Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Tiida 2008r 1,8 benzyna. Czy warto?


Wojtek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te 4.3 Edka to można między bajki włożyć. Takie spalanie można wyłapać jedynie po resecie kompa jadąc jakąś lokalną drogą 60 km/h. Zresztą na zdjęciu właśnie widać taką prędkość - 60 km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle rozbawili mniechłopaki tymi fotkami.chwilowe spalanie mogę równie dobrze zrobić 1.0l jak i 25l.
Widać że prawdziwsze jest Leszka ,bo przy otwartych drzwiach zrobił to ,co w danym momencie  miał na wskaźniku..Edek po prędkościomierzu widać ,że buja się ok.65/h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie , musisz nagrać filmik tak z 10 minut non stop na wyświetlacz i z miasta najlepiej.  A następny z trasy od 90-do 120km/.h . Wtedy się pochwal.

Zdjęcie to ci mogę zrobić przy 180 że mam 4l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie wygłupiaj się i daruj sobie(choć taki filmik ja nagrałem) Każdy tu ma do czynienia z tymi autami i wiemy doskonale jakie jest realne spalanie. Po wyświetlanym zasięgu można dojść ile tak naprawdę pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę już 6 lat tiidą inikt mi nie powie że 1.6 pali 4 z hakiem

Ja sobie resetuje co jakiś czas licznik spalania i wtedy można przez chwilę taki wynik mieć ,ale latem i tak średnio wychodzi 7.4 no może ciut więcej.

Ja bynajmniej poniżej 7.4 nie zszedłem nigdy.

Edytowane przez leszekns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle co widać u Edka nie pali nawet NOTE 1.4, który uchodzi za bardzo ekonomiczny. Realne spalanie w takim NOTE to wg. komputera ok. 5.5 l/100 gdy jest ciepło. Czasem można zejść niżej ale to już sztuka i tylko w trasie. Jadąc bardzo po kapeluszowemu, może TIIDĄ 1.6 da się zamknąć spalanie na pułapie 6 l/100, choć wynik bliży 7 jest moim zdaniem bardziej realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta .córki micra  poniżej 6 w zasadzie nie schodzi (ale po mieście) norma to 6,2-6,8 a zima nawet 7,2. w trasie przy 100 pali 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co dyskutować , każdy ma swoją tiidę i wie ile mu pali.

TIIDA WAŻY 1,2 TONY  i pali prawie tyle co polonez 

Czyli nissan mimo tak zaawansowanej jednostki napędowej nic a nic się nie popisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja waży ponad 1300kg co do poldka, bez jaj on wciągał więcej mimo mniejszej masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to jutro i pojutrze w pracy  :(  Taka "wachtowa" praca 2 na 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pali mało :devil:

A  na serio ,spalanie to zbiór bardzo wielu czynników - rodzaj trasy , DYSTANS , pogoda, STYL JAZDY,ogumienie i ciśnienie w kołach, sprawność łożysk i hamulców, jakość paliwa, używanie klimy i innych odbiorników , ciężar pojazdu itd./itp


to samo auto ,u dwóch innych kierowców potrafi spalić zupełnie inne dawki paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniuś weź pod uwagę to że to jest średnie spalanie z okresu około pół roku

Przez ten czas jeździsz i w mieście i poza miastem , ja ciężkiej nogi nie mama bo cockam się z moją tiidą żeby się nie rozsypała(widać chyba po przebiegu)

i takie spalanie pokazuje .Jak by ktoś z ciężką nogą jej depnął to poza dyche by wyszło spalanie na pewno

 

Ale niech nikt głupot nie pisze że 4.3 / 100km

Edytowane przez leszekns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja spala 7,5-8. Codziennie jeżdżę 34 km do pracy, prawie w całości "w trasie". Jak jeżdżę inną drogą, przez obwodnice południową gdańska i dalej starą obwodnicą to spalenie wzrasta do mniej więcej 8,2 (jazda przy 140 km/h wyraźnie wpływa na spalanie). Oczywiście wszystko liczone przy tankowaniu do pełna bo komputer uparcie pokazuje mi 7,2 l/100. Dziś wymieniłem świece (po 65 tys chyba warto ?) ale wątpię aby przez to spalanie spadło. Staram się jeździć w miarę ekonomicznie, używam klimatyzacji do odparowania szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja spala 7,5-8. Codziennie jeżdżę 34 km do pracy, prawie w całości "w trasie". Jak jeżdżę inną drogą, przez obwodnice południową gdańska i dalej starą obwodnicą to spalenie wzrasta do mniej więcej 8,2 (jazda przy 140 km/h wyraźnie wpływa na spalanie). Oczywiście wszystko liczone przy tankowaniu do pełna bo komputer uparcie pokazuje mi 7,2 l/100. Dziś wymieniłem świece (po 65 tys chyba warto ?) ale wątpię aby przez to spalanie spadło. Staram się jeździć w miarę ekonomicznie, używam klimatyzacji do odparowania szyb.

Bardzo często, niestety, jeżdzę z Krakowa do Zakopanego czyli w dwie strony ok. 220 km. przeważanie 3 lub 4 osoby. Ze względu na górki i od czasu do czasu korki trasa mieszana 80/20.

Spalanie średnie ok. 7.1 l. W mieście krótkie odcinki, zimny slinik, korki 11l. Jak na silnik 1.8 to wynik jest normalny.

 

W długiej trasie 2500 km (obie strony) z czterema osbami + bagaże na full+ 4 rowery (3 na dachu, jeden na tylnej klapie) przy średniej prędkości z całej drogi ok. 70 km/h - 7.4 l.

Edytowane przez JacekJQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze tarcie to mniejsze spalanie ja od razu po kupnie Tiidy wlałem K2 Militec-1 jak to robiłem w każdym samochodzie.

180ml ciach do skrzyni.

250ml ciach do silnika.

I spalanie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bałem się silnika 1.8   ale widzę że spalanie macie nie aż takie strasznie duże wręcz bardzo porównywalne do 1.6

 Ja też się bałem i zachwycony nie jestem ale nie jest bardzo żle bo w papierach w mieści nissan podaje bodaże 10,1l więc przeklamanie jest niezbyt duże.

Najciekawiej jest dla Hyundai i-30 gdzie dla silnika 1,4 producent podaje spalanie w mieście chyba 7,5 l. Zejść poniżej 10l (przynajmniej w Krakowie) - pomimo usilnych prób niemożliwe ( z wyłączeniem godzin nocnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania,honda 1.8 sedan 140KM Nigdy nie przekraczała po Szczecinie 9l


najczęściej było to 8,5 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...