Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Panewki w 2.5 QR25DE 2004 rok


Gość magal

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem tu pierwszy dzień na tym forum , bo do tej pory nissan nie sprawiał kłopotów. NIestety te czasy minęły :(. Diagnoza dwóch niezależnych serwisów - stukające panewki.

Poradzcie co robić bo już mam mętlik w głowie.

Czy jeszcze jest ktoś kto podejmie się ich wymiany czy pozostaje tylko wymiana silnika.

Jeżeli druga opcja to gdzie szukać? allegro i inne portale tego typu przeszukane ale ceny są mocno zniechęcające (ponad 6 tyś zł za ten silnik)

 

Może ktoś z Was przerabiał taki temat, może ktoś z Was zna osobę/warsztat która by się takiej naprawy podjęła. Jestem z Warszawy ale jak trzeba będzie to podjadę i dalej.

Może ktoś z Was zna jakieś źródło silników.

 

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile fachowców tyle opinii, ale szlif wału i nadwymiarowe panewki powinny załatwić sprawę na długo, bez wymiany silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to prawda że w tym silniku z tego okresu produkcji występowała wada łańcucha rozrządu?

bo to może on tak hałasuje?

Niedawno miałem problemy z odpaleniem i czasem obroty spadały poniżej normy, może to by wszystko układało się w jedną całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka oleju gaśnie chwilę po odpaleniu auta czy dopiero po przegazowaniu? Te dwa serwisy sprawdzały ciśnienie oleju? Zwykle jest niższe jak panewki mają luz.

 

 

Może być ten łańcuch, ale może też być rolka alternatora lub napinacza, sprzęgło klimatyzacji.

 

Na początek zdejmij paski klinowe od klimy i od alternatora i osłuchaj czy dalej tłucze.

 

Olej masz taki jaki zaleca producent?

 

Silnik jeszcze zdążysz rozebrać.

 

PS.

Nagraj te dzwięki może coś więcej pomogą.

 

PSS.

CO do naprawy to w Warszawie ma warsztat Ryba382 - zna się na X-trailu jak nikt inny. On Ci zdiagnozuje silnik i naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...