Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak kierunkowskazów i awaryjnych w T30


mrafal21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko i konkretnie jak w temacie. Brak kierunkowskazów i awaryjnych. Przy zamykaniu i otwieraniu auta z pilota, kierunkowskazy mrugną, jednak użycie przełącznika przy kierownicy lub na desce rozdzielczej nie wywołuje żadnej reakcji. Bezpiecznik pod kierownicą jest sprawny. Domyślam się, że może być jeszcze bezpiecznik w komorze silnika lub przekaźnik/przerywacz.

 

Pytanie - gdzie ich konkretnie szukać?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem jak jest w X-trailu ale w Lagunie i Golfie  pomogło wyjęcie przycisku od awaryjnych i przeczyszczenie styków itd.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Winny był dodatkowy przekaźnik dla kierunkowskazów - odpowiadający za gniazdo do przyczepy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusik za wskazanie przyczyny. Czy to jest ten biały fabryczny czy ktoś go zakładał dodatkowo do haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wiecie gdzie podziały się moje awaryjne? Kierunki są a awaryjne znikły. Wyłącznik wysiadł cy cuś?

 

 

Ludziska pomóżcie, bo rozpieprzyłem pół auta. Włącznik ok, przekaznik pod schowkiem za kierownicą ok. Jest jeszcze jakiś przekaznik od awaryjnych? Jeśli tak to gdzie?

post-68386-0-68237500-1419862911_thumb.jpg

post-68386-0-71602600-1419862995_thumb.jpg

Edytowane przez Grzmot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusik za wskazanie przyczyny. Czy to jest ten biały fabryczny czy ktoś go zakładał dodatkowo do haka?

Dodatkowy do haka był założony, a kontrolka umieszczona była koło regulacji lusterek.

A może wiecie gdzie podziały się moje awaryjne? Kierunki są a awaryjne znikły. Wyłącznik wysiadł cy cuś?

 

 

Ludziska pomóżcie, bo rozpieprzyłem pół auta. Włącznik ok, przekaznik pod schowkiem za kierownicą ok. Jest jeszcze jakiś przekaznik od awaryjnych? Jeśli tak to gdzie?

 

Ja tam elektrykiem nie jestem, ale zacząłbym od sprawdzenia bezpieczników. Być może jest jeszcze jakiś przekaźnik w komorze silnika. A przy zamykaniu auta z pilota kierunkowskazy normalnie mrugną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra tylko brak awaryjnych. Na 100% przekaźnik, tylko muszę go namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod maską są chyba trzy skrzyneczki z elektryką, lecz nie znam ich zawartości. Wiem, że w moim przypadku szukali też w desce rozdzielczej, w okolicach maskownicy głośnika koło schowka przed kierowcą, ale może dlatego w tym miejscu poprowadzona była ta dodatkowa instalacja. Wiem, że tam szukali, gdyż znalazłem na wycieraczce złamany zaczep plastikowy, a potem zauważyłem, że maskownica głośnika nie trzyma się zbytnio... Ach ta delikatność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko gra tylko brak awaryjnych. Na 100% przekaźnik, tylko muszę go namierzyć.

 

Więc tak. Znalazł się czas i znalazła się przyczyna usterki. Zacząłem od początku czyli od bezpieczników, tyle że przy pomocy miernika. I zonk. Okazało się że na "oko" nie jest przepalony ale nie przewodzi prądu. A ja post-68386-0-28328800-1420886972.gif rozebrałem wcześniej pół "bufetu". Potwierdza się zasada, że przy szukaniu usterki trzeba zaczynać od najprostszych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Znalazł się czas i znalazła się przyczyna usterki. Zacząłem od początku czyli od bezpieczników, tyle że przy pomocy miernika. I zonk. Okazało się że na "oko" nie jest przepalony ale nie przewodzi prądu. A ja attachicon.gifglupek.gif rozebrałem wcześniej pół "bufetu". Potwierdza się zasada, że przy szukaniu usterki trzeba zaczynać od najprostszych rzeczy.

daj lepiej zdjęcie tego bezpiecznika. Chdozi Ci, że z zew nie było widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj lepiej zdjęcie tego bezpiecznika. Chdozi Ci, że z zew nie było widać?

Proszę Kari, jak to ma w czymś pomóc:

Sam byłem zaskoczony, bo przepalony wygląda inaczej.

post-68386-0-22997800-1420983476_thumb.jpg

post-68386-0-90274000-1420983510_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik ok? no widziałem już drut nawinięty pod plastikiem ale takie coś, weź go rozpaputaj i go obejrzymy wtedy.....samą blaszkę

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik stary ale jary. Nie wiem po co ja to robię. Każdy powie że się rozerwało przy rozwalaniu. Luknij na zdjęcie, a później poproszę moda o usunięcie wpisów. Chyba że zakładamy nowy temat "Autopsja bezpieczników"...

post-68386-0-77664700-1421048088_thumb.jpg

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

daj lepiej zdjęcie tego bezpiecznika. Chdozi Ci, że z zew nie było widać?

A który to bezpiecznik bo tez mam ten problem są kierunkowskazy nie ma awaryjnych....

Więc tak. Znalazł się czas i znalazła się przyczyna usterki. Zacząłem od początku czyli od bezpieczników, tyle że przy pomocy miernika. I zonk. Okazało się że na "oko" nie jest przepalony ale nie przewodzi prądu. A ja attachicon.gifglupek.gif rozebrałem wcześniej pół "bufetu". Potwierdza się zasada, że przy szukaniu usterki trzeba zaczynać od najprostszych rzeczy.

Który to bezpiecznik, bo mam ten sam problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

U mnie dziś nagle kierunki zamiast migać zaczęły świecić na stale.

Pierwsza i trafna myśl to skleił się przekaźnik.

Nie wiedziałem gdzie jest ale znalazłem dziada ;).

 

Przekażnik mam pod schowkiem przed kierowcą

Jest to przekaźnik 52400001, mam instalację 13pin do przyczepy i kontrolę migaczy w przyczepie po podpięciu (dla tego te dwa kable wystające z przekaźnika - specjalne piny do tego).

 

Załączam też zdjęcie tego przekaźnika.

 

post-101330-1477676987,1564_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...