Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Klapa tylna - rdza i dopasowanie.


DerrickStorm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam państwa,

 

Jestem nowym użytkownikiem forum. Przejrzałem istniejące już tematy w miarę możliwości, oraz użyłem opcji przeszukania forum po Tagach, jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, jedynie podobny temat dotyczący modelu n15.

 

Jestem właścicielem Nissana N16 i w tylną klapę (głównie pod tablicą rejestracyjną) wdała się potężna rdza (zauważyłem dopiero, gdy uszkodzeniu uległ jeden z uchwytów ramki tablicy). Postanowiłem więc poszukać nowej klapy, jednak natrafiłem na kilka podstawowych problemów. 

 

1. Czy klapa tylna do nissana n16 3drzwiowego będzie pasować do mojego 5drzwiowego?

2. Czy klapa z modelu po liftingu (2004r) będzie pasować do modelu przed liftingiem (2000r u mnie). 

 

Dokonałem oględzin na oko, kształty lamp się niby zgadzają, jednak chciałbym zaczerpnąć wiedzy u kogoś z większym doświadczeniem w tych sprawach.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 

Zbigniew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed lift i po lift na pewno pasują.

Dziękuje za odpowiedź. Pozostaje jedynie pytanie odnośnie dopasowania części - czy 3drzwiowy model i 5drzwiowy ma identyczną klapę tylną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej naprawić starą klapę? W n16 rdza na klapach to powszechne zjawisko (oczywiście są wyjątki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej naprawić starą klapę? W n16 rdza na klapach to powszechne zjawisko (oczywiście są wyjątki).

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Niestety jeśli chodzi o mocowanie tablicy, klapa się po prostu posypała, zostawiając sporą dziurę. Przy spryskiwaczu, uchwycie wycieraczki, wzdłuż szyby porobiły się bardzo mocne ogniska rdzy. Z wywiadu, który zrobiłem wynika, że taniej będzie wymienić klapę, niż naprawiać tą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Niestety jeśli chodzi o mocowanie tablicy, klapa się po prostu posypała, zostawiając sporą dziurę. Przy spryskiwaczu, uchwycie wycieraczki, wzdłuż szyby porobiły się bardzo mocne ogniska rdzy. Z wywiadu, który zrobiłem wynika, że taniej będzie wymienić klapę, niż naprawiać tą.

 

Jeśli są już dość intensywne ogniska przy samej szybie to nie naprawisz choćbyś nie wiem jakie koszta na to nałożył. Żeby to dobrze zrobić trzeba by wyciąć szybę i po naprawie wstawić, co w większości jest nie możliwe ze względu na duże pognicie części do której kleimy szybę. Taki urok N16 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są już dość intensywne ogniska przy samej szybie to nie naprawisz choćbyś nie wiem jakie koszta na to nałożył. Żeby to dobrze zrobić trzeba by wyciąć szybę i po naprawie wstawić, co w większości jest nie możliwe ze względu na duże pognicie części do której kleimy szybę. Taki urok N16 :(

Dokładnie - sporo się naczytałem na temat tylnich klap i ich uroku rdzewienia. Ale jak nie kochać tego samochodu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...