Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są polskie/prywatne firmy kurierskie,(w NY jest kilka na pewno ,bo ciotka mi przysyłało do PL  , państwowa poczta może nie akceptować przesyłania urządzeń z baterią ,tzn nie realizują przesyłek baterii .

Więc z telefonem lub laptopem może być kiepsko , natomiast prywatne różnie , trzeba się dowiadywać .

Musi znajoma poszukać firmy kurierskiej w swojej okolicy np wujek google pozycjonuje lokalne firmy przez IP komputera .

Wysokość cła  zależy od zadeklarowanej wartości zawartości , ale ....urząd celny może skonfrontować zawartość z opisem i naliczy cło według stawek obowiązujących w danym kraju .Polski urząd celny to nie jest dobry wujek i coś zapłacisz , ile , to już loteria, zadzwoń do swojego (lokalnego) składu celnego , przedstaw sprawę ,co chcesz wysłać i zapytaj jak to rozliczają ?

Kupiłem siostrze perfumy w USA i adres napisałem do PL ,przy odbiorze zapłaciła więcej niż ja za perfumy !!!

Teraz ściągam do siebie Irl i odsyłam do PL .Nie będę karmić polskiego trolla !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stanów do Irl. to taka dziwna sprawa że czasami uważają się za 52 stan .

Szczerze powiem że różnie z tym bywa , znajomy kupił w stanach walizkę narzędzi elektrycznych DeWaltt i wziął tylko paragon ze sklepu , po przylocie udał się w Irl. do firmowego sklepu i odebrał na podstawie paragonu ze stanów te same narzędzia .

Natomiast ja kupowałem w Chinach radio i listonosz pobrał od mnie 30€ cła które naliczył urząd celny ,bo na deklaracji było 190$ wartość przedmiotu , a elektronika opodatkowana jest cłem od wartości 200€ .Możliwe że po nazwie firmy sprzedawcy sprawdzili czym handluje i porównali deklarację z rzeczywistą wartością towaru , tam też nie pracują idioci :)

pojęcia nie mam jak to przeliczyli z $ na € ? Może według jakiejś tabeli ?

Natomiast jestem pewien że wszystkie paczki skanują rentgenem i czasami urzędnik traktuje przesyłkę uznaniowo .

Kupowałem też w Chinach smartfony i przychodzą bez żadnego problemu (cło) i odsyłam do Pl co traktowane jest jako export wewnętrzny UE i żadnych opłat nie ma z tym związanych.

Natomiast z Chin bezpośrednio do Pl są opłaty celne .

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie elektroniki (czyli np.smartfonów) sprowadzanej do Polski spoza UE (czyli np. z Chin) płaci się nie tyle cło, co podatek VAT. Do niedawna wiele paczek przechodziło przez Urzędy Celne bez opodatkowania. Wystarczyło poprosić sprzedawcę żeby na opakowaniu napisał, że jest to prezent i zwykle celnicy paczkę przepuszczali. Niestety od jakiegoś czasu kontrola została zaostrzona, paczki są prześwietlane, a w razie wątpliwości nawet otwierane. Potem do adresata zostają wysłane kwity, w których musi on zadeklarować rzeczywistą wartość zawartości paczki, przedstawić dowód zakupu (jeśli dokonaliśmy zakupu np.na chińskim Aliexpress, to można podeprzeć się skanem aukcji, na której zakupiono towar) i wszystkie te wypełnione papiery trzeba odesłać do UC, w którym zatrzymano naszą paczkę (paczki trafiają do urzędów celnych obejmujących nasz region - czyli w moim przypadku do Poznania). Urząd Celny nalicza od zadeklarowanej kwoty podatek VAT i puszcza paczkę dalej, już do naszej lokalnej poczty, gdzie przy odbiorze uiszczamy naliczoną kwotę. Dodatkowo trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkie elektroniczne urządzenia pochodzące spoza UE, a trafiające na nasz rynek, powinny mieć odpowiednie certyfikaty dopuszczające ten sprzęt na rynek Europy (znaczek CE). Zdarza się więc czasem, że jeśli przykładowy smartfon nie ma znaczka CE, to jest zatrzymywany przez Urząd Celny i trzeba ich potem prosić żeby łaskawie odesłali sprzęt do nadawcy, bo wcale nie muszą, a wręcz mogą poddać go komisyjnemu zniszczeniu. Ogólnie cała procedura jest długa i upierdliwa.

Wiem coś na ten temat, bo kupowałem telefon w Chinach i mimo sztuczek z oznakowaniem paczki jako prezent, Urząd Celny ją zatrzymał, a ja musiałem wykazywać się dowodami zakupu. Na szczęście był to markowy Lenovo więc puścili go dalej, ale podatek VAT w wys.ok.100 zeta (sam telefon kosztował coś koło 500 zł) zapłacić musiałem.

No ale próbować można - ponoć niektórym udaje się jednak ominąć kontrolę paczki, bo celnicy nie są w stanie wyłapać wszystkiego. A nawet jeśli opłaty zostaną doliczone, to i tak często wychodzi taniej niż przy zakupie w Polsce.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to oglądam to śmieję się w głos , musiał być gościu nieźle obsrany :)

http://www.vidiload.com/13082/epic-unloading-fail/


Ciocia Która przyjechała na Święta mówi do siostrzeńca:

- Adasiu, ale ty jesteś do mnie podobny.

Synek z płaczem leci do mamusi i krzyczy:

- Mamaaaaaa,    bo ciocia mnie straszy!!!


Ksiądz zgubił się w górach, spotyka bacę:
- Baco, którędy do Zakopanego?
- A za ile?
- Jak to, baco, za ile?! Za Bóg zapłać!
- A, to niech was Bóg prowadzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy kierowca na świecie; O co temu kretynowi z BMW - chodziło?, jednak coś w tym jest co mówią na temat tych z BMW

 

http://video.ilgazzettino.it/index.jsp?videoId=49084&sectionId=39&t=il-peggior-guidatore-del-mondo

Edytowane przez castoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autentyk z pewnego forum:

Pomóżcie! Dzisiaj kupiłam samochód z komisu i nie wiem jakie paliwo
mam wlać? Po czym poznać, czy to dizel czy benzyniak? Jeżdżę na
oparach, a nie mogę zatankować, bo nie wiem co wlać.

odpowiedzi:

- Przysiwieć zapalniczką przy wlewie paliwa i zobacz sama! Potem wlej
ropę. Bo jeśli benzyniak to nie doczekasz "potem".

- Nie ściemniaj koleżance. Słuchaj. Jeśli samochód jest koloru
niebieskiego lub zielonego lejemy ropę. Jeśli żółty to na gaz. Do
reszty lejemy benzynę. I od razu wymień powietrze w kołach na letnie.
W tym roku modne jest górskie.

- Najlepiej nalej wody. Wtedy w serwisie udzielą ci wyczerpujących
informacji.

- Jak samochód robi brum brum to jest benzyniak a jak kle kle to
ropniak. A jeśli robi brum i kle - śmiało lej gaz  :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pewien Japonczyk pojechal do Indii pozwiedzac sobie, wszystko ladnie i pieknie sie odbylo. Nadszedl dzien wyjazdu, zamowil taksowke na lotnisko. Podczas podrozy mija ich szybko jadaca Honda, Japonczyk podekscytowany krzyczy:
- Aaaaa, Hondaaaa! Bardzo szybki samochod! Japonski!
Chwile pozniej jeszcze szybciej mija ich Toyota i znowu Japonczyk krzyczy
- Aaaaa, Toyota! Bardzo szybki samochod! Japonski!
Sytuacja powtorzyla sie jeszcze z Mitsubishi, az w koncu dojezdzaja do lotniska, kierowca sie zatrzymuje i mowi, ze za kurs nalezy sie 300 dolarow. Zaskoczony Japonczyk pyta:
- 300 dolarow? Dlaczego tak duzo?
Na to kierowca sie odwraca i z usmiechem mowi:
- Aaaaa, bardzo szybki licznik! Indyjski!

Edytowane przez tomala117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha zawracanie na trzy , ale na trzy minuty  :devil:

Jak to dobrze że nie kupiłem X3 tylko Qq :)

 

musiała być w szpilkach pewnie ?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre. Zwlaszcza ostatnie :)

 

Ale tak na serio to tez mialem raz problem w UK jak samochod z wypozyczalni wzialem. Zblizajac sie do stacj beznynowej zdalem sobie sprawe, ze nie wiem co mam wlac.

Ale jak wlew paliwa otworzylem to zobaczylem znaczek od paliwa i wiedzialem juz co lac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ....

Jedzie Arab w taksówce i kierowca się odwraca i pyta 

Gdzie pana wysadzić , przy dworcu czy tam dalej przy księgarni ?

Arab odpowiada 

Właśnie miałem też pana o to zapytać ....


Gregson , a jak robił kle kle czy brum brum ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak juz o arabach. To tez cos napisze (jakby czyjes uczucia to ranilo to usuncie)

 

Nie wszyscy muzlulmanie sa terrorystami.

Ale wszyscy terrorysci sa muzulmanami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieciu niemców w Audi Quattro podjezdzaja do wloskiej granicy. Wloska straz
graniczna zatrzymuje ich i mówi:
- "It'sa illegala to putta 5 people in af Quattro"
- "Vot do you mean et'z illegal ?" pyta niemiecki kierowca.
- "Quattro meansa four" odpowiada wloski straznik.
- "Quattro is just ze name of ze automobile" mówi Niemiec. "Look at ze papers:
zis car is disignt to kerry 5 persons" kontynuuje.
- "You can'ta pulla thata one on me" odpowiada wloch. "Quattro meanse four. You
have five a people ina your car and you are therforea breaking the low".
Niemiecki kierowca traci cierpliwosc.
- "You idiot! Call your zupervisor over, I vant to speak to somevone viz more
intelligence."
- "Sorry" odpowiada wloch. "He can'ta come. He'sa busy witha 2 guys in a Fiat
Uno"

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

W Iraku żołnierz amerykański i polski dyskutują sobie po służbie.
Amerykanin:
"Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Na co Polak:
"We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z kompem i do auta go i do serwisu , tam młody ....pakistańczyk czy hindus albo inny arab , zrobił w 15 min , mało wziął € i jeszcze 15 metrów kabla od rutera mi dał , no to ja mu "niech cię Bóg błogosławi" i po sekundzie rozkminka , a jak to był wyznawca Allacha , albo inny Buddysta , no ale poszło :) 

Córka miała w paczce znajomych w podstawówce koleżankę , mama Irl , tata muslim , do 15 lat spotykały się dziewczyny co piątek w innym domu na piżama party , taka posiadówka do 3 nad ranem i potem pobudka o 11 -12 w południe , śniadanie i do domów się rozjeżdżały .

Wyklepała się dziewczynom że ona już ma przeznaczonego na męża chłopaka , ale jeszcze go nie widziała , jak tylko skończyły 15 lat i gimnazjum , tak kontakt z dziewczyną się urwał , jakby pod ziemię się zapadła .


Tomala bijesz poniżej pasa  :devil:


Mówcie co chcecie ale Ruskie mają najlepsze jazdy 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak separacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny świeży artykuł na temat nowego QQ - TUTAJ. Tak pocukrowali, że odniosłem wrażenie, że to tekst sponsorowany. :)

A czy pan Bartosz z salonu Yama, wypowiadający się w artykule, to nie przypadkiem nasz forumowy kolega?  :)

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam! A czy ten pan z obrazka - O TUTAJ, który też jeździ Qashqaiem, a któremu, z tego co piszą, coś licznik przebiegu szwankuje, też ma konto na naszym forum? :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja im się nie dziwię - choć potępiam. Politykiem nie jest się całe życie, jest wiele "padłych" gwiazd polityki (np. Mari Rokita itp). Więc póki można, trzeba się nachapać ile wlezie by starczyło na później. Każdy by tak robił. Pamiętajcie, że oni to robili zgodnie z regulaminem - nie chodzili i nie spuszczali z baków BORowków, nie tankowali na karty paliwowe BOR itp.

Korzystali z tego co dopuszczał durny regulamin. Ciekawe kto go wymyślił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie dziwie, bo kombinowac przy ich pensji i dodatkach aby wyciagnac jescze te 7-10tys rocznie wiecej to juz dla mnie smieszne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam! A czy ten pan z obrazka - O TUTAJ, który też jeździ Qashqaiem, a któremu, z tego co piszą, coś licznik przebiegu szwankuje, też ma konto na naszym forum? :D

Ale obciach wygląda dokładnie jak mój i ten sam rocznik  :angry: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...