Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Tiida 2008r 1,8 benzyna. Czy warto?


Wojtek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

Mam możliwość kupna samochodu marki Nissan Tiida.

 

2008 rok, 1,8 benzyna, skórzana tapicerka, szyberdach, komplet opon letnie na felgach aluminiowych i zimowe na stalowych. Reszta wyposażenia o ile pamiętam standardowa- klimatyzacja automatyczna, radio, BT, etc. Przebieg około 55 tys . Serwisowany w ASO (Niemcy), poprzedni właściciel to mój wujek więc auto nie było kręcone. Wady: naprawiana prawa strona po przerysowaniu. 

Cena: 5000 euro. 

 

Czy cena za ten model jest uczciwa? Sprawdzałem na serwisach aukcyjnych ale niestety ten model nie jest zbyt popularny.

 

Wiem, że trochę będzie palił, najwyżej w przyszłości zastanowie się nad gazem chociaż kiepskie mam wspomnienia odnośnie instalacji gazowej...

Edytowane przez Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewne to bym brał a co do ceny to nie jest chyba tak źle, na okrągło to jakieś 20 tyś z hakiem a zresztą wujek też powinien coś opuścić. A tak na poważnie ja mam 1,6 i jestem zadowolony, autko jak dla mnie jest OK, jeżeli wszystko jest dobrze zrobione (chodzi mi o naprawę ) i z takim przebiegiem  i w wersji TEKNA o ile się nie mylę to spróbuj coś utargować i bierz. Auto generalnie nie jest popularne, ale może i to dobrze? W moim mieście o ile wiem jeździ ich coś około 6 szt.

A tak w ogóle to bierz, będzie następny TIIDZIAK w rodzinie NISSANÓW :thumbsup:

Edytowane przez krawiec1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech ludzi stać na serwisy ASO  i oryginalne części po gwarancji, zobacz książkę serwisową gdzie był serwisowany i naprawiany blacharko przez te 6lat ?!

Cena jest spoko bo 2008 chodzą po 25000 zł a to na dodatek wersja Tekna na wypasie  :shifty:

A pro po  tidziaków to coraz więcej mnie mija jakiś bum a przecież taki to brzydki a jak praktyczny samochód .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Tiidę 1,8. Ogólnie auto ciekawe, ale musisz zwrócić uwagę na spalanie. Jeśli dużo jeździsz w cyklu miejskim to przemyśl temat... Jeśli w trasach to jak najbardziej polecam silnik 1,8.

Edytowane przez przemdasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat tydzień po zakupie Tiidę zagazowałem więc na benzynie jeździłem niewiele(trasa Wrocław - Radom komp. pokładowy pokazał 5,9 ale jechałem bardzo delikatnie). W mieście bardzo trudno mi się zmieścić w 12l LPG(przy włączonej klimie). W trasie przy prędkości do 120km/h wychodzi około 8,5l LPG. Wskazania komputera pokładowego to około 10 w mieście i niecałe 7 w trasie. Na LPG przejechałem około 7 tys. km. Różnica w dynamice nieodczuwalna, a złotówki zostają w kieszeni...

Wcześniej jeździłem Almerą N16 1,5 również zagazowaną i spalanie w trasie przy właczonej klimie było podobne tzn około 8l, ale w mieście praktycznie nigdy nie było wyższe jak 10l LPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tego winnika że 1.8 to nadaje się ale do Ameryki gdzie paliwo jest tanie.

1.6 jest bardziej oszczędny a i dynamiki mu nie brakuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 98 bo nigdy nie tankuje 95 , styl jazdy bardzo płynny bez szarpania i żyłowania!!!

Miasto-6l korki k**wy czwórki nie dadzą włączyć.

Cykl mieszany 5.2l 

Autostrada 4.9l do 120 powyżej 5.9 max

Max spalanie 7.5l jak kupiłem tiide co miałem w mieście ale na filtrze papierowym!!!   jak zmieniłem na K&N wkładka to spadło.

Ale mam dopiero przejechane 14.000 km wiedz  zegareczek pięknie cyka.

Zapomniałem olej zalany docelowy Mobil1  5w50, filtr oleju też z fabryki Mobila dla K&Na PS-1008.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupuj - naprawde dobre auto.

Troche jezdzilem ostatnio po swiecie i bylem zdziwiony jak w bogatych krajach popularnym autem jest Tiida :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione. Najpóźniej, jutro będzie zarejestrowane. Tłumik tylny ma nowy, niestety środkowy przy kołnierzu łączącym ma dziurę. Na razie będe próbował spawać, potem rozejrze się za zamiennikiem ale widzę, że może to być trudne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 lat, 55000 km a już tylny wymieniony na nowy i dziury w układzie wydechowym ???

Tego bym się spodziewał ale w 10 letnim samochodzie !

To świadczy o małych odcinkach drogi jakie pokonywał!!

Woda nie zdążyła odparowywać z układu i rdza teraz bawi na całego!

Jeśli jeździł na małych odcinkach to w oleju też benzyny jest sporo olej bym wymienił .

Tu zamiennik ale jak będzie sprężał spaliny kto to wie....http://allegro.pl/nowy-tlumik-srodkowy-nissan-tiida-1-6-07-fenno-i4535239173.html

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Tu zamiennik ale jak będzie sprężał spaliny kto to wie....http://allegro.pl/nowy-tlumik-srodkowy-nissan-tiida-1-6-07-fenno-i4535239173.html

Zamiennik jest do silnika 1.6 a nie do 1.8.

Do 1.8 w Polsce (poza ASO) nie ma nic do układu wydechowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ile cali ma rura do  1.6 a ile ma 1.8?

Jaka jest różnica??

 

Ale zawsze można być Hardcorem i wykonać cuś takiego .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkowałem i użytkuje swoje prywatne samochody symbolicznie w Weekendy

I wszystkie miały dużo lat a przebieg symboliczny ,Almera 11 lat  i wymieniłem tylko tłumik końcowy,

Nawet teraz 3 letni samochód-naprawdę jeżdżony 2 lata a ma dopiero nabite 14000 km.

I w żadnym nie było aby siadał układ wydechowy w 5 roku jego użytkowania ! 

Ale ja jestem z tej starej szkoły że zanim ruszę to rozgrzewam silnik do temperatury roboczej (Jesli stał 5 dni)

Przyzwyczajenie z ciężarówek czekam aż sprężarka nabije powietrze.

U ciebie samochód robił tak dla przykładu- 3km i stawał i to jest najgorsze dla układu spalinowego i silnika .

Z jednego woda nie zdąży odparować z drugiego benzyna z oleju.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie jakość wykonania układu wydechowego ma też swoje znaczenie. Ojciec miał lanosa od nowego. Po 5 latach założył gaz i hak gdyż budował dom. W tłumiku dziura pojawiła się po 8 latach, Auto nigdy nie było garażowane, przez pierwsze pięć lat również niewiele przejechał (trzeba było "dojechać" na szybko bodajże do 60 tys aby załapać się na wymiane serwisową oleju) gdyż do pracy dowoził go autobus firmowy. 

U mnie sprawa jest o tyle prosta, że wujek przeprowadzil sie z Bremy do Berlina. W Berlinie ponoć problemy z parkowaniem są i ruch jest duży a on ma juz swoje lata, więc częściej jeździł komunikacja miejską niż autem. Może kiedyć zachaczył o próg zwalniający, konar czy inną przeszkodę? Tego nie wiem, faktem jest, że tłumik dość szybko przerdzewiał albo przez złe użytkowanie albo przez uszkodzenie mechaniczne albo przez jego złe zabezpieczenie antykorozyjne. Tak czy siak będę z nim coś robil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łataj go spawami wymień element i będziesz miał spokój na długo. 

I jakoś nie wierze że nie będzie pasować element z 1.6 do 1.8 stawiam że to to samo Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie znajde pasującego zamiennika załatam go spawami gdyż wypstrykałem sie z pieniędzy na zakup samochodu a orginał w serwisie to zapewne koło 900 zł mi zaśpiewają. Jak zaspawam to ido wiosny chyba dam rade pojeździć aby wymienić na orginalny. A czy ten z 1,6 pasuje to ktoś tu pisał, że należy brać zawsze orginalny tłumik bo silnik jest tylko do takiego wyregulowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście oryginał będzie najlepszy!

900zł to ja nie wiem ale tak dla przykładu dziś zadzwoniłem do mojego serwisu ASO

I za komplet chlapaczy przód i tył cena po rabacie krzyknęli mi.....450zł k**wa rozbój .......

A na Aledrogo oryginalne komplet na tył http://allegro.pl/chlapacze-tyl-g8810-em100-nissan-tiida-i4531907733.html

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Śmiać mi się chce z waszych podniet tą tiidą , co to za różnica taki czy inny silnik , 

To nie ma znaczenia w przypadku tego rupiecia nie mówię wam na przekór tylko z własnego doświadczenia.

Jestem skazany na to badziewie i z czystym sumieniem każdemu odradzam kupna tego szrota , za   te pieniądze kupicie co innego

i na pewno będziecie bardziej zadowoleni, no i z odsprzedażą nie będzie problemu i z częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszkens  ja miałem kiedy Opla Astre F i tak mnie ten złom denerwował, bo non stop coś się psuło .

Wiesz co zrobiłem w ramach odreagowania ,pojechałem na złomowisko i tam zostawiłem te  das auto czytaj- gówno!

I już nigdy nie kupie Das gówno,samochodu z widłam,i samochodu z emblematem zielonej kury!

Jak cię tak twoja Tiida tak wk***ia to zrób to samo !

Kup sobie lepszy samochód innej marki i nie będziesz już pisać swoich irytacji  na tym forum tylko na innym!!!

Chłopie wykończysz się tym narzekaniem na tak udany samochód  z za***istym silnikiem i przestronnością jakim jest Tiida.

 

Ja na moją wypasioną wersie nie narzekam jestem zachwycony! każda wycieczka Tiidą to przyjemność a nie nerwy .

http://www.youtube.com/watch?v=hzylEZZU-vo

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 98 bo nigdy nie tankuje 95 , styl jazdy bardzo płynny bez szarpania i żyłowania!!!

Miasto-6l korki k**wy czwórki nie dadzą włączyć.

Cykl mieszany 5.2l 

Autostrada 4.9l do 120 powyżej 5.9 max

Max spalanie 7.5l jak kupiłem tiide co miałem w mieście ale na filtrze papierowym!!!   jak zmieniłem na K&N wkładka to spadło.

Ale mam dopiero przejechane 14.000 km wiedz  zegareczek pięknie cyka.

Zapomniałem olej zalany docelowy Mobil1  5w50, filtr oleju też z fabryki Mobila dla K&Na PS-1008.

Przesadzasz z tym spalaniem kolego , mam 1.6 poniżej 7 nie schodzę (średnio) ,a co dopiero jak bym jej depnął to pewnie byłoby 8l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja Tiidy nigdy nie zatankowałem benzyny 95 oktan,zawsze tankuje 98 Ultimate. Więc silnik jest przeczysty ,a świece nie za***ane nagarem!

To tyle mi pali i więcej nie chce, a jeżdżę płynnie .

 

Przecież nikt Ci nie broni nalać dobrego paliwa ,dobrego oleju co czyści silnik i cieszyć się czystym silnikiem i mniejszym spalaniem 

 

 

Aby nie być gołosłownym w tym co mówię ,

To proszę specjalnie dla Ciebie zdjęcie z dzisiaj ile mi pali moja Tiida .  

Żeby każdy szrot jak to Ty mówisz palił  tyle co moja tiida było by pięknie nie....................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...