Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak podpiąć wzmacniacz i dodatkowe głoścniki w Nissan Almera Tino 2004 ^?


Ave Tino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Nissana Almere Tino z 2005 roku.  Chciałbym podłączyć wzmacniacz lub dodatkowe głośniki w bagażniku najlepiej bassowe ponieważ wymieniłem głośniki z przodu i przy większym basie słychać jak trzeszczy folia. Radio w tym modelu jest zabudowane z wyświetlaczem i nie wiem jak się za niego zabrać. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

 

c9a00b48dda3156c7175017eecbaa693.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast inwestować we wzmacniacz, poleciłbym Ci na początek wygłuszyć drzwi. Zobaczysz naprawdę znaczną poprawę basu w tych głośnikach które już masz, zniknie problem trzeszczącej folii i ogólnie podczas jazdy auto będzie cichsze.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/31658-jak-wygluszyc-drzwi-czyli-krok-po-kroku-jak/

 

Jeśli jednak chcesz zainwestować we wzmacniacz i nie ruszać drzwi, to musisz kupić taki wzmacniacz który:

- ma dobry filtr HPF aby odciąć niskie tony na przednich głośnikach - żeby nie trzeszczały

- ma wejście hi-input jeśli chcesz go zasilić oryginalnym radiem

jednak robienie zestawu car audio bez wygłuszania drzwi trochę mija się z celem.

 

Jak zdemontować ratio nie powiem Ci bo nic o tym modelu nie wiem. Ale naprawdę rozważ wygłuszenie bo może okazać się że to zupełnie zaspokoi Twoje potrzeby, a wygłuszysz sobie drzwi za połowę ceny nowych głośników, nie mówiąc o wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast inwestować we wzmacniacz, poleciłbym Ci na początek wygłuszyć drzwi. Zobaczysz naprawdę znaczną poprawę basu w tych głośnikach które już masz, zniknie problem trzeszczącej folii i ogólnie podczas jazdy auto będzie cichsze.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/31658-jak-wygluszyc-drzwi-czyli-krok-po-kroku-jak/

 

Jeśli jednak chcesz zainwestować we wzmacniacz i nie ruszać drzwi, to musisz kupić taki wzmacniacz który:

- ma dobry filtr HPF aby odciąć niskie tony na przednich głośnikach - żeby nie trzeszczały

- ma wejście hi-input jeśli chcesz go zasilić oryginalnym radiem

jednak robienie zestawu car audio bez wygłuszania drzwi trochę mija się z celem.

 

Jak zdemontować ratio nie powiem Ci bo nic o tym modelu nie wiem. Ale naprawdę rozważ wygłuszenie bo może okazać się że to zupełnie zaspokoi Twoje potrzeby, a wygłuszysz sobie drzwi za połowę ceny nowych głośników, nie mówiąc o wzmacniaczu.

 drzwi już wygłuszyłem a folia która trzeszczy jest naklejona na głośniki tak jak było to oryginalnie, nie wiem czy jest ona w ogóle potrzebna. głośniki które założyłem są większe zrobiłem własne dystanse i wkładając głośnik w dystans nałożyłem na niego folię ponieważ nie zmieściłby się do oryginalnej foli tej która jest na całe drzwi wraz ze miejscami na głośniki - musiałem je usunąć ( wg mnie chroni ona głosnik przed wodą z szyby). Wiem że robie trochę chaos ale  cieżko mi to opisać. Dziękuje za informacje o wzmacniaczu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...