Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2.0 DCI 4WD jak ustawić mechanizm silniczka nawiewu przy pedale gazu?


thomas

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Ponieważ jestem nowy na tym forum wszystkich chciałem serdecznie powitać i przeprosić zarazem jak umieściłem post nie w tym miejscu gdzie nie powinieniem. Moderatorów proszę o wyrozumiałość.

Mam problem w moim 2.0 DCI J10 klimatronic ponieważ odgrzybiałem sam klimatyzację środkiem WURTH i wszystko ładnie pięknie się skończyło tylko powstał problem po poskładaniu zestawu. Konkretnie by wymienić filtr kabinowy standardowo wykręciłem dla wygody silniczek sterowania nawiewem (załączony screen) i teraz masz. Dzwigienka się przestawiła w inne miejsce i jest problem. Jak poprawnie mają być ustawione te dzwigienki zarówno w silniczku jak i na obudowie? Przeszukałem to forum znalazłem posty o tym mówiące ale w kontekscie żeby nie wykrecać tego silniczka. Nie ma jednak informacji jak je ustawić prawidłowo. Prosze więc o instruktaż jak moge to zrobić. Czy jest jakaś reguła, znaki na tym mechaniźmie aby było to ustawione tak jak trzeba? Dziękuję za wszelkie sugestie

 

P.S Drugi screen zaznaczyłem jakieś znaki co zauważyłem. Czy to może o nie chodzi aby były jakoś koło siebie czy jak?post-86818-0-83776100-1413233809_thumb.jpg

post-86818-0-89129800-1413231372_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reguły nie znam ale ja po prostu ustawiłem maksymalną możliwą temperaturę (tryby są wtedy w skrajnym położeniu) i złożyłem "system" właśnie w skrajnym położeniu. Całość działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

DziękI za odpowiedź. Właśnie testuję jednak swoje ustawienia. Ustawiłem ten mechanizm wg tych znaków co we wczesnijeszym poście screena zrobiłem. Są obok siebie. Dokładnie przetestuję to w najbliższy weekend bo zrobię jakies 600km. Na szybko co widzę. Wszystko działa po takim ustawieniu. Sterowanie nawiewami zarówno szyba przednia, nogi , przód jest widac jest ok. Zobaczę jak z temperaturtą bo nie miałem go dogrzanego. Tu się najbardziej obawiam czy wszystko bedzie ok ze sterowaniem temperatururą. Przetestuję, Jak zadziała to umieszczę foto z ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...