Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem ze światłami i kluczykiem


Gość Madziisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj chciałam sprawdzić ten zwykły kluczyk, którym sie normalnie otwiera zamek w samochodzie no i sprawdziłam i wszystko działało, jak już chciałam potem odpalić samochód to tak jakby stacyjka była zablokowana, jednak przekręciłam mocniej kluczyk i wszystko się odblokowało i można teraz normalnie odpalać, jednak mój problem polega na tym, że coś się tam pomieszało, bo jak wczesniej gasiłam samochód, to światła się same wyłączały a teraz trzeba przekręcac i je samemu wyłączać, tak samo jest gdy silnik nie jest odpalony i włącze światła to sie zapalają a wcześniej tak nie było.. No i jeszcze jak się włącza światła samemu i są otwarte dzwi od strony kierowcy to coś piszczy w samochodzie, wcześniej tak nie było, zaczęło się to wszystko gdy sprawdziłam zamek w samochodzie, czy ktoś wie o co chodzi i jak zrobić zeby bylo jak dawniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręć włącznik świateł na ostatnią pozycję to będzie się samo zapalało i gasło.Brzęczek przy zapalonych światłach i otwartych drzwiach ma buczeć.to samo przy wyłączonym silniku światła też mają możliwość włączenia.co do oporu przy przekręceniu kluczyka wystarczyło ruszyć kierownicą

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nigdy nie spotkałam się z tym, że tak mi brzęczało, a tato dzwonił i mowil, że tak czasem jest wiec wszystko dobrze ;)

Przekręć włącznik świateł na ostatnią pozycję to będzie się samo zapalało i gasło.Brzęczek przy zapalonych światłach i otwartych drzwiach ma buczeć.to samo przy wyłączonym silniku światła też mają możliwość włączenia.co do oporu przy przekręceniu kluczyka wystarczyło ruszyć kierownicą

Edytowane przez Madziisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzisz,jeżeli gasisz silnik z zapalonymi światłami i otwierasz drzwi do wysiadania to światła same powinny zgasnąć.Oczywiście jeżeli kluczyk jest wyjęty ze stacyjki.Jeżeli zostawiłaś przełącznik świateł na włączone,a wsiadasz i przekręcasz kluczyk to najpierw zapalą się światła niejako z automatu.

Co do kluczyka i kierownicy,w kolumnie jest blokada kierownicy,jeśli kiedyś zablokuje Ci się i kluczyk ciężko będzie miał się przekręcić ,to nie rób tego na siłę tylko lewą ręką delikatnie ruszaj kierownicą i w tym samym momencie przekręć kluczyk,na pewno będzie lżej i nic nie uszkodzisz :D

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzisz,jeżeli gasisz silnik z zapalonymi światłami i otwierasz drzwi do wysiadania to światła same powinny zgasnąć.Oczywiście jeżeli kluczyk jest wyjęty ze stacyjki.Jeżeli zostawiłaś przełącznik świateł na włączone,a wsiadasz i przekręcasz kluczyk to najpierw zapalą się światła niejako z automatu.

Co do kluczyka i kierownicy,w kolumnie jest blokada kierownicy,jeśli kiedyś zablokuje Ci się i kluczyk ciężko będzie miał się przekręcić ,to nie rób tego na siłę tylko lewą ręką delikatnie ruszaj kierownicą i w tym samym momencie przekręć kluczyk,na pewno będzie lżej i nic nie uszkodzisz :D

 

 

Okej, okej, juz wszystko jasne ;) . Po prostu wczesniej jakos nie zwaracałam na to uwagi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała przyjemność po naszej stronie :whistle:;)

I nigdy nie pisz tematów z hasłem -PROBLEM-POMOCY- itp

Raczej staraj się w skrócie zaznaczyć problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zwykły" kluczyk? - rozumiem,że chodzi o kluczyk normalnie nie używany. Nie używany, więc fabrycznie nowy i nie spasowany ze stacyjką. Bębenek stacyjki zużywa (robią się w nim luzy) się w trakcie korzystania, podobnie jak klucz, którym odpalamy auto i oba te elementy dopasowują się do siebie wzajemnie. Nowy, nieużywany klucz niemal zawsze będzie chodził w takim przypadku z oporami.Inną przyczyną mogła być lekko skręcona kierownica, której blokada zamykała ją w tej pozycji.W  takiej sytuacji wyestarczy lekko poruszyć kierownicą przekręcając jednocześnie kluczykiem A co do świateł, to kompletnie nie romumiem o co ci chodzi  :wave: Z tego co pamiętam w Note światła mijania po wyłączeniu silnika i wyjęciu klucza ze stacyjki przełączały się na pozycyjne. A po otwarciu drzwi odzywał się akustyczny przypominacz. Zaś po uruchomieniu silnika należało je ręcznie włączyć poprzez przekręcenie pokrętła na lewej dźwigni pod kierownicą. Niech mnie ktoś poprawi jeśli coś się w międzyczasie zmieniło

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc "zwykły" miałem na myśli Note z centralnym zamkeim bez I-key - nie zwróciłem uwagi na to,że koleżanka dysponuje taką zabawką. Ale ogólna teoria jest słuszna - Note dostaje dwa klucze i oba naprzemiennie powinny być używane (wspomina o tym instrukcja) bo po kilku latach eksploatacji zamka stacyjki i jednego klucza, ten drugi "nówka" może po prostu z trudem i sporymi oporami obracać zamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeszcze ważniejsze przy długim błogim leżakowaniu w szufladzie potrafi zgubić kod!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...