mam, bo nie mają jednak.... Na szczęscie znalazłem w moim mieście za 500 PLN (zamiast 950 z Nissan Moto). Mam nadzieję, że będzie ok! Nysa stoi u mechanika. Do soboty powinienem go odebrać. Dam znać co i jak.

Pozdrawiam!

 

Cześć,

most wymieniony, zgrzytanie ustało :) Wymieniał znajomy mechanik, więc cena była symboliczna, ale podobno wszystko jest na wierzchu, więc nie było za dużo pracy.

W weekend trasa - zobaczymy co i jak.

Meełego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Hałas ustał :) Lać i jeździć. Dzięki Kolego Zeskhy za sugestie i dobre słowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...