Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

p11 kratka nawiewu powietrza


Gość noreq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.posiadam Primerkę P11 z 2000r. I mam pytanie w zwiazku z centralna kratką(po srodku deski rozdz) nawiewu powietrza. Jest tam przełącznik powietrza zimnego i ciepłego i u mnie w jakiej pozycji bym nie ustawił to zawsze wieje z niej zimno i ten przelącznik ma jakiś opór przed przestawieniem a jak już uda mi sie przestawic to słysze jakies stukanie..np.mam ustawiona temperature na max i kratke ustawiona na ciepło i cały czas wieje zimne powietrze,

.macie jakis pomysł na naprawe tego elementu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem spada albo blokuje się linka która jest przymocowana do tej kratki. Musisz wyąć radio, odkręcić 2 śruby mocujące konsolę górną (ktore są za radiem) i wyjąć konsolę, zaczepy są na samej górze. Jak zobaczysz ten mechanizm to wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam przy okazji.. jak ustawi się na ciepłe powietrze to przez środkową kratkę też u was leci ciepłe?

 

bo u mnie ciepłe leci po bokach, a na środku zimnym dmucha :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii to jest tak, że wszystkimi nawiewami leci takie powietrze jaką ustawisz temperaturę, przy czym powietrze zasysane jest z zewnątrz i przechodzi przez układ - albo grzewczy albo chłodzący, w zależności od różnicy temperatur. Taka sytuacja jest wtedy gdy na konsoli środkowej ustawisz niebieską kropkę. Natomiast gdy ustawisz tam czerwoną, to powietrze ze środkowej kratki zawsze będzie podgrzewane przez silnik, niezależnie od pozostałych kratek.

Tyle teoria - natomiast u mnie czasem robi psikusy i dzieje się to co u Ciebie :) czyli przy niebieskiej kropce jest różna temperatura na środku i po bokach. Teraz nie pamiętam czy zimne leci na środku czy bokami, w każdym razie jest różna temp. Ale nie zawsze, tylko jak auto ma na to ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się coś z zimy kojarzy że wszystko pasuje pod warunkiem że masz puszczone nawiewy na twarz.Jak przełączysz na coś innego to tymi nawiewami leci co chce i chyba nie mamy na to wpływu. Teoretycznie nic nie powinno wtedy dmuchać ale w tych autach dmucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam taki problem, że zimą jak ustawię sobie ogrzewanie i przełącznik na czerwoną kropkę to z wszystkich kratek leci ciepłe za wyjątkiem jednej. Zimno wieje z tej małej środkowej kratki która jest tuż obok kratki z kropkami czerwona/niebieska. Też tak macie? Widzę że nie tylko ja mam problem z tym wynalazkiem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...