Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd 90 tys. 2.0 dCi


robertz68

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

Jadę sobie dzisiaj moim QQ 2.0 dCi i nagle zapala mi się zaproszenie do serwisu. Trochę się zdziwiłem bo mam przejechane 82 tys. a przegląd powinien być w okolicach 90 tys. No nic myślę sobie że na pewno na ostatnim przeglądzie przy liczniku 62 tys. przez pomyłkę ustawili następny po 20 tys. a nie 30 tys.

Wróciłem przed chwilą do domu i patrzę do książki: następny przegląd 90 000 przy przebiegu 82 tys lub przed którymś tam lutym 2014 roku?

Powiem szczerze że jestem zaskoczony, to w końcu 90 tys. czy 80 tys.?

 

Czy ktoś z was spotkał się z takim zapisem?

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

 

Jadę sobie dzisiaj moim QQ 2.0 dCi i nagle zapala mi się zaproszenie do serwisu. Trochę się zdziwiłem bo mam przejechane 82 tys. a przegląd powinien być w okolicach 90 tys. No nic myślę sobie że na pewno na ostatnim przeglądzie przy liczniku 62 tys. przez pomyłkę ustawili następny po 20 tys. a nie 30 tys.

Wróciłem przed chwilą do domu i patrzę do książki: następny przegląd 90 000 przy przebiegu 82 tys lub przed którymś tam lutym 2014 roku?

Powiem szczerze że jestem zaskoczony, to w końcu 90 tys. czy 80 tys.?

 

Czy ktoś z was spotkał się z takim zapisem?

 

Pozdrawiam

Robert

To zależy czy masz typ  "E" czy "D"  sama instrukcja jest ogólna,patrz zapis w książeczce gwarancyjnej.Tu masz wszystkie "przeglądówki"

http://www.autoniss.pl/serwis/przeglad-okresowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byk mam w książce serwisowej przegląd przy 90 tys km. (zresztą robiłem po 30 i 60 tys.).

Podejrzewam zagrywkę serwisu, przegląd przy 90 tys. wypadnie mi minimalnie po gwarancji i zapewne zakładają (i słusznie) że już do nich nie zawitam więc zmniejszyli przebieg aby mnie na siłę ściągnąć.

A i jeszcze ciekawostka, jak normalnie zapala się kontrolka o przeglądzie to gdzieś na 2 tys. przed terminem jest pierwsze ostrzeżenie, po jakimś czasie drugie i częstotliwość się z czasem zwiększa. Tym razem po prostu się zapaliło wielkie ostrzeżenie i trzeba je kasować klawiszem "i".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byk mam w książce serwisowej przegląd przy 90 tys km. (zresztą robiłem po 30 i 60 tys.).

Podejrzewam zagrywkę serwisu, przegląd przy 90 tys. wypadnie mi minimalnie po gwarancji i zapewne zakładają (i słusznie) że już do nich nie zawitam więc zmniejszyli przebieg aby mnie na siłę ściągnąć.

A i jeszcze ciekawostka, jak normalnie zapala się kontrolka o przeglądzie to gdzieś na 2 tys. przed terminem jest pierwsze ostrzeżenie, po jakimś czasie drugie i częstotliwość się z czasem zwiększa. Tym razem po prostu się zapaliło wielkie ostrzeżenie i trzeba je kasować klawiszem "i".

Jast akcja naprawcza dla twojego silnika,może to wywala jakiś błąd a nie konieczność zrobienia przeglądu.Zadzwoń i spytaj co jest grane.A ile przejechałeś od ostatniego przeglądu km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info o akcji. Na pewno się dowiem.

Jeśli chodzi o przebieg to przejechałem dokładnie 20 tys.

Zresztą podsyłam zdjęcie z książki. Widać jak byk że ktoś sobie skrócił kilometry między przeglądami :) i jeszcze to samo ustawił na wskaźniku inspekcji więc nie widzę przypadku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam w książce zapis o przeglądach co 30 tyś i też serwisuję w Zielonej Górze, jednak w  komputer wpisali nie 30 a 20 tyś. Twierdzili, że wcześniejsze modele miały co 20 tyś i nie sprawdzali mojej książki :). Jednak u mnie nie ma problemu, autem jeździ żona która robi  15k rocznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana programu ecu niby maja po tym panewki sie mniej zużywać a druga to przewód dolotowy. Więcej info masz w dziale akcje serwisowe. Ja jutro dzwonię do dilera sie dopytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...