Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Silnik 1.2 DIG-T opinie, serwis, uwagi


brera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Manix doradź no jaki olej wlać 5W30 czy lempsiejszy 5W40 ???

Ale pamiętaj ostro na autostradzie będzie :devil:

Manix ale miedzy czasie się okazało że tam nie ma filtra puszkowego tylko papier wymienny !!

Co robić co robić??

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wiem  :)

Ale teraz kolega przesłuchuje Grzmota dlaczego plusy mi daje :wow:

Else daj plusa daj plusa  :0recourse:

Edytowane przez Edek01
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wiem  :)

Ale teraz kolega przesłuchuje Grzmota dlaczego plusy mi daje :wow:

Else daj plusa daj plusa  :0recourse:

 

:whistle:

Czy ktoś tu piernął? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colins, dnia 27 Lut 2015 - 00:12, napisał:snapback.png

 A najlepiej traktujmy się odtąd jak powietrze. W każdym razie ja Ciebie tak traktował będę.

:yellowcard1: :yellowcard1:

Ludzie zlitujta się i napiszcie jaki olej i czy wymieniać ten filtr czy nie ????

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat odwieszony! Jakiekolwiek posty uznane przeze mnie za próby działania zaczepnego będą bezlitośnie usuwane,bez jakiejkolwiek dyskusji.!!!

Mając na uwadze sytuację jaka zaszła w tym temacie,uzurpuję sobie prawo do usuwania takowych zgryzów bez podejmowania dialogu z twórcą wypocin.

Tak więc panowie proszę mieć to na uwadze,bez zgryźliwości i uszczypliwości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło kilka dni,więc mogę wrzucić tutaj następny kamyk.  :D


Otóż,trzy dni temu wlałem do silnika Militec1,owszem,brałem pod uwagę Wasze sugestie co do zasadności użycia tego specyfiku,ale górę wzięły odczucia po zastosowaniu go w Note,oraz to,że przecież gdyby na prawdę był taki morderczy jak by wynikało z sugestii,już dawno byłoby głośno o jego szkodliwości.


Teraz po trzech dniach jazdy mogę powiedzieć co sie zmieniło i nie są to jakieś odczucia tylko fakty!


Po pierwsze:wolne obroty,u mnie zawsze oscylowały w granicach 800-w porywach 850,gdy schodziły niżej,a zdarzało się to często,silnik drgał ,czasami potrafił delikatnie poszarpywać.Teraz obroty ustawiły sie na poziomie 750! i to w kilka sekund po odjęciu nogi z gazu!A silnik ani nie zadrży,pracuje równiutko i gładziutko,mile dla ucha!


Po drugie,nie czarujmy sie ,przy 80km/h silnik był cichy,ale jednak była wyczuwalna jego praca i delikatnie było go słychać,powtarzam,delikatnie!Celowo powtórzyłem,aby malkontenci nie czepiali się"głośnej "pracy silnika.Teraz silnika nie czuć i nie słychać,owszem,jak sie połozy "cegłę"to zabrzmi,ale podczas normalnej jazdy zero odczuć co do silnika,płynie!


Turbina,czasami na zimnym starcie,mimo,że zawsze minutkę,dwie,pracował silnik przed ruszeniem,potrafiła delikatnie zapiszczeć,teraz jest cisza!!!


To są fakty panowie,powtarzam,a nie odczucia.!


mam na myśli również zastosowanie Militeca do skrzyni,być może wyeliminuje się to zahaczanie przy zmianie z 1 na 2 bieg.


Zapomniałem jeszcze dodać,że podczas odpalania,z tyłu dochodził odgłos,jakby gdzieś tłumik,czy wieszak delikatnie obijał się o coś.Próbowałem to zlokalizować,ale bez efektu.Teraz jest to o wiele mniej odczuwane,a czasami wogóle.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell Helix Ultra Extra ECT 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Dżizas! Jo je jest całkiym poważny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze?U mnie nie zawsze były,a jak już pisalem,gdy zeszły to wyczuwało się dygotanie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko, jesli miales 5w30, dolales uszlachetniacza -to zrobil sie bardziej taki 5w40, zgadza sie? Czyli Edzio ktory pisal o wyzszosci 5w40 nad 5w30 w QQ mialby racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Militec-1 nie jest zagęszczaczem oleju !!!!!!!

5W30 dalej został 5W30 a nie stał się 5W80 

Militec-1 już jest na częściach metalowych tworząc tarcze ochronną!

Czekałem aż Jacko wleje Militec-1 i czekałem co napiszę teraz pewnie wielu napiszę WYDAJE CI SIĘ taaaa

Jacko czekam na dalsze spostrzeżenia ,wlej do skrzyni 60ml na 1L nie wiem ile tam masz  :)

U mnie już biegi nie haczą a haczyły ostro!

Co najważniejsze Turbina jest już chroniona  :)

Jacko  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Edek,to nie jest zagęszczacz!Ten środek ma konsystencję normalnego oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek,całkiem z rozwagą,napisałem,że moje spostrzeżenia to nie wydaje mi się ,a fakt! Celowo odpowiedziałem Ci kiedyś ,że jeszcze nie wlalem,bo obserwowałem jak działa.I porcja do skrzyni już jest postanowiona.


Test był zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...