Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja z książki telefonicznej


Piko71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy więc szukałem odpowiedzi ale bez skutku. Jest tyle tematów i wpisów, że nie mogę znaleźć tego co mnie interesuje. Chodzi o to że książka telefoniczna z HTC Sensation wczytała się elegancko do NC, moje POI przeniosłem do NC też bez większych problemów. Brak mi jednak możliwości nawigacji do osób z listy kontaktów, tak jak to jest możliwe np. w Google lub HTC Locations!

 

Czy ktoś rozpracował ten temat?

Proszę o pomoc!

Edytowane przez Piko71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem dokładnie o co ci chodzi?? zamieszałeś

masz jedynie możliwość ściągnięcia z komórki listy kontaków wyświetlać możesz w 4 trybach cała lista; ostatnie wybierane; ostatnie przychodzące i nieodebrane;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości ustalenia jako punktu docelowego w nawigacji NC adresu przypisanego do kontaktu., bo chyba o to ci chodzi.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcome Nie wydaje mi się żebym coś namieszał ale jeśli tak to przepraszam :(

@Miralon Oczywiście, że o to mi chodzi. W większości GPSów jakie używałem (n.p. HTC Locations) jest taka oczywista możliwość. Czy ktoś wie czy będą updaty NC? Przecież to jest poważny bug w systemie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - bug to to nie jest. Brak funkcjonalności to i owszem. Bug-iem to bym nazwał to, że jeśli mam włączoną nawigację  i dzwoni telefon a następnie w trakcie rozmowy mam połączenie oczekujące to "zwis" NC mam pewny - do wyłączenia (czyli zatrzymania i wyłączenia silnika) lub ..następnego połączenia przychodzącego (co akurat u mnie nie jest problemem :) ). A wracając do meritum - mnie tam tej funkcji kompletnie nie brakuje. Może dlatego że raczej jeżdżę w długie trasy i nie jest to dla mnie kłopotliwe, aby wpisać adres. Druga sprawa: czy NC w ogóle ściąga adresy? Bo mój to nawet z wyświetleniem nazwiska dzwoniącego ma problem (tzn. robi to ale ze znacznym opóźnieniem). Słowem - nie oczekuje zbyt wiele od NC. Jest, to dobrze, jest ok. Ogólnie to ja powiem tak: nie oczekuj zbyt wiele po QQ - to nie półka premium:) - to półka dużo niższa...

Update - hmmm. Ty już masz chyba tego nowszego NC więc kto wie. Ale ja tam raczej bym się nie nastawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - bug to to nie jest. Brak funkcjonalności to i owszem....

No może masz rację, że to nie bug tylko nieudolny programista ale w sumie to na jedno wychodzi, marna jakość i źle świadczy o firmie. :(

 

 ...mnie tam tej funkcji kompletnie nie brakuje. Może dlatego że raczej jeżdżę w długie trasy i nie jest to dla mnie kłopotliwe, aby wpisać adres...

No wiesz! Co to za argument? Tu nie chodzi o to co komu wygodnie tylko o funkcjonalność (jak sam napisałeś) i o bezpieczeństwo jazdy ewentualnie czas stracony na znalezienie punktu docelowego!

 

...Słowem - nie oczekuje zbyt wiele od NC. Jest, to dobrze, jest ok. Ogólnie to ja powiem tak: nie oczekuj zbyt wiele po QQ - to nie półka premium:) - to półka dużo niższa...

Update - hmmm. Ty już masz chyba tego nowszego NC więc kto wie. Ale ja tam raczej bym się nie nastawiał.

Brzmisz jak producent broniący swego niezbyt udanego produktu, a nie jak konsument który wydał masę kasy na rzecz nie spełniającą jego oczekiwań :rolleyes2:

 

A tak ogólnie, czy to forum jest monitorowane przez Nissana?

Pozdrawiam

Piko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może masz rację, że to nie bug tylko nieudolny programista ale w sumie to na jedno wychodzi, marna jakość i źle świadczy o firmie. :(

 

Myślę że nie ma co przesadzać i robić z igły widły. Miałeś w poprzednim samochodzie bądź nawigacji taką funkcję i wymagasz, żeby teraz wszystkie tak miały. Ja pierwszy raz dowiedziałem się o takiej funkcji, ale powiem, że nie jest to coś co miałoby świadczyć o marnej jakości nawigacji lub wpływać na bezpieczeństwo jak napisałeś dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią: jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził ;) Nie przypominam sobie, żeby w wiodących systemach do nawigacji (Automapa, TomTom, Igo etc. - kolejność przypadkowa) była taka funkcjonalność. Bug? nieudolność programisty? - chyba lekka przesada. Może po prostu nie ma zapotrzebowania na takie "googlowskie gadżety"? Jak widać z powyższej dyskusji większość tego nie potrzebuje. Zawsze można zwrócić się do producenta - może dorobi takie coś. Osobiście wątpię... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja pierwszy raz dowiedziałem się o takiej funkcji, ale powiem, że nie jest to coś co miałoby świadczyć o marnej jakości nawigacji lub wpływać na bezpieczeństwo jak napisałeś dalej.

 

Nawet o tym nie słyszałeś a już wiesz, że to niepotrzebne :dribble:

 

 

Może po prostu nie ma zapotrzebowania na takie "googlowskie gadżety"? Jak widać z powyższej dyskusji większość tego nie potrzebuje.

 

Z powyższej dyskusji wynika jedynie, że ta funkcjonalność nie jest znana wśród uczestników forum. Jak również, że prośba o pomoc i radę wywołuje "burzę w szklance wody" dlatego, że ośmieliłem się skrytykować programistę, który zgrabnie zaprogramował wczytanie mojej listy kontaktów do NC, a nie pomyślał żeby połączyć ją z książką adresową nawigatora.

Komu to jest potrzebne? Wydaje mi się, że wszystkim, którzy posiadają wielu klientów w swojej komórce i jeżdżą od jednego do drugiego, szczególnie, że wprowadzanie nowych adresów w NC jest dosyć uciążliwe. Zważywszy, że te wszystkie adresy powinny być już w NC w liście kontaktów skopiowanej z komórki to można mówić, jeśli nie o nieudolności to przynajmniej o braku fachowości u programisty.

 

Ale przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni moimi stwierdzeniami o bugu i nieudolności. Miałem nadzieję, że są na forum ludzie, którzy "rozgryźli" NC i znaleźli sposób ne jego modyfikowanie ale widocznie nawet jeśli są to się nie odezwali. Mam jeszcze kilka innych pytań do NC ale w tej sytuacji nie ma sensu ich zadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet o tym nie słyszałeś a już wiesz, że to niepotrzebne :dribble:

 

 

 

Słyszałem od Ciebie i to mi wystarczy. Potrafię ocenić na podstawie opisu czy czegoś potrzebuję, czy nie. W ogóle to jakiś przewrażliwiony jesteś. Wylewasz swoje żale czy co? Nic nie wywołuje "burzy w szklance wody" , każdy przedstawia swoją opinię, co nie oznacza, że wszyscy się muszą zgadzać. Życzę więcej luzu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, już wyluzowałem, " bez odbioru"

 

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...