Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Akcesoria do Qashqai


Makrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, PanR napisał:

No w j12 to jest jakaś porażka. Glowkowalem nad uchwytem. Zdecydowałem się na magnez przyklejany za ekranem ale słońce puszcza klej, do tego za kierownicą polowa telefonu, myślę teraz o jakimś na kratkę tylko wtedy zasłoni się panel ekranu i klimy. Jakąś porażka.

W J12 z ekranem 10 cali jest uchwyt na przycisk awaryjnych (jest szczątkowy dostęp do przycisku). Jest to uchwyt de facto do T33 i nachodzi na próg pod ekranem 10 cali (niestety ekran 8 cali ma inny kształt tego progu i raczej by mi nie pasował w Acenta).

Jest też fajny (chyba najlepszy) uchwyt naklejany zaraz przy zegarach z prawej strony (delikatnie wchodzi pod obudowę "liczników", jednak nie wiem, czy pasuje do modelu Acenta 8 cali (i tych 9 cali z navi).

PS: Obecnie używam taki zwykły ściskamy na kratkę nawiewu z lewej strony, ale niewygodnie się tam patrzy.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z dobrodziejstwa niedzieli handlowej kupiłem w popularnym, tanim sklepie na A..... dwa uchwyty:

1. Magnetyczny (koło 12 zł) - zalety - dobrze się trzyma kratki, i ... to koniec zalet. Magnes jest absurdalnie mocny - metalowe kółko jest zrywane za każdym razem z etui, zostaje na magnesie. Można kombinować i wsadzić go między etui a telefon, ale będzie to telefon rysowało. Coś tam można pewnie wykombinować, ale nie chciało mi się, na razie dyskwalifikacja

1.thumb.png.cbcde4b350cbfb2cf22563f4f4fbfb58.png

2.  Grawitacyjny (za niecałe 7 zł), zamontowałem go do lewej kratki (na środkowej za bardzo wystaje ) i ... to jest to :), bardzo wygodne rozwiązanie, a telefon w tym miejscu nie przeszkadza a wręcz dobrze się z niego korzysta, nie koliduje z wajchą kierunków.  No i ta cena .. polecam

2.thumb.png.df296584ac7a92207500489a68e5ec95.png

3.thumb.png.449dc54b204fae6c42efeec78af64a0a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pierwszej dziurze nie odpadnie... wygląda jakby już leciało na dywanik 😜 telefon za 6 uchwyt też za 6 tyle że zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przeżyło wyboje na A1, kilka szybkich rond i szybki zjazd z autobany, telefon nie wypadł :), ale jakbym miał tele za 6k to pewnie bym się zastanowił 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.1708d96214c874b24ee0075a8b46b286.png
Brodit polecam. Jest lekko droższy. Ale dobrze dopasowany. Mialem w fiacie. Robią pod model i rocznik.



Obecnie mam z Ali też dopasowany za 50 zł. Magnetyczny. Ale magnes jest na " kulkę".
Tzn zdemontowałem uchwyt z iotti i dopasowałem do chińczyka.


9ed798b51b771ef418f9b9be370f2151.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Franek2000 napisał:

Korzystając z dobrodziejstwa niedzieli handlowej kupiłem w popularnym, tanim sklepie na A..... dwa uchwyty:

1. Magnetyczny (koło 12 zł) - zalety - dobrze się trzyma kratki, i ... to koniec zalet. Magnes jest absurdalnie mocny - metalowe kółko jest zrywane za każdym razem z etui, zostaje na magnesie. Można kombinować i wsadzić go między etui a telefon, ale będzie to telefon rysowało. Coś tam można pewnie wykombinować, ale nie chciało mi się, na razie dyskwalifikacja

1.thumb.png.cbcde4b350cbfb2cf22563f4f4fbfb58.png

2.  Grawitacyjny (za niecałe 7 zł), zamontowałem go do lewej kratki (na środkowej za bardzo wystaje ) i ... to jest to :), bardzo wygodne rozwiązanie, a telefon w tym miejscu nie przeszkadza a wręcz dobrze się z niego korzysta, nie koliduje z wajchą kierunków.  No i ta cena .. polecam

2.thumb.png.df296584ac7a92207500489a68e5ec95.png

3.thumb.png.449dc54b204fae6c42efeec78af64a0a.png

myślę sobie, że jakikolwiek uchwyt który zakrywa lub w częściowo blokuje kanał wentylacji nie ma racji bytu. nie dość, że blokuje nawiew  to jeszcze funduje dla telefonu termiczne "wstrząsy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę sobie, że jakikolwiek uchwyt który zakrywa lub w częściowo blokuje kanał wentylacji nie ma racji bytu. nie dość, że blokuje nawiew  to jeszcze funduje dla telefonu termiczne "wstrząsy". 
I tu masz rację Ale czasem nie do końca. Ja mam szajsunga który podczas ładowania i AA jest gorący. Wyskakuje komunikat że mam odłączyć tel i schłodzić. Jakoś tak.
Więc u mnie kratka nawiewu w lecie akurat jest idealnym miejscem. Patrz post wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, exopel napisał:

myślę sobie, że jakikolwiek uchwyt który zakrywa lub w częściowo blokuje kanał wentylacji nie ma racji bytu. nie dość, że blokuje nawiew  to jeszcze funduje dla telefonu termiczne "wstrząsy". 

Właściwie to zmieniłem uchwyt na taki z tego powodu że przegrzewał mi się telefon podczas ładowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, exopel napisał:

myślę sobie, że jakikolwiek uchwyt który zakrywa lub w częściowo blokuje kanał wentylacji nie ma racji bytu. nie dość, że blokuje nawiew  to jeszcze funduje dla telefonu termiczne "wstrząsy". 

COś w tym jest ale jak widzisz na fotce jest tam duża odległość i uchwyt można przesuwać lewo prawo ogólnie.

Może za stary jestem bo telefon u mnie lądował na uchwycie tylko na jakieś dalekie trasy (kilka razy w roku). A na krótkie nawet jak to max 30 minut.

BTW u mnie ze środkowej kratki to tak na 30% leci powietrze zwykle.

Na koniec: jest sproa przestrzeń pod, potem uchwyt (podstawa), potem płytka przykręcona, potem sam uchwyt telefonu, także ciepło do telefonu ma niezły kawałek drogi :)

A miejsce mega wygodne (nie cierpię telefonu powyżej horyzontu. Dostęp do telefonu idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Brzyk napisał:

I tu masz rację Ale czasem nie do końca. Ja mam szajsunga który podczas ładowania i AA jest gorący. Wyskakuje komunikat że mam odłączyć tel i schłodzić. Jakoś tak.
Więc u mnie kratka nawiewu w lecie akurat jest idealnym miejscem. Patrz post wyżej.

znaczy to z telefonem masz problem nie z nawiewem. a mówiłem nie kupować samsunga? a mówiłem :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, exopel napisał:

znaczy to z telefonem masz problem nie z nawiewem. a mówiłem nie kupować samsunga? a mówiłem :D :D

mówiłeś mówiłeś  hehe - ale był najmniejszy z telefonów w obecnym czasie. No pza (sz)ajsfonem.

W sumie nie testowałem pozostałych tel w domu wraz z AA.  Jeszcze rok do końca gwarancji. Więc za pół roku oddam baterie na reklamację . Tak podpowiedział sam serwis, :)

Nie mniej - obecna moja wersja uchwytu ładnie (w  lecie ) wychładza telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brzyk napisał:

mówiłeś mówiłeś  hehe - ale był najmniejszy z telefonów w obecnym czasie. No pza (sz)ajsfonem.

W sumie nie testowałem pozostałych tel w domu wraz z AA.  Jeszcze rok do końca gwarancji. Więc za pół roku oddam baterie na reklamację . Tak podpowiedział sam serwis, :)

Nie mniej - obecna moja wersja uchwytu ładnie (w  lecie ) wychładza telefon.

gdy zamocujesz "przyssawkę" nad podszybiem, telefon nie oberwie termiką za bardzo, nie zasłonisz sobie nawiewu i patrzenie na telefon "na wprost" jest takie jakieś fajniejsze. to moja wersja wydarzeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Brzyk napisał:

A nie. Nie . Mylisz się.
Miałem tak . Jest tak ciepło że folia odchodzi z szybki.....

no ale to już ustaliliśmy, ze to wina telefonu :D  nie wiem jak to jest u ciebie, ;) ale na podszybiu też jest nadmuch tyle że nie taki "na styk" montując telefon ok 25 cm nad cokpitem, raz, ze masz go niemal na wysokości wzroku, to na dodatek nie cierpi on od nadmuchu. pozostaje kwestia słonka. widziałem patent, jak kolega podkładał pod telefon "srebrna płytkę, która odbijała w pewnym sensie promienie słoneczne i zapewne telefon mniej się grzał. nie  testowałem, gdyż nie miałem potrzeby, u mnie telefon ma się w tej konfiguracji całkiem dobrze, a ja mam niczym nie skrępowany nawiew. ale ok, rozumiem. każdy ma to co mu pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...