Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai - otwieranie się centralnego zamka


boldini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich :)!

 

Od początku, niecały rok temu nabyłem z drugiej ręki Nissana Qashqai'a (2008 rok, nie +2), nie było autoalarmu, więc go zamontowałem u elektryka. Tyle z wprowadzenia.

Nie wiem, czy to się działo przed montażem alarmu, ale odkąd jest alarm, Qashqai raz się zamyka, a raz nie do końca. Mianowicie alarm jest uzbrojony, ale rygle we wszystkich drzwiach+bagażnik już nie są "zamknięte", czyli drzwi się normalnie otwierają, ale alarm zaczyna wyć. Innym razem nic się nie otwiera i działa tak jak powinno.

Jest to dość uciążliwy problem.

Ktoś się kiedyś z takim "cudem" spotkał ? Czy to sterownik centralnego zamka, czy jakiś czujnik w którychś drzwiach mógł nawalić? Elektryk który to montował poraz pierwszy się spotyka z czymś takim. Dodam, że alarm i centralny zamek są uruchamiane z oryginalnych kluczyków, bez tych takich breloczków jako dodatków.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich :)!

 

Od początku, niecały rok temu nabyłem z drugiej ręki Nissana Qashqai'a (2008 rok, nie +2), nie było autoalarmu, więc go zamontowałem u elektryka. Tyle z wprowadzenia.

Nie wiem, czy to się działo przed montażem alarmu, ale odkąd jest alarm, Qashqai raz się zamyka, a raz nie do końca. Mianowicie alarm jest uzbrojony, ale rygle we wszystkich drzwiach+bagażnik już nie są "zamknięte", czyli drzwi się normalnie otwierają, ale alarm zaczyna wyć. Innym razem nic się nie otwiera i działa tak jak powinno.

Jest to dość uciążliwy problem.

Ktoś się kiedyś z takim "cudem" spotkał ? Czy to sterownik centralnego zamka, czy jakiś czujnik w którychś drzwiach mógł nawalić? Elektryk który to montował poraz pierwszy się spotyka z czymś takim. Dodam, że alarm i centralny zamek są uruchamiane z oryginalnych kluczyków, bez tych takich breloczków jako dodatków.

 

Pozdrawiam

Sugerował bym aku do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie aku, bo jeżeli by było tak jak piszesz, to nie otwierał by się zamek bagażnika. On nie ma "rygla", tylko jest że tak powiem odłączany w momencie zamknięcia samochodu, a tu można go otworzyć.

Boldini, rozumiem, że masz tylko i wyłącznie pilot fabryczny, którym obsługujesz alarm wraz z centralnym zamkiem?

Coś mi się wydaje, że elektryk coś mocno poknocił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo jak nie dokładnie zamknę-nie zamknę tylną klapę !

Wtedy uzbraja się ale drzwi możesz otworzyć. 

Zamknij klapę mocno i zobacz jeśli nie to to elektryk coś spieprzył!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :). A teraz tak...

Sugerował bym aku do wymiany.

Aku był wymieniony zaraz po kupnie samochodu, więc na 80% odpada...

 

To raczej nie aku, bo jeżeli by było tak jak piszesz, to nie otwierał by się zamek bagażnika. On nie ma "rygla", tylko jest że tak powiem odłączany w momencie zamknięcia samochodu, a tu można go otworzyć.

Boldini, rozumiem, że masz tylko i wyłącznie pilot fabryczny, którym obsługujesz alarm wraz z centralnym zamkiem?

Coś mi się wydaje, że elektryk coś mocno poknocił.

Tak, wszystko obsługuje fabryczny pilot.

 

Jeśli klapa była otwarta/niedomknięta to pamiętam, że alarm w ogóle się nie uzbrajał, tylko dawał znać "sprawdź drzwi bo coś nie halo".

No już pomijam fakt, że elektryk mógł coś spieprzyć, przed Qashqaiem mieliśmy Seata w którym zakładał alarm wraz z centralnym zamkiem i nie było takich niespodzianek....

 

Zadzwoniłem i mu powiedziałem, żeby szczególną uwagę zwrócił na ten bagażnik, zobaczymy co się okaże pod koniec dnia i napiszę wyniki "śledztwa" :).

Walczymy dalej i się nie poddajemy ;)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zaufanego elektryka, który rzeczy niemożliwe robi od ręki, a jednak podłączając mi alarm w QQ podłączył się do złego przewodu w magistrali CAN i wycieraczka tylnej szyby została mi w środkowym położeniu i jak już zadziałała, to tak jakby mechanizm się zacierał. W rozpisce miał napisany ten sam kolor przewodu, ale z odwrotnej strony. A głowiliśmy się, co to może być nie tak.

Może też masz jakąś błahą przyczynę swojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michalmiko
Wszystko jest możliwe... bo to "tylko" samochód :)

 

Wybaczcie że nie zedytowałem posta i nie napisałem na co wpadł elektryk, ale praca pochłonęła + brak komputera, a z telefonu niewygodnie pisać...

 

Wychodzi na to, że kopnięty jest zamek drzwi kierowcy, z pilota już wszystko działa jak powinno, nic się nie otwiera samoistnie, jednak otwierając samochód tak jak to się robiło kiedyś, z kluczyka wsadzonego w zamek, następuje jakiś dziwny opór i otwierają się tylko drzwi kierowcy...

Pytanie, czy u Was jeśli się tak otwiera samochód, to też tylko drzwi kierowcy się otwierają, czy wszystkie naraz?

Pytanie 2, opłaca się taki zamek samochodowy naprawiać ? Znacie punkt takich napraw w okolicach Warszawy? Bo Nissan Oddysey w Warszawie krzyknął mi ponad 700zł a przy Placu Grzybowskim mi powiedział, że się tego nie podejmie, bo to bardziej elektroniczna naprawa, niż mechaniczna...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeśli otwieram raz na ruski rok samochód z kluczyka mechanicznie to otworzą się tylko drzwi kierowcy reszta jest zamknięta!

Nie używam kluczyka tylko pilota do otwierania i zamykania wszystkich drzwi!,bo po co mi otwierać tyko jedne drzwi na kuta?!

Zamek też u mnie ciężko chodzi to go olałem i nie otwieram kluczem bo po co jak mam pilota!

Olej te wkładkę i zamykaj i otwieraj przyciskiem na pilocie fabrycznym!!!!!

Tylko wymień baterie w pilocie fabrycznym na najmocniejszą 2032 Maxell .

O ddysejowe przekręty zawsze krzyczą co by to nie było siedymset- tysiącpincet.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też z kluczyka działają tylko drzwi kierowcy. Nie ma czegoś takiego jak w innych samochodach, że otworzysz resztę drzwi.
Boldini, może zapytaj w JapanMotors np. w Dąbrowie Górniczej, albo w Krakowie - oni wysyłają części kurierem. Może będzie taniej :) A jeżeli nie jest to zintegrowane z wkładką, to poszukaj takiej części używanej, np. na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie jeśli otwieram raz na ruski rok samochód z kluczyka mechanicznie to otworzą się tylko drzwi kierowcy reszta jest zamknięta!

Nie używam kluczyka tylko pilota do otwierania i zamykania wszystkich drzwi!,bo po co mi otwierać tyko jedne drzwi na kuta?!

Zamek też u mnie ciężko chodzi to go olałem i nie otwieram kluczem bo po co jak mam pilota!

Olej te wkładkę i zamykaj i otwieraj przyciskiem na pilocie fabrycznym!!!!!

Tylko wymień baterie w pilocie fabrycznym na najmocniejszą 2032 Maxell .

O ddysejowe przekręty zawsze krzyczą co by to nie było siedymset- tysiącpincet.

Taki mam zamiar, używać pilota zamiast kluczyka i zamka.

Dzięki za poradę dotyczącą baterii, zastosuję się do niej, a co do Oddyseya to jako jedyni akurat tego dnia odebrali telefon, więc skorzystałem z sytuacji i wypytałem, ale nie zamierzam u nich kupować ;).

 

U mnie też z kluczyka działają tylko drzwi kierowcy. Nie ma czegoś takiego jak w innych samochodach, że otworzysz resztę drzwi.

Boldini, może zapytaj w JapanMotors np. w Dąbrowie Górniczej, albo w Krakowie - oni wysyłają części kurierem. Może będzie taniej :) A jeżeli nie jest to zintegrowane z wkładką, to poszukaj takiej części używanej, np. na allegro :)

Okej dzięki, popytam :). Nie mam pojęcia, w poniedziałek podpytam elektryka u którego obecnie stoi samochód. Szukałem szukałem, jeden sprzedawca ma mieć QQ na części "do dwóch tygodni" i może od niego udałoby mi się wyszarpać zamek, reszta z tego co patrzyłem to wszystkie, tylko nie ten który mnie interesuje :D.

 

A mam jeszcze pytanie, bo instrukcja obsługi nie udziela mi odpowiedzi na to pytanie. Czy jeśli padnie akumulator/bateria w kluczyku (zwykły, nie ten z hands-free), to można też zamknać cały samochód używając kluczyka i tego zamka drzwi kierowcy? W instrukcji jest tylko o otwarciu auta, a nie mam jak sprawdzić....

 

Czy to nie jest przypadkiem, jak na przykład  Megane 2 (to mogę akurat sprawdzić), że otwiera się drzwi kierowcy, trzyma ileś sekund przycisk od centralnego zamka na desce rozdzielczej, drzwi pasażerów się zamykają, wysiadam z auta, trzaskam drzwiami kierowcy i te również się ryglują ?

 

Pozdrawiam

 

 

Po dłuuugiej przerwie, i mniejszych bądź większych bojach, opisując w skrócie, alarm odłączony na amen, a ten skurczybyk nadal potrafi się otworzyć...

 

Wie ktoś może, co wysyła/odbiera impulsy z zewnątrz?

 

Fakt, otwiera się rzadziej niż z alarmem, ale nie po to wymyślono zamknięcie samochodowe, żebym się głowił czy jak go zostawie gdzieś na noc, to rano będzie stał w tym samym miejscu...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez boldini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U to tylko ASO bo dostaje impuls i się otwiera nie ładnie.

Daleko parkujesz auto od domu i kluczyka??? Może w kieszeni wciska się na otwórz a samochód łapie sygnał i otwiera.

Ale chyba lepiej tak niż jak w innych modelach dostaje impuls i włączają się światła mijania ,przychodzisz rano i nie odpalasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem jeszcze na takie coś: Może masz uszkodzony mikrowyłącznik w pilocie, i "zwiera" przycisk od otwierania, gdy jest w zasięgu. Jeżeli masz zapasowy kluczyk, to wyjmij z podstawowego baterię na jakiś czas i może to pomoże. Spróbuj też na odwrót, czyli wyciągnąć z zapasowego. A może przycisk w samochodzie od centralnego ma jakieś zwarcie? Spróbuj go też wypiąć na jakiś czas.

Jeszcze jedna uwaga. Dwa lata temu zamarzał mi centralny zamek w drzwiach przednich pasażera. Niestety w QQ nie ma nawet jak zaryglować drzwi jakimś ręcznym guziczkiem w drzwiach :/. Kiedyś odkryłem to przypadkiem, bo znowuż nie mogłem otworzyć drzwi. Nie wiem dlaczego tak się dzieje i nie mam na to patentu. Od tego czasu "obchodzę" auto szarpiąc za klamki, gdy je zostawiam gdzieś na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U to tylko ASO bo dostaje impuls i się otwiera nie ładnie.

Daleko parkujesz auto od domu i kluczyka??? Może w kieszeni wciska się na otwórz a samochód łapie sygnał i otwiera.

Ale chyba lepiej tak niż jak w innych modelach dostaje impuls i włączają się światła mijania ,przychodzisz rano i nie odpalasz.

Nie, w kieszeni nic się nie wciska, bo przy odejściu od samochodu nie ma oznak, że auto zostało otwarte "zdalnie". Za ASO na obecną chwilę podziękuję i sam jeszcze coś pokombinuję ;)

 

Wpadłem jeszcze na takie coś: Może masz uszkodzony mikrowyłącznik w pilocie, i "zwiera" przycisk od otwierania, gdy jest w zasięgu. Jeżeli masz zapasowy kluczyk, to wyjmij z podstawowego baterię na jakiś czas i może to pomoże. Spróbuj też na odwrót, czyli wyciągnąć z zapasowego. A może przycisk w samochodzie od centralnego ma jakieś zwarcie? Spróbuj go też wypiąć na jakiś czas.

Jeszcze jedna uwaga. Dwa lata temu zamarzał mi centralny zamek w drzwiach przednich pasażera. Niestety w QQ nie ma nawet jak zaryglować drzwi jakimś ręcznym guziczkiem w drzwiach :/. Kiedyś odkryłem to przypadkiem, bo znowuż nie mogłem otworzyć drzwi. Nie wiem dlaczego tak się dzieje i nie mam na to patentu. Od tego czasu "obchodzę" auto szarpiąc za klamki, gdy je zostawiam gdzieś na dłużej.

Dzięki za podpowiedź z kluczykami i centralnym zamkiem - spróbuję !

To też ciekawe "przygody" masz ze swoim QQ..., u nas te szarpanie klamek zaraz po zamknięciu samochodu niewiele daje, bo menda otwiera się niewiadomo kiedy....

 

Jest możliwe, że z jakichś przyczyn padł sterownik centralnego zamka? Bo w zasadzie nic innego prócz tego co zostało wymienione, nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich posiadaczy qq, mam krótkie pytanie dotyczące centralnego zamka...mam nissana qq +2 2009r cdi 2,0, czy w takim modelu niezamknięty zamek centralny powinien się sam zamknąć po jakimś czasie? Dodam, że mam też seata z 2005r i gdy nie zamknę centralnego to po ok. 10 sekundach sam się zamyka...jak to powinno być w qq? można to jakoś ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamyka się po ok.30 sek. lub minucie ,ale pod warunkiem że nie otwierałeś drzwi,czyli: otwierasz z centralnego ale rozmyśliłeś się i nie wchodzisz (nie otwierasz drzwi) to się sam zamknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, bo wydawało mi się, że chodzi o to, że gdy wysiąde i zapomnę zamknąć, to powinien sie sam zamknąć po jakimś czasie...ale sprawdzę to jutro o czym napisałeś "manix"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie o którym piszesz w ostatnim poście nie jest za rozsądne. Co zrobisz w momencie jak zostawisz w środku auta przez pomyłkę kluczyki i zamkniesz drzwi. Kiedyś takie numery zdarzały się w Fordach, ktore lubiły się same zamykać z kluczykami wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olwer,otwierając drzwi dezaktywujesz blokadę.W przypadku takim jak pisze Manix pozostaje w stanie czuwania i samo sie zamyka ponownie.Kluczyków raczej sobie nie zatrzaśniesz.W Matizie było tak że mogłeś odciągnąć klamkę i trzasnąć drzwiami,w tedy zaskakiwały blokady,sam się kiedyś tak załatwiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy qq, mam krótkie pytanie dotyczące centralnego zamka...mam nissana qq +2 2009r cdi 2,0, czy w takim modelu niezamknięty zamek centralny powinien się sam zamknąć po jakimś czasie? Dodam, że mam też seata z 2005r i gdy nie zamknę centralnego to po ok. 10 sekundach sam się zamyka...jak to powinno być w qq? można to jakoś ustawić?

 

Masz w tym Seacie domontowany autoalarm? Raczej to on robi  samozamykanie :) U mnie QQ sam się zamyka po około minucie, ale tylko jak go otworzę pilotem i przez ten czas nie otworzę drzwi, przy czym autoalarm uzbraja się po 30 sekundach i nie raz QQ zrobił mi psikusa dając o sobie znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi...w seacie ani w qq nie posiadam żadnego autoalarmu...w seacie gdy mam kluczyki w stacyjce zamek sam się nie zamyka, dopiero  gdy je wyciągnę i wyjdę z samochodu, zamyka się po 10 sekundach, podobnie jest gdy otworzę centralny, otworzę drzwi i zamknę, wtedy również zamyka się po około 10 sek...a w qq nie zamyka się wogóle...i stąd moje wcześniejsze pytanie.


Sprawdziłem centralny w nissanie qq i gdy otworzę zamek centralny bez otwirania drzwi, to zamek zamyka sie sam po 2 minutach...gdy drzi otworzę i zamknę, centralny sam już się nie zamyka...tak to wygląda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie, w kieszeni nic się nie wciska, bo przy odejściu od samochodu nie ma oznak, że auto zostało otwarte "zdalnie". Za ASO na obecną chwilę podziękuję i sam jeszcze coś pokombinuję ;)

 

Dzięki za podpowiedź z kluczykami i centralnym zamkiem - spróbuję !

To też ciekawe "przygody" masz ze swoim QQ..., u nas te szarpanie klamek zaraz po zamknięciu samochodu niewiele daje, bo menda otwiera się niewiadomo kiedy....

 

Jest możliwe, że z jakichś przyczyn padł sterownik centralnego zamka? Bo w zasadzie nic innego prócz tego co zostało wymienione, nie przychodzi mi do głowy.

Miałem kiedyś ten problem. Niestety tylko ASO i wymiana zamka centralnego zlokalizowanego w drzwiach kierowcy. Element jest nie naprawialny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...