Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brzęczenie spod maski silnik QG16DE


MarLob

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem prosić Was o pomoc w zdiagnozowaniu usterki w mojej Primerce.

Mam model z 2001 roku z silnikiem QG16DE. Od jakiegoś czasu słysze brzęczenie pod maską, chyba z lewej strony. To tak jakby na chwilę załączał się jakiś "silniczek", jakaś pompa, która pracuje kilka sekund i się wyłącza. Odgłos słychać tylko gdy jadę na pierwszym biegu i ewentualnie chwilę po zmianie na 2 bieg. Zarówno na zimnym i ciepłym silniku. Myślałem, że to pompa wspomagania, ale wspomaganie nie słabnie, a koła skręcają swobodnie także na postoju... Może to pompa ABS? Ale odgłos nie ma nic wspólnego z hamowaniem. Mój mechanik także ma problem ze zdiagnozowaniem tego problemu. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy dźwięk możesz określić jako "głuchy metaliczny"?? gdzieś był temat o pękających sprężynkach przy drążku zmiany biegów obijających się o osłonę termiczną. Może to właśnie to - mi dzwoniło i miałem wrażenie że z przodu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łancuch daje znaki o sobie ale sie tym nie przejmuj jesli auto normalnie zapala i wkreca sie na obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedź. Wydaje mi się, że to nie jest łańcuch - dźwięk nie jest metaliczny. Jadę do mechanika w przyszłym tygodniu. Mam przeczucie, że dźwięk może być powiązany z ABSem. Czasem ABS załącza mi się bez potrzeby i zapala się kontrolka. Czytałem podobny temat - sprawdzę pierścienie i przewody od ABSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sorki za zwłokę, ale byłem w trasie :) Już wiem co wydaje ten dźwięk. Tak jak myślałem - pompa ABS. Komputer wskazuje, że czujnik do wymiany. Poczytałem troche forum i poruszyłem kablem przy rzekomo uszkodzonym czujniku - problem ustał na kilka dni. Podjadę do elektryka żeby wymienił sam kabel i zobaczymy. Po wyjęciu bezpiecznika brzęczenie ustało, ale świeci mi się kontrolka ABS (wiem, normalne), ale też nie działa predkościomierz :) W każdym razie dzięki za pomoc. Jakoś dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki to większość problemów bo w samym czujniku nie ma się co popsuć jeśli nie jest uszkodzony mechanicznie a nawet jak ktoś go poobijał to i tak ma szansę działać . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...