Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nissan micra k11 2000r awaria immobilajzera w zapasowy kluczyk


mr.mentos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebna pilna pomoc, kupiłem micre k11 z 2000r all ok, ale zgubiłem kluczyk, bywa trudno, a ze dostałem 2 przy kupnie myślałem, ze nie będzie problemu.

ALE pojawił się big problem kluczyk pasuje all zamki itp., ale auto nie chce odpalić.

OBJAWY.

W poprzednim kluczyku po włożeniu dioda czerwona migająca przy nawiewach, gasła i włączała się pompka paliwa i auto paliło super, TERAZ, gdy wkładam kluczyk kontrolka nie przestaje migać i nie włącza się pompka paliwa efekt auto ni pali.

Zaznaczam, ze kluczyki mam bez dodatkowego pilota i nie posiadają żadnego guzika itp. ( PATRZ FOTO) nie wiem na jakiej to działa zasadzie itp. W innych micrach miałem breloczek lub guzik w kluczyku a tu nic goły klucz z jakimś niebieskim hymn znacznikiem widocznym na foto.

Czytałem porady nowego programowania immo, ale tam kluczyki musza mieć guziki do restartu itp. A u mnie tego nie ma, pisali żeby odłączyć akumulator odłączyłem na 12 godzin nic to nie dało. Kontrolka dalej miga pompka nie załącza, p.s. iskry na razie na świecach nie sprawdzałem. Czekam na porady. (czytałem, że ten drugi kluczyk, może nie działać, bo długo był nieużywany? Prawda to?

Aha NA SZYBIE NAKLEJKA RATS i napis na kluczyku tez Rats. Na razie tyle wiem.

PROSZĘ WIEC O KAŻDĄ POMOC SUGESTIE, BO MUSZĘ TO AUTO uruchomić post-82140-0-32849500-1403790089_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niebieskie to jest właśnie kość od immo, trzeba by zaprogramować u fachowca.

Może pętla jej nie "łapie" która jest przy stacyjce, może warto zdjąć plastiki i zerknąć jak to wygląda, czy nie jest za daleko.

Ta kontrolka co miga to jest Nissan'owskie zabezpieczenie zsynchronizowane z immobilajzerem , jak immo. nie zaskoczy to dioda nie zgaśnie i nie odpalisz auta.

Można ewentualnie obejść kompa i wywalić immo ale to już inna bajka.

Niech się inni jeszcze wypowiedzą bo micry za bardzo nie ogarniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niebieskie to jest właśnie kość od immo, trzeba by zaprogramować u fachowca.

Może pętla jej nie "łapie" która jest przy stacyjce, może warto zdjąć plastiki i zerknąć jak to wygląda, czy nie jest za daleko.

Ta kontrolka co miga to jest Nissan'owskie zabezpieczenie zsynchronizowane z immobilajzerem , jak immo. nie zaskoczy to dioda nie zgaśnie i nie odpalisz auta.

Można ewentualnie obejść kompa i wywalić immo ale to już inna bajka.

Niech się inni jeszcze wypowiedzą bo micry za bardzo nie ogarniam :)

oki thx za pierwsza pomoc, a jak ominac immo, ?   moze inni pomoga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie bo z tego co pamiętam NATS siedzi częściowo w swoim pudełku a częściowo w ECU. To nie taka prosta sprawa jak w przypadku zwykłego alarmu z własną centralką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. ale czy jest jakas mozliwosc np. wymontowania tego immo NATS z jego modolem/pudelkiem i przeprogramowaniem ECU zeby nie bylo wogule immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej. Nie ma wymontowywania żadnego pudałka, lecz tylko lutowanie, odlutowanie, ominięcie jakiś części układu w ECU.

Gdzieś kiedyś widziałem całą procedurę w raz z fotkami, lecz jak potrzeba, to nie można znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by też ecu wymienić i wywalić Nats'a, ale to już gdybanie i koszty.

Musisz podjechać do dobrego elektronika, podzwoń i zorientuj się w mieście jak i okolicy bo ceny mogą byc bardzo rozbierzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a jak bym kupil nowy komputer/urzywke bez immo, od starszej micry, bez immo, zamka centr itp najprostrze i wstawił auto powinno odpalic?

z rok temu, mialem inny problem z komputerem silnik sie dlawil itp, kupilem za 50zl komputer z innej micry i wsio dzialalo, nie mialem tez ani centr. zamka itp.

 

p.s. znalazlem na elektrodzie ponizsza procedure zastosowalem i efekt taki, ze auto dalej nie palo, zgasla na amen aby kontrolka immo.

 

post-82140-0-93147600-1404036715_thumb.jpg

 

1. Musisz dokopać się do urządzenia w samochodzie. (w Nissanie 
2. Miernikiem lub próbówką znajdujesz przewód na którym pojawia się plus po włączeniu zapłonu. 
3. Przecinasz ten przewód i na koniec od strony urządzenia podajesz stały plus. 
4. Od tej pory fabryczny immobiliser już się nie włącza.

 

cytuje innego;

jeżeli teraz udaje ci się odblokować immobiliser, to jedyne co możesz zrobić, to w stanie rozbrojonym podać na urządzenie stały plus w miejsce gdzie jest plus "po stacyjce" Zablokujesz włączanie się immobilisera. O ile pamiętam, zablokujesz również sterowanie zamka z pilota, ale trudno, coś za coś.

 

OK CO O TYM SADZICIE

 

I TU PROCEDURA, ALE TRZEBA GRZEBAC W KOMPUTERZE,  ALE JA KUPIE KOMP BEZ IMMO

 

http://docs9.chomikuj.pl/428799175,PL,0,0,Immo-K11---USUNI%C4%98CIE.pdf

Edytowane przez mr.mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując Nissan powinien zrobić akcję serwisową i wyłączać NATS każdemu posiadaczowi auta z tym systemem na życzenie. Toż to jest jakaś porażka na skalę światową. Praktycznie w każdym modelu Nats daje popalić bez różnicy czy auto nowe, w miarę nowe czy padaka. Dla mnie jedna z większych żenad Nissana niestety. Szkoda trochę. :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...