Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki filtr fazy lotnej i ciekłej


stoneface
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedługo kończy mi sie gwarancja na instalacje LPG w aucie, a ponieważ sprawuje się wyśmienicie chciał bym sam ją serwisować. W najbliższym czasie musze wymienic filterki. Teraz Pytanie jakie mam zakupić?

Moja instalacja to BRC Sequent 24.11 zamontowana we wrześniu 2012r. Widzę na aledrogo że jest sporo różnych filtrów - różnia się kształtem i wymiarami.

Filtr fazy lotnej mam taki sam jak na zdjęciu na tej aukcji:

http://allegro.pl/f55-filtr-fazy-lotnej-brc-poliestrowy-sequent-24-i4225557887.html

Kształt i numery dokładnie jak na zdjęciu. Wiem że w środku jest wkład - tylko jaki.

Proszę wskażcie mi jaki powinienem zakupic - chcę wymienić obydwa filterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr fazy lotnej to możesz zamontować dowolny byle by miał te same końcówki standartowo to 12 mm i nie musi być wcale BRC bo płacisz za naklejkę i nic więcej

 

przyzwoite filtry to są Czaja FL 03  2wie warstwy filtrujące  koszt 19 zł

 

a filtr >FFC Fazy ciekłej to w zależności co masz przy reduktorze czy masz osobny elektrozawór itp koszt 3-6 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak  jak Tofu pisze kup  od razu 2 FL 03 czaja i bedzie git,hurtem taniej a wymienisz sam  sprawdz tu. www.drypa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FFC mam na elektrozaworze przy reduktorze. Chciałem wykorzystać oryginalne obudowy do filtrów. Ale może zrobię na początek tak jak wy piszecie:kupie filtr czaja, zamontuje go.A w domu na spokojnie zobaczę i zmierze jaki mam wkład w ffl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam co 15 kkm ale to zależy na jakich stacjach tankujesz . Ja dwa razy rozcinałem fl03 i strasznego syfu nie było po tym przebiegu ,ja tankuje shell , statoil , luk. i tesco ale tam widziałem że dostawcą jest BP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się zawsze na Lukoilu, ew. jak nie mogę to Statoil. Dopiero kupiłem auto i nie wiem kiedy był ostatnio wymieniany filtr - ale cała instalacja założona 30.000 temu. To chyba dobrze wymienić profilaktycznie. Wymienia się oba filterki na raz? Bo to moje pierwsze auto z sekwencją, wcześniej miałem tylko fazy ciekłej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy co masz zamontowane w aucie, ale zazwyczaj 10000km jest OK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoneface: Jak coś mam oryginalne nowe wkłady do BRC. Został mi jeden FFL i jeden FFC (nowy typ) po almerce bo kupiłem kiedyś więcej. Chętnie się pozbędę bo teraz nie mam LPG. W razie czego PW.

 

co do wymiany jest banalna - chyba nawet gdzies tu opisywałem jak to zrobić.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem doświadczalnie w mojej instalce BRC SQ24.11 mam filterki tzw. "nowego typu". Wymiana banalnie prosta - raptem 5 minut oba z odpaleniem i przetestowaniem auta.

 

Buladag - na PW mozesz się odezwać z propozycją cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj że ~35zł za komplet nawet co rok to dużo dla kogoś, kto oszczędza 2,5zł na każdym litrze.

 

http://www.agsiedlik.pl/produkt,620,filtr-fazy-lotnej-brc-sequent-24-poliester-wklad-czakram.html

http://www.drypa.pl/produkt2832_FILTRY_DO_LPG_-_Wklady_filtra_FFC_-__-_Wklad_BRC_L38_27_10mm_n_typ.html

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem ale filterki do brc sa drogawe, szczególnie FFl. Zawsze można zmienić na jakąś jednorazówkę - teraz zamiast puszki z wymiennymi wkładami ffl, mam założoną jakąś jednorazową puszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego, 25zł za oryginał i z 15zł za zamiennik to jest na prawdę dużo? (pomijam 3zł na FFC st/7zł za FFC nt) W innej strefie ekonomicznej przyszło mi w tym kraju egzystować czy o co chodzi?

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do lotnej używam FL-03P z podwójną filtracją produkcji Czaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te same filtry, tylko jeden jest z oringami, \

 

lotnej OK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...