Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuki w tylnym zawieszeniu i wymiana gum stabilizatora.


casso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jesteś w stanie ręką poruszać tylnym stabilizatorem, to na 99% gumy do wymiany.

Jednak miałeś rację... rękami potrafię poruszać i jest luz... teraz w jakieś cenie poliuretan w kolorze czerwonym bo wiem że najlepsze ;)

 

Myślę o tym: http://allegro.pl/polibusze-nissan-x-trial-t30-tuleja-tuleje-stab-t-i5149434691.html

Edytowane przez TomekX-TRAIL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak miałeś rację... rękami potrafię poruszać i jest luz... teraz w jakieś cenie poliuretan w kolorze czerwonym bo wiem że najlepsze ;)

 

Myślę o tym: http://allegro.pl/polibusze-nissan-x-trial-t30-tuleja-tuleje-stab-t-i5149434691.html

 

To co podałeś to wygląda na pośrednika, a nie na producenta, a więc ma dodatkową marzę.

Nie chcę się powtarzać, zobacz post nr 41 tego wątku tam podałem info gdzie i za ile 2 lata temu kupowałem u producenta.

Nie mówię że to jedyny słuszny producent, ale ja go mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. 

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę ale mam mały problem i chciałem prosić o podpowiedź. Chodzi o głuche niemetaliczne stuki dochodzące z okolic tylnego zawieszenia. Nie będę ukrywał, że są bardzo irytujące i słychać je najgłośniej przy niedużych nierównościach. Nie będę ukrywał, że jest to dla mnie strasznie irytujący dźwięk więc w ostatnim czasie zostały wymienione:

1. wszystkie tuleje na wahaczach - poprzecznych wzdłużnych

2. Gumy stabilizatora

3. Łączniki stabilizatora

4. Tulejki w zwrotnicach (tam gdzie dokręcany jest wahacz wzdłużny czy jak kto woli drążek reakcyjny 

5. Klocki hamulcowe tył wraz z czyszczeniem zacisków i szczęk od hamulca ręcznego

6. Przy okazji oba łożyska piast

7. Sprawdzone amortyzatory na trzepakach sprawność 82% lewy / 86% prawy, mimo wszystko kolumny rozebrane wyczyszczone, sprężyny obejrzane czy nie ma jakiś pęknięć, amortyzatory sprawdzone czy nie stukają przy maks wysunięciu, wszystko ładnie złożone i zmontowane

8. Przy sprawdzaniu amorków i sprężyn wymienione górne poduszki (górne mocowania) 

9. W bagażniku porządek wszystko poukładane tak żeby nie latało 

 

Już mi pomysłów brakuje. 

Mechanik jak to nazywam organoleptyczni i wzrokowo  :rofl:  sprawdził tuleje tylnej belki i tuleje mocowania mostu nie stwierdził ani luzu ani jakiegoś nadmiernego spękania gumy. 

I tu pytanie główne czy właśnie któraś z tych tulejek może takie małometaliczne stuki powodować. Proszę o jakąś poradę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to jest oparcie tylniej kanapy?

Ona telepie we wszystkich X-trailach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylnim oparciem walczyłem i jest zrobione fakt może jeszcze raz wywalę wszystko z bagażnika i może się coś wyjaśni ale nie ukrywam że stuki dochodza z pod podłogi właśnie bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylnim oparciem walczyłem i jest zrobione fakt może jeszcze raz wywalę wszystko z bagażnika i może się coś wyjaśni ale nie ukrywam że stuki dochodza z pod podłogi właśnie bagażnika

W primerze p12 stukała mi w bagażniku twarda wykładzina o blachę po tym jak spinka tapicerska wypadła. Też troche do tego dochodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś hałasowała blacha pomiędzy tłumikiem  a bagażnikiem. Jest tam taka blacha termiczna aluminiowa, połóż się pod tył auta i wsadź rękę nad tłumik i sprawdź ta blachę czy nie lata. Wystarczy dać większe podkładki  i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...