Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan pickup d22- reaktywacja


Krystian_Nesta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przeglądam temat i trochę późno ale napiszę

olej tylko z formułą ls inaczej zniszczysz most

znam z doświadczenia

Mam taką jaskrawo pomarańczową naklejke na moscie LSD. Pytałem raczej o konkretny olej w sensie firme i parametry.

Olej juz mam kupiony i most zalany tuż przed piątkową drogą krzyżową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

About Castrol Syntrax Limited Slip 75W 140 (Formerly SAF-XJ 75w-140)

teraz tym zalałem  i jest ok

Edytowane przez tomekh2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A mówiłeś, że moja wysoko siedzi. Myślę, że to przez nowe polibusze itp. Jak się trochę pojeździ to siądzie, chyba że na drążkach ją podniosłeś.


Ciąg dalszy intymnej sesji mojej "babci" NAVARY:

 

20140520_184518.jpg

 

20140602_110438.jpg

 

20140606_103441.jpg

 

Edytowane przez mezzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że już malujesz po całości. a To pierwsze zdjęcie to czego jest?

U mnie niby zostało malowanie paki +progów ale jakoś końca nie widać, mam bardzo długie przestoje ....

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak maluję całość, bo jak zacząłem wybierać co pomalować to wyszło, że jedynie dach był w miarę ok.

To pierwsze zdjęcie to jest przy zawiasach przednich drzwi.

 

Lakiernik zniszczył mi tabliczkę znamionową, która była przyklejona na drzwi. Czy będzie problem?

Nie zauważyłem numeru VIN ani nic innego na ramie. Gdzie w Twoim Nissanie są tabliczki i numery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak maluję całość, bo jak zacząłem wybierać co pomalować to wyszło, że jedynie dach był w miarę ok.

To pierwsze zdjęcie to jest przy zawiasach przednich drzwi.

 

Lakiernik zniszczył mi tabliczkę znamionową, która była przyklejona na drzwi. Czy będzie problem?

Nie zauważyłem numeru VIN ani nic innego na ramie. Gdzie w Twoim Nissanie są tabliczki i numery?

sprawdze jakos jak bede w garazu, ale tak na szybko to wydaje mis ie ze vin powinein byc pod maska po stronie aku na sciance gdzie przychodzi błotnik. jest tez nr na ramie , umnie prawie nie widoczny , jest od na wysokosci drzwi pasazera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie czeka zabawa z łataniem dziur na pace i jakoś nie moge się do tego zabrać, żeby wspawań reperaturki błotników, niestety do swojego paki w dobrym stanie to ja nie dostanę.

ciekawy jestem czego używa twój blachasz jakie podkłady w jakiej kolejności itd.

 

staram sie znaleźć coś do pomalowanie paki od wewnątrz, oczywiście ideałem byłby bedliner, linex no ale to tak ze 2k wychodzi,

to jest powłoka poliuretanowa i tak sie zastanawiam czy macie pomysły czym by tego linexa zastąpić ?

w stanach sa zestawy do malowania samemu u nas ich nie doświadczysz.

ale powłoki poliuretanowe stosuje się na podłogi, baseny itp, bańka 5kg powiedzmy kosztuje 300-400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie znalazłem tabliczkę znamionową, po prawej stronie, komory silnika. Na ramie numeru nie namierzyłem nawet wtedy kiedy była wypiaskowana. A teraz kiedy jest zamalowana epoksydem i poliuretanem to nie ma żadnych szans.

 

Co do malowania, to zbiorę info od blacharza (lakiernika) i napiszę.

 

Do wewnątrz paki może nadałby się BODY PROTECT Z NOVOLA http://classiccar.novol.pl/produkt.php?id=14

kub 

http://classiccar.novol.pl/produkt.php?id=11

Edytowane przez mezzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do numeru na ramie to u mnie jest nie do namierzenia tylu diagnostów co go szukało i nie znalazło

Niby na ramie z prawej strony z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, odlewnicza to tak troche brzmi jakby sie nie nadawała ale nie wiem, to musi być coś co łatwo nie spływa z pionowych ścianek i można malowac wałkiem

 

myśle o tych podłogowych...


puki co biorę się za spawanie paki, powrzucam potem foty do swojego wątku,

wyciąłem błotniki wyciąłem od wewnątrz burte, podłoge ... kurde niewiele zostaje :P oj nie wiem jak mi to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 miesiącach mogę się pochwalić wynikiem renowacji:

 

 

 

20140625_201520.jpg

 

20140625_201504.jpg

 

por%25C3%25B3wnanie+front.jpg


ciekawy jestem czego używa twój blachasz jakie podkłady w jakiej kolejności itd.

 

Na przygotowaną powierzchnię epoksyd HEMPEL z cynkiem (numeru nie mam), następnie ewentualne wyrównanie nierówności masą szpachlową, następnie podkład, baza i bezbarwny z firmy LECHLER.

Edytowane przez mezzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobra technologia,

 

to jeszcze ci zostały resory z tyłu do zrobienia ....

i tak wygląda jakby ci paka wyszła trochę za wysoko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda!!!

pozazdrościć ....

 

Mi brakuje dobrych kilku dni roboczych do ukończenia. Miałem sporą przerwe w pracach teraz ale dzisiaj udało sie nabyć w końcu odpowiedni kompresor do prac malarskich i po niedzieli jedziem z koksem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to te malowanie zawsze spędza sen z powiek, tyle razy malowałem juz i nigdy nie uzyskałem efektu jak bym sobie tego życzył,

jeszcze wybrac produkty po kolei i róznych producentów i jeszcze potem to szlifować to mnie zawsze najbardziej denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...