Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ślady oleju na filtrze powietrza.


RysiekD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo my korzystamy z wiodącej, francuskiej myśli technologicznej :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakis związek ale z trzech moich X-traili ,dwa fabrycznie były wyposazone  w DPF i własnie w tych modelach jest problem zaolejonego filtra powietrza.

Pierwszy X-trail mial przebieg ponad 300 tys.km nie mial dpf i filtr był czysty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Może coś w tym jest, ale Bartezm wywalił DPFa, a mimo to zrobił myk z butelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podst.własnych obserwacji z posiadania trzech róznych X-traili mam pewność ,ze zaolejanie filtra powietrza w tym konkretnie aucie nie wiele ma wspólnego z normalnym zużyciem silnika,utratą kompresji,itp.

Z t30 z 2007 r. dpf  jeździłem do serwisu bo mialo jeszcze gwarancję i róznych polecanych warsztatów ale nikt nie potrafil znaleśc przyczyny tego stanu ani jej usunąć.

W ASO Nissana w końcu skwitowano,ze nie mam czyms sie przejmować bo taki stan jest dopuszczalny przez producenta i w niczym nie ma wpływu na prawidłowe działanie silnika i nie jest podstawa do naprawy w ramach gwarancji!

Dlatego teraz mająć T31 specjalnie tym nie przejmuje się ,zmieniłem tylko filtr na sportowy ,bawelniany i sobie tym d..y specjalnie nie zawracam,bo autko swietnie sprawuje sie ,mało pali,jest dymaniczne,pali w kazdych warunkach na dotyk ,nie kopci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek3 a jaki filtr sportowy założyłeś ? bawełniany K&N czy może gąbke pipera ? czy jeszcze coś innego ? jakieś odczucia czy po prostu ...spokojniej na duszy ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

78 nie bądź leniwy przeczytaj temat od początku to się dowiesz jaki sportowy filtr ma Piotrek!

Od siebie dodam że odpowiedz znajduje się na 2 stronie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chłopy, umyjcie rury dolotowe. Ja tak zrobiłem przy okazji czyszczenia przepływki już ponad rok temu. Dziś przy okazji wiosennego sprzątania auta sprawdziłem filtr powietrza. Ma na karku 10kkm. Wymiana oleju i filtrów po świętach :)

post-68386-0-97259700-1458833418_thumb.jpg

post-68386-0-20769900-1458833507_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledząc temat od początku można wywnioskować, że większość patentów tu przedstawionych pochodzi właśnie z googla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzewam temat. 244k km na liczniku. Filtr czysty ale w podstawie obudowy można palce moczyć do połowy

 

Zastanawiam sie czy to może koniec turbo?

Edytowane przez Mattus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie koniec turbo.

Turbina pluje olejem do intercoolera.

Rozbierz i przeczyść rury począwszy od filta i przepływki.

Później obserwuj czy dalej olej się gromadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat. 244k km na liczniku. Filtr czysty ale w podstawie obudowy można palce moczyć do połowy

 

Zastanawiam sie czy to może koniec turbo?

 

Ale w czym moczysz te palce? Chodzi mi o rodzaj płynu. Jeśli filtr jest czysty to może nie jest to olej tylko woda, która się tam skropiła przy zasysaniu powietrza.

Ja raz tak miałem gdy zajrzałem do filtra bo kilkugodzinnej trasie w deszczu. Na dole obudowy filtra było ze 2 cm wody.

Woda była do poziomu otworu odpływowego, który jest na dole, ale nie w najniższym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat i w dalszym ciągu zdania podzielone, koncepcja z separatorem bardzo mi się podoba ale skąd te wątpliwości?, fajnie jakbyśmy jednak opierali się na suchych faktach, co do rady Camello by poszukać w google cóż.... po to jest forum by tutaj opisywać sprawdzone patenty i żebym był pewny, że dane rozwiązanie jest pewne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...