Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zresztą wystarczy spojrzec w metrykę(homologację) z której stajni wyszedł . Ja w homologacji mam silnik K9K -renault . Dla bardziej zaawansowanych pozostaje odczytac kod  z tabliczki w komorze silnika(e sumie proste , w moim przypadku gogle samo mnie naprowadziło na właściwą strone ) by otrzymać pełna specyfikację auta Kod podobny do vin też długi ciąg znaków na dole tabliczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od dywagacji nt nissanów , na górze strony jest link do mapy i lokalizacji , czy  "ja" widzę siebie na zielono , a resztę userów na czerwono , tak ma każdy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak,bo ja jestem ....zielony a Ty czerwony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten QQ 1.6DIG-T to zupełnie tak jak z Yeti wszyscy o nim słyszeli ale nikt go nie widział -żenujące .

 

Dokladnie tak, teraz kiedy sprawdzalem oferte nowych samochodow u lokalnego dealera to maja zalew 1.5 dCi N-tec. Zadnej Tekny, zadnego 1.6 dCi. O Dig-t nie wspominajac. W prasie ani online nie widaz zadnej recenzji benzyny 1.6 wiec prawdopodbnie nie ma jeszcze ani jednego modelu ktory trafilby do odbiorcy, ba, do redakcji magazynow branzy motoryzacyjnej rowniez.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, teraz kiedy sprawdzalem oferte nowych samochodow u lokalnego dealera to maja zalew 1.5 dCi N-tec. Zadnej Tekny, zadnego 1.6 dCi. O Dig-t nie wspominajac.

No ale ty chyba szukales auta 2014 na wyprzedazy pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ty chyba szukales auta 2014 na wyprzedazy pewnie.

 

Patrzylem co maja obecnie na stanie. Na swoje auto czekam od listopada i jeszcze sobie poczekam, dlugo poczekam...

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest do kupienia 1.6 dci tecna  4x4 . do odbioru natychmiastowego

A przed chwila sprawdziłem i ten został sprzedany .Jest jeszcze demo 1.6 dci navi acenta za ok 93k ale to 2013/14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest do kupienia 1.6 dci tecna  4x4 . do odbioru natychmiastowego

A przed chwila sprawdziłem i ten został sprzedany .Jest jeszcze demo 1.6 dci navi acenta za ok 93k ale to 2013/14

 

Wszystko poznikalo. W listopadzie dealer tlumaczyl mi, ze Tekna jest bardzo popularna i trzeba czekac do 7 miesiecy. Na razie widac tylko, ze wysuszylo magazyny a nowe dostawy jeszcze nie ruszyly (sytuacja na rynek szwedzki ale widze, ze na polskim jest bardzo podobnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Moderatorów .

Jakieś stopnie oficerskie dostaliśmy ? ;)

Coś tych gwiazdek nie żałowano  ... i przez to nie wiem np. w jakim stopniu jest Kol. Jacko ?

Chciałbym nieraz służbowo się zwrócić - więc dlatego pytam ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półtora kapitana...a co!? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wiem. A nawet jakby "produkował" to istotniejsze jest chyba kto "projektował".

Projektował i produkuje silnik 1.2Tce Renault ostatnio produkcja w zakładach Dacia bo wsadzają go teraz najwięcej do modeli Dacia!!!!

Proszę zróbcie zdjęcia silnika 1.2 niby DIG-T a dokładnie bloków tam są nabijane oznaczenia i cyfry i pójdźcie do salonu Dacia otwórzcie maskę i zobaczycie ten sam silnik z takimi samymi nabiciami .

Panowie nie wmawiajcie sobie że 1.2 jest produkowany w Japoni na papierze można wszystko napisać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półtora kapitana...a co!? :D

Nadkapitan (nadradca , podszyszkownik) , albo podmajor laie_67.gif

a ja będę ten , no   kapitan i gwiazdka nadziei lol.gif

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek ,masz tu link do całej rodziny silników stosowanych przez renault. Ten konkretny  w renault nosi oznaczenie H5ft 

Dojedź w dół do literki H i poczytaj czy to renault czy WSPÓLNA praca nissan/renault

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Renault_engines

 

jeśli nie chce Ci się szukać

 

 

Main article: Nissan HR engine

The H engine is an overhead camshaft engine developed jointly with Nissan, who refers to it as the HR engine. 't' means 'turbo-charged'. And 'k' means 'kaizen' which means 'revisioned' in Japanese.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończycy to im pokazali jak się robi a oni robią,dla mnie silnik Japoński jest produkowany w Japoni a nie w Francji .

http://przyspieszenie.pl/24993/1-2-tce-115-km-dacia-logdy-renault-scenic/

 

Manix jak to mam rozumieć jednorazówka?????

Silnik został też wyposażony w niewymienialny, łańcuchowy układ rozrządu, dzięki czemu zmniejszą się koszty eksploatacji!!!!

A jak się rozciągnie albo napinacze wyrobią?????

Przecież wiadomo że dzisiejsze łańcuchy szybciej się rozciągają -problem w TSI i innych marek.

Ja u siebie to nie ruszę jak silnik nie rozgrzany ,dmucham na zimne :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward , ktos to dosłownie  przetłumaczył :devil: Łańcuch ma wystarczyć na całe "życie silnika" jak każdy łańcuch zresztą według producentów(twój też) ale życie poza paroma wyjątkami , pokazało że to teoria(szczególnie VW gorzko się o tym przekonał). Jak zapewne wiesz , jeśli ktoś coś wsadził w silnik , inny ktoś to będzie w stanie wyjąc :rofl:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że teraz robią silniki jednorazówki aby właśnie magik mechanik nie potrafił naprawić !!!!

Tam łańcuch nie jest z super japońskiej stali a tym bardziej napinacz jak układ rozrządu kleknie tak nie magik mechanik tylko wymiana silnika.

Bo ASO nie wymieni czegoś co jest nie wymienialne nie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej samej fabryki , a przeniesienie napędu masz francuskie. Niestety.


Co do reszty ,lubisz teorie spiskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te niestety Francuskie graty osprzętu tego silnika mnie tak wnerwia jak ta super wytrzymała skrzynia biegów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić takie gumy na lato , czy jako zimówki :) 


No dobra , gwiazdki przeżyliśmy , ale teraz doszły kolory , o co caman w zasadzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić takie gumy na lato , czy jako zimówki :)

No dobra , gwiazdki przeżyliśmy , ale teraz doszły kolory , o co caman w zasadzie ?

Niedługo koło od drabiniastego będzie nowum.

Czy wg posiadaczy QQII - ten pojazd ma spryskiwacze tzw. "mgiełka" czy zwykle "siki"?

To są siki  po prostacie :D

Bo inaczej tego nazwać nie można,nie kwalifikuje się do żadnej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wg mnie spryskiwacz leci ujowo - ale w ASO twierdzą, że to jest tzw mgiełka. Pooglądałem na youtube jak w innych autach wygląda tzw. mgiełka i nijak mi to nie pasuje do tego co prezentuje QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...