Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Atrapa na klapie bagażnika


dodzio68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z tylnym zamkiem i chciałbym zdjąć atrapę, w której siedzą światła do podświetlania tablicy i kamera cofania, tak żeby się do niego dostać. Próbował ktoś ją zdjąć lub wie jak to zrobić? Zauważyłem, że kamera jest zamontowana pod klapą, więc z nią problemu raczej nie będzie. Jedyną rzeczą, która powstrzymuje mnie przed zrobieniem tego na siłę to spinki które pewnie są do niej przymocowane. Liczę, że macie wypracowane jakieś sposoby na dobranie się do tego.

post-76631-0-96186500-1393359589_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że w tym temacie znajdziesz pomoc :

-  "maskownica oświetlenia tylnej tablicy i klamki do bagażnika" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskownicę odkręca się od środka, po ściągnięciu tapicerki klapy bagażnika, która jest na 1 śrubkę i kołki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dodzio68, jak zdemontujesz zrobił byś zdjęcie elementów mocujących tą listewkę ? Mam wyrwaną (mamuśka wyrwała na szybkości - nie zdąrzyłem odblokować drzwii).

 

Zastanawiam sie czy tylko wymiana czy można to jeszcze przymocować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend postaram się do tego zabrać zgodnie z tą instrukcją:

 

 

nie wiem jak z naprawą gwarancyjną, bo mam auto po gwarancji - ale przerabiałem temat nie dalej jak wczoraj...

i powiem tak - maskownica (blenda) to DROGI element w ASO Nissan  :warning:

mianowicie winszują sobie 650 PLN brutto za sam plastik +200 PLN za malowanie... chyba ich allach opuścił...

a teraz konkrety: moje auto jest po leciutkim "pacnięciu" w klapę - klapa została wymieniona, ale maskownica z powyłamywanymi mocowaniami - już nie

probowalem sprzedajacego przenogocjowac na ten element oczywiscie - wiedzac, ze naprawie sam

zabrałem sie zatem wczoraj do naprawy:

- tapicerka klapy demontaż (prosty)
- odkręcenie dwóch nakrętek M6 (moja maskownica tylko na nich sie trzymała)
- ogarnięcie ogromu zniszczeń (wszystkie cztery mocowania plastikowe wyłamane w p.isdu)

ale nie poddawac sie ! naprawa jest prosta - juz podaję sposób:

należy mieć pistolet na gorący klej (do kupienia za grosze w kazdym hipermarkecie DIY), kawałek papieru ściernego, klika śrubek (dłuższych) M6 wraz z dużymi (dużej średnicy zewnętrznę oraz wewnętrznej) podkładkami...

(dlaczego tez wewnętrznej to zaraz wyjaśnię)

demontujemy maskownicę (rzeczone dwie nakrętki, następnie wypinamy wtyczkę otwieracza oraz wtyczki świateł pozycyjnych)

papierem ściernym lekko matujemy powierzchnie wokół wyłamanych mocowań (matujemy aby klej lepiej chwycił), po czym wklejamy śrubki Mg osadzone w podkładkach na wewnetrzną powierzchnię maskownicy, w ODPOWIEDNICH miejscach, pamiętając o tym aby śruby patrzyły POD KĄTEM (jak ktoś to rozbierze, to bedzie wiedział pod jakim kątem)... wklejamy najpierw leciutko - przymierzamy do otworów w klapie - i jeżeli pasuje - to poprawiamy klejenie i nie żałujemy gorącego kleju  ;)

a teraz dlaczego podkładki mają mieć wieksze fi niż średnica śruby ?
ano po to, aby klejem osadzic tylko zewnętrzny obwod podkładki - a "ruszająca" się śruba wewnątrz podkładki będzie stanowiła swoistą "regulację" dla osadzenia śruby względem otworu w klapie... oczywiscie środkowy otór w podkładce musi byc nieco mniejszy niz fi łba śruby - ale to chyba oczywistem

am nadzieje, ze dośc obrazowo to opisałem  B)

w ten sposób zaoszczedzicie 800 PLN praktycznie nie mając kosztów własnych, a jak sie to zrobi porządnie - to bedzie mocniejsze od oryginału... mnie to zajeło wczoraj 1.5 h i dwa piwa  ;)

 

Zrobię zdjęcie środka i dam znać jak poszło.

 

 

 

 

 

 

Edit:

 

Wstawiam obiecane zdjęcia i mam przy okazji pytanie. Wie ktoś ile może kosztować i jak się nazywa ta część od inteligentnego kluczyka na tylnej klapie? Chodzi mi o cały mechanizm z gumkami taki jak na klamkach. Przez zniszczoną gumę wpadała do niego woda i teraz jest cały zaśniedziały.

post-76631-0-45696100-1393767652_thumb.jpg

post-76631-0-74211200-1393767662_thumb.jpg

post-76631-0-04441100-1393767672_thumb.jpg

post-76631-0-52002300-1393767682_thumb.jpg

post-76631-0-38902700-1393767692_thumb.jpg

post-76631-0-33203300-1393767703_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy jest opcja zeby otworzyc bagaznik bez guzika w klapie? Komputer? Zwarcie? Odlaczylem guzik i zamknalem bagaznik... :/ dla utrudnienia wersja z kratka. Opcja bagaznik tymczasowo niedostepna. Ciekawy jestem czy inzynier/projektant przewidzal np. usterke guzika od otwrcia bagaznika ?!

Czy jest opcja zeby otworzyc bagaznik bez guzika w klapie? Komputer? Zwarcie? W skrocie: Odlaczylem guzik i zamknalem bagaznik... :/ dla utrudnienia wersja z kratka. Opcja bagaznik tymczasowo niedostepna. Ciekawy jestem czy inzynier/projektant przewidzal np. usterke guzika od otwrcia bagaznika ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...