Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze 2000km to jest nie dotarcie tylko ułożenie się silnika.

Po tym przebiegu warto wymienić olej .

Tu olej nie wytrzymał 2 godzin ze stałą prędkością a silniki nie lubią stałej prędkości.

Pisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wnioskujesz,że ciemniejszy olej to przepalony i zmęczony?

Badałeś próbki,czy ot tak ssiesz palucha?

Wyciągasz wnioski pod swoją fabułę.


Ja bym to określił jako olej normalny,po pracy.Wiadomo ,że do skrzyni korbowej dostają się przedmuchy,temperatura też swoje robi.Gdyby było jak piszesz to silnik musiałby być przegrzany.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ,olej wymieniał bym co tydzień ,bo chłodzenie olejem turbiny nagrzanej do ogromnych temperatur oraz związki sadzy produkowane podczas spalania ON ,powodują że olej mam czarny zaraz po zalaniu.Jamen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ,olej wymieniał bym co tydzień ,bo chłodzenie olejem turbiny nagrzanej do ogromnych temperatur oraz związki sadzy produkowane podczas spalania ON ,powodują że olej mam czarny zaraz po zalaniu.Jamen.

Ja wiem że(chyba) żartujesz,ale zbyt częsta wymiana oleju także jest szkodliwa, co nie jest żadną tajemnicą.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wielokroć na tym forum że 5w30 słabiutko chroni silnik a w silniku z Turbo szybciej się przepala i traci lepkość.

5W40 Elf Evolution  więcej wytrzyma i lepsza ochrona silnika i łożysk turbiny, grubszy film olejowy .

Przecież w ASO jakoś go leją 5W40 do QQ J11 1.2T!

 

Ale co ja tam wiem nie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis leje 5W30 Shella więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zgodnie z zaleceniami producenta dla silnika HRA2DDT z wymianą filtru oleju - 5W40 (ELF).

Serwis ASO Nissan się pomylił  :)

Ale zawsze można napisać tak dla dezinformacji że to Else się pomylił ,bo to przecie nie możliwe że nie napisał 5W30.

 

A Shella helix ultra extra ect 5W30 to ty sam kupiłeś i przyniosłeś, i ASO Nissan ci taki wlało do 1.2T

A ASO leje ELF :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wszechwiedzący Edzio...człowieku! Nie stawiaj pewników bo nic nie wiesz,skoro mówię,że leją Shella to wiem,od nich samych.Nie interetete mnie,że gdzieś w Polsce leją Elfa,ja konkretnie mówię o sobie.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

else, dnia 26 Lut 2015 - 19:16, napisał:snapback.png

U mnie zgodnie z zaleceniami producenta dla silnika HRA2DDT z wymianą filtru oleju - 5W40 (ELF).

 

To nie pewnik to fakt że można i leją 5W40 ELF do 1.2T :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wiedzieć to również Mobil zaleca do 1.2 5W40,Śmiem twierdzić,że to co w Elfie jest 5W40 nie koniecznie w musi być w Shellu

A poza tym jeżeli chcesz błysnąć to zasięgnij trochę wiedzy ze słownika,bo pewnik można podciągnąć pod fakt,zasadę,a u Ciebie jedno przeczy drugiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie pokój... ;)

W J10 zawsze lałem shell 5w30

Dla J11 z turbo producent zaleca olej 5w40 jeżeli jest wymieniany filtr, lub 5w30 bez wymiany filtra.

W Gdańsku zalali ELF-a bo jak usłyszałem taki akurat teraz mają... :P

Mam to w pompie czy shell, mobil, elf... autko idzie jak przecinak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Else, a cóż to za dziwne rozgraniczanie? Wymiana oleju z filtrem czy bez? Wiem, stary jestem, ale wydawało mi się, że powinno się wymieniać filtr przy każdej wymianie oleju. W tym silniku jest inaczej? 

Czy ma to może związek z samym filtrem oleju?

Z tego co się orientuję, to w tym silniku nie ma tradycyjnego, puszkowego filtra tylko "papierowy" wkład. Chyba, że się mylę. Hmmm

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę w serwisie leją to co mają w beczce, a co w niej jest, to sami często nie wiedzą.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Else, a cóż to za dziwne rozgraniczanie? Wymiana oleju z filtrem czy bez? Wiem, stary jestem, ale wydawało mi się, że powinno się wymieniać filtr przy każdej wymianie oleju. W tym silniku jest inaczej?

 

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem... ;):)

Luknij do manuala tam tak to jest napisane... A co autor miał na myśli... hmmm...

Ja tam tez uważam, że jak olej to i filtr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze ten manual był dostępny. A ni ma. :(

 

Dawaj maila na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę w serwisie leją to co mają w beczce, a co w niej jest, to sami często nie wiedzą.

 

No dokładnie

Else jak wymieniać olej bez filtra ????

 

Edek nie punktuj mnie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej nalejcie sobie z BEKI i będzie super super :spoko:


Else bo upierają się na 5w30 a można lać 5w40!!! :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czy juz doszliscie do porozumienia co najlepsze? :)

 

Co najlepiej wlac do silnika 1.6? Bo planuje wymienic olej po ok 2k km...

Nie chce lac czegos bo to akurat maja w magazynie, tylko to co bedzie dobre.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czy juz doszliscie do porozumienia co najlepsze? :)

 

Co najlepiej wlac do silnika 1.6? Bo planuje wymienic olej po ok 2k km...

Nie chce lac czegos bo to akurat maja w magazynie, tylko to co bedzie dobre.

Do Japońskiego silnika Panie to musi być specjalny olej   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek,tak naprawdę ty sam nie wiesz co czytasz i co piszesz.Mylisz się w tym,próbując zrzucać na innych winę,a jeżeli ktoś udowadnia Ci Twoją ignorancję nabierasz wody w usta.To że według Ciebie można lać 5W40,nie oznacza że ktoś sie upiera na 5W30.Akurat w tym względzie Twoje zdanie ,Twój pewnik jest bardzo mało znaczący.Podstawowa zasada,mając samochód na gwarancji i jeżdżąc z własnym olejem,musisz kupować to co poleca producent,aby w przypadku awarii mozna się było czymś podeprzeć.Oddając swój olej w serwisie jest zanotowane,jakiej jest marki i inne parametry.Więc to że Ty masz chandrę że nikt nie chce Cię słuchać jest mało ważne.Powiem więcej,Note zalewałem 5W30,40 i było dobrze więc w tym też sięnic nie stanie jak go zaleję później takim,ale to później.Na razie są ścisłe zalecenia bo jest gwarancja i tego trzeba się trzymać.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie. Pokusiłem się o poszperanie w sieci i wygląda na to, że w silniku 1.2 DIG-T rzeczywiście jest zastosowany "papierowy" filtr oleju. Czyli nie w formie przykręcanej do silnika puszki, a jako wkład filtra.  :|  Stąd też może to dziwne rozgraniczanie przez producenta na wymianę oleju z filtrem i bez filtra, o której napisał Else. Choć dla mnie osobiście i tak jest to nielogiczne, bo przecież wiadomo, że filtr powinno wymieniać się przy każdej zmianie oleju.

 

Odnośnie tego co napisał wyżej Jacko, to napiszę tylko, że brakło mi już plusów na dzień dzisiejszy więc dam jutro. ;)

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Japońskiego silnika Panie to musi być specjalny olej   :)

No,a do 1.2 francy może być nie specjalny...z oliwek...z rzepaku...pestek winogron...

Tak mi się wydaje Edziu,że jakbyś częściej stosował wymienione przeze mnie minerale,mniej głupot byś pisał

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...