Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Tiida 2008r 1,8 benzyna. Czy warto?


Wojtek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pali mało :devil:

A  na serio ,spalanie to zbiór bardzo wielu czynników - rodzaj trasy , DYSTANS , pogoda, STYL JAZDY,ogumienie i ciśnienie w kołach, sprawność łożysk i hamulców, jakość paliwa, używanie klimy i innych odbiorników , ciężar pojazdu itd./itp

to samo auto ,u dwóch innych kierowców potrafi spalić zupełnie inne dawki paliwa.

 

Manix nie denerwuj mnie! :)

Mam niestety srednie wyniki takie jak JacekJQ.

Robilem eksperymenty i teoretycznie mozna uzyskac wynik ponizej 5.0, ale poza miastem, zero przyspieszania i v=const=50-60 km/h.

Pocieszam sie ze z drugiej strony na zimnym silniku i krotkich odcinkach w miescie chyba bym juz zabil dCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszysko dla silnika 1.6 spalanie średnie 8L to jest dużo za dużo.

Jak wam 1.8 tyle pali , a nawet ciut mniej to chociaż osiągi macie lepsze. 

Edytowane przez leszekns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to "kiedyś ktoś powiedział" silniki :nissan: 'a nigdy nie należały do oszczędnych. Ja mam 1,6 i średnio wychodzi mi około 8l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę powiedzieć, że znam bardziej paliwożerne .Bardzo udany i oszczędny w/mnie , jest w naszej micrze. O tym z z Almy N15 nawet nie będę wspominał, bo to dzieło sztuki , jeśli chodzi o bezawaryjność, była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan nadal ma parę świetnych samochodów i silników.


Niestety nie wiele z nich ma w EU , ale to wina polityki renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moja Tiida 1,8 uparcie pali sporo :)

ok 10-11 miasto (krótkie odcinki ,sporo stania)

trasa , to różnie bywa od 6-6,2 jak jadę spokojnie i powoli (np w deszcz) do nawet 8 l jak jadę ,że tak powiem dynamicznie :)

zresztą miasto także to jest dynamiczna jazda z szybką zmianą biegów.

Ale... nie chciał bym silnika 1,6 w swojej TIIdzie. Tu jestem spokojny i nie muszę redukować biegu przy wyprzedzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo 1.8 tyle pali  :D

A swiece ty wymieniał ? filtr powietrza silnika zapchany brudem? a tankujesz na jakiej stacji??w oponach 2.2 ???

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja Tiida 1,8 uparcie pali sporo :)

ok 10-11 miasto (krótkie odcinki ,sporo stania)

trasa , to różnie bywa od 6-6,2 jak jadę spokojnie i powoli (np w deszcz) do nawet 8 l jak jadę ,że tak powiem dynamicznie :)

zresztą miasto także to jest dynamiczna jazda z szybką zmianą biegów.

Ale... nie chciał bym silnika 1,6 w swojej TIIdzie. Tu jestem spokojny i nie muszę redukować biegu przy wyprzedzaniu.

Pali normalnie.Kolega ma 1.6 i po mieście potrafi wciągnąć , w skrajnych przypadkach, 9 l (korki ,krótkie odcinki.) normą jest 7,5l -8. Za to w trasie ok.6l

1.8 to nie szczególnie oszczędna jednostka , a moc też nie powala ,jednak bardzo trwała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

odświeżamy kotlecika :)

Silnik 1,8 owszem nie powala ani nowoczesnością ,ani niskim spalaniem. ma za to coś co mi osobiście podoba się, nisko ustawiony moment.

Nawet jak jadę na czwartym czy piątym biegu z prędkością żółwia wyścigowego, bez redukcji czy napinania naciskam gaz i z 70-80 mam powyżej setki do wyprzedzania.

Miałem kiedyś Astrę z silnikiem 1,6 to była masakra, noże nie palił za dużo, ale jechać to nie było czym.

świece pewnie trzeba by wymienić, tankuję na Orlenie no i filtr wymieniam ,jak większość przy zmianie oleju.

Tylko że dla mnie niski poziom spalania nie jest fetyszem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, najfajniejsze jest to,byś Ty był zadowolony! Ja też NAPRAWDĘ jestem bardzo zadowolony z tego "przekręcającego się motorach " 1.5 .Świetny moment,szokująco małe spalanie i niezła dynamika .Teraz dodatkowo wiem co czynić ,by taki motorek posłuźyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...