Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SR20DE temperatura i ładowanie problem.


misq

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Jako, że mamy dość ciepło a ja wczoraj utknąłem w korku to Nissimo mi ześwirowało:

- odpaliło mi kontrolkę od ładowania a do domu 80km, myślę sobie ładny hu... ale ona czasem się zapalała czasem gasła przy różnych obrotach, czasem zapalała się na jałowym albo mrugała, alternator był w regeneracji jakieś 10 miesięcy temu i wszystko było OK.

Do domu wróciłem ale aku padł, ładowanie nic nie pomogło po prostu trup. Kupiłem rano nowy, wsadziłem i cud. Wszystko działa, pojechałem do mechaników pomierzyli napięcia i powiedzieli, że ładuje

Napięcie z włączonymi światłami, klimą, ogrzewaniem szyby ok 13,6V - Czy to możliwe że akumulator powiedział kaput i stąd te jaja?

 

- słychać taki dziwny dźwięk coś w stylu  wysokie"uuuu" z okolic alternatora/pompy (jakby pasek ale naciąg jest w normie)wody i altek robi się dość gorący

 

Druga sprawa

Temperatura - na zegarach w normie prawie pół i ani drgnie, czytałem że primy tak mają. Ale pod maską i maska i nawet błotnik robią się cholernie gorące, ale termostat jest ok, wiatraki działają, jeżdżę tak już długo więc wniosukję że tak ma być ale czy w ten sposób mogłem "ugotować" akumulator w upale?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Czy to możliwe że akumulator powiedział kaput i stąd te jaja?

 

tak

 

 

- słychać taki dziwny dźwięk coś w stylu  wysokie"uuuu" z okolic alternatora/pompy (jakby pasek ale naciąg jest w normie)wody i altek robi się dość gorący

 

 

może łożysko na altku 

 

 

 

Temperatura - na zegarach w normie prawie pół i ani drgnie, czytałem że primy tak mają. Ale pod maską i maska i nawet błotnik robią się cholernie gorące, ale termostat jest ok, wiatraki działają, jeżdżę tak już długo więc wniosukję że tak ma być ale czy w ten sposób mogłem "ugotować" akumulator w upale?

normalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłęm nowy AKU - kontrolka od ładowania zgasłą, mechaniory powiedziały że ładuje dobrze..

 

.. nowy aku rozładował się przez noc

 

Podładuję i idę mierzyć pobór prądu. Obstawiam na 100% padnięty alternator jednak.

 

Pytanie do bardziej obeznanych:

Czy jazda w takim stanie: 

Uszkodzony alternator który rozładowuje mi aku na postoju ale ładuje podczas jazdy (a może tylko oszukuje, że ładuje) grozi uszkodzeniem czegoś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz miernik i zobacz ile ma faktycznie ładowanie, sprawdź czy cos nei świeci (np. lampka w bagażniku :D ) po zgaszeniu auta, może jest coś co pobiera z aku po wyłączeniu zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz miernik i zobacz ile ma faktycznie ładowanie, sprawdź czy cos nei świeci (np. lampka w bagażniku :D ) po zgaszeniu auta, może jest coś co pobiera z aku po wyłączeniu zapłonu

Podpiąłem miernik i zżera mi 270mA

Po wyjęciu bezpiecznika co się zwie audio spada do 0,06 A

 

Do tego iskrzy alternator, po włączeniu na wolnych obrotach świeci się kontrola ładowania, po przegazowaniu gaśnie ale po wpięciu miernika napięcie jest nędzne. Raczej bez wizyty u magików się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to możesz mieć dwie przyczyny na raz, stąd trudności w diagnozie. Po pierwsze radio zżera prąd na postoju i dlatego nowy aku padł przez noc, po drugie coś jest nie tak z alternatorem i dlatego nie ładuje jak powinien i iskrzy. Najgorzej jak się kilka przyczyn nałoży, nie dojdziesz panie...

Ten bezpiecznik od audio coś mi się kojarzy że obsługuje coś jeszcze, ale teraz już nie pamiętam co :-/ może ktoś pamięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem.

Przepalone zwoje

 

Regeneracja albo wymiana.

 

Chyba można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...