Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Subwoofer w Juke


krzycho59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeglądając inne fora Juka natknąłem się na informację iż na rynek amerykański w Juku montowany jet subwoofer firmy Rockford- Fosgate w lewej wnęce w bagażniku. Temat zacząłem drążyć zaczynając od manualu i rozpracowaniu schematu elektrycznego. Okazało się że przy tej samej jednostce sterującej- Nissan Connect montują tenże subwoofer a pozostałe głośniki pozostają bez podłączenia ( pewnie są to też Rockford) do wzmacniacza. Jest to inne rozwiązanie niż w QQ bo tam wszystkie głośniki podłączone są poprzez wzmacniacz. Okazało się też że fabrycznie jest wtyczka do subwoofera, przynajmniej w mojej wersji Tekna. Pojawiła się więc możliwość stosunkowo prosta możliwość polepszenia odsłuchu w Juku bez konieczności ciągnięcia kabli przez drzwi do wzmacniacza. Na ale fachowcem od car audio nie jestem w związu z tym mam kilka pytań do użytkowników znających się w temacie a może już tych którzy cokolwiek w temaci robili:

 

1. Istniejąca wtyczka ma sześć wyjść- zasilanie,  masę, ekran, + włączjący sub po stacyjce, i dwa S-, S+. Wszystko oprócz zasilania i masy ciągnięte bezpośrednio z NC . Nie ma więc możliwości podłączenia suba z wyjść RCA. I pytanie czy istnieją możliwości podłączenia suba tymi dwoma sygnałowymi. Każdy sub aktywny ma wejścia RCA oraz z wtyczkami w które można podłączyć zwykłe kable jednożyłowe ale ponieważ nie orientuję się w elektronice stąd moje pytanie.

 

2. Czy ktoś wymieniał fabryczne głośniki na coś innego i jeżeli tak to na jakie głośniki i jaka cena, czy jest istotna poprawa.

 

Ok. sprawa 1 rozwiązana, pozostaje sprawdzić czy " wtyczka jest czynna".

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz daj zdjęcia gdzie dokładnie jest ta wtyczka

Lewe, tylne nadkole (za kierowcą) jest tam zaślepka, dość duża jak ją wyjmiesz to powinieneś w głębi ją zobaczyć- jest biała na sześć przewodów.

Nr nisanowski suba NISSAN OEM 281701KM0A Sound System-Woofer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie tematu wątku. Czy ktoś instalował w JUKE'u subwoofer inny niż ww. Rockford- Fosgate? bazując na oryginalnej instalacji i okablowaniu, jakie jest dostępne w JUKE'u?

 

Szczególnie mnie interesują "projekty" z zabudową wnęki obok nadkola w bagażniku. Jakie modele alternatywne i marki głośników moglibyście polecić?

 

ps Osoby, które mają w JUKE'u tego typu, lub podobnie rozbudowaną instalację caraudio bardzo proszę o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tematu wątku. Czy ktoś instalował w JUKE'u subwoofer inny niż ww. Rockford- Fosgate? bazując na oryginalnej instalacji i okablowaniu, jakie jest dostępne w JUKE'u?

 

Szczególnie mnie interesują "projekty" z zabudową wnęki obok nadkola w bagażniku. Jakie modele alternatywne i marki głośników moglibyście polecić?

 

ps Osoby, które mają w JUKE'u tego typu, lub podobnie rozbudowaną instalację caraudio bardzo proszę o kontakt na priv.

Niestety po szczegółowym sprawdzeniu okazuje się iż wtyczka widoczna za lewym boczkiem to nie jest wtyczka od subwoofera oryginalnego. Pomyłka wynika chyba iz dysponuję manualem od wersji us a na europę niestety jest inna wiązka. Co najważniejsze nie wiem do czego owa widoczna wtyczka służy bo tak defacto nie ma nawet w opcjach żadnego wyposażenia które mogłoby byc podłączone tam z wyjątkiem że moja wersja to nie jest 4x4 więc może coś do tylnego mostu (ale w w moim manualu takiej wtyczki po prostu nie ma!!). Reasumując sub mozna podłączyć tylko na zasadzie ciągnięcia wszystkich kabli " od stworzenia świata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po szczegółowym sprawdzeniu okazuje się iż wtyczka widoczna za lewym boczkiem to nie jest wtyczka od subwoofera oryginalnego. Pomyłka wynika chyba iz dysponuję manualem od wersji us a na europę niestety jest inna wiązka. Co najważniejsze nie wiem do czego owa widoczna wtyczka służy bo tak defacto nie ma nawet w opcjach żadnego wyposażenia które mogłoby byc podłączone tam z wyjątkiem że moja wersja to nie jest 4x4 więc może coś do tylnego mostu (ale w w moim manualu takiej wtyczki po prostu nie ma!!). Reasumując sub mozna podłączyć tylko na zasadzie ciągnięcia wszystkich kabli " od stworzenia świata".

 

No to szkoda. Bo już myślałem, że Nissan pomyślał o amatorach caraudio i zorganizował dodatkową instalację pod suba....

 

Dowiadywałem się w markowym warsztacie specjalizującym się w profesjonalnie robionym caraudio, powiedzieli mi wyraźnie, że biorą odpowiedzialność wyłącznie za swoją instalację ciągniętą od akumulatora do suba dodatkowym kablem odpowiednim do mocy suba i pozostałej instalacji wraz ze specjalnie dobranym bezpiecznikiem, jakieś ewentualne  tzw. bliżej niezidentyfikowane (i nie udokumentowane) przypadkowe druty fabryczne raczej odpadają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...