Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Jesli w moim jest tak cicho -czego jeszce nie wiem-  ze slyszal bede przelewajace sie paliwo w baku- to bede szczesliwy, a jak jeszcze to bedzie slychac jak bede jechal autostrada to juz bede przeszczesliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins,zdziwiszsię,ale te wydmuszki jak je określiłeś są wytrzymalsze na uderzenia,0 korozji,nie wrażliwe na odkształcenia i trudne do przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdjesz sobie sprawe z tego, ze czytajac takie opinie bedzie tak, ze cos co ci dotychczas w ogole nie przeszkadzalo poniewaz tego nie slyszales, teraz zaczniesz nadsluchiwac, w koncu to uslyszysz i oczywiscie zacznei to irytowac :(

 

nie zacznę nadsłuchiwać, wolę poczytać co tam nowego wykryjecie a ja słucham radia, wciskam gaz i jestem szczęśliwy z jazdy....i wiem jedno: po paru tysiakach moj QQ tak sie dopasował do mnie a ja do niego, że już zapomniłem o 2.0tdi a nawet mam wrażenie, że nie ma różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins,zdziwiszsię,ale te wydmuszki jak je określiłeś są wytrzymalsze na uderzenia,0 korozji,nie wrażliwe na odkształcenia i trudne do przebicia.

 

Przecież napisałem, że bym się nie zdziwił. Czytajcie ze zrozumieniem kolego Jacko. ;)

Miałem już taki zbiornik w jednym z pojazdów. Wśród wielu zalet ma też taką, że nie grozi mu rdza, która może mieć miejsce w zbiorniku metalowym, a na co zwrócił uwagę jeden z kolegów wyżej. Choćby nawet cały czas jeździł na rezerwie (co oczywiście jest niewskazane m.in. ze względu na niebezpieczeństwo zatarcia pompy paliwowej).

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam :D kolego Colins i dla tego napisałem że się zdziwisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wave: , na forum od dziś chociaż kilka lat temu byłem tu zalogowany z powodu posiadania przej ojca Nissana Terrano II. Ale dzisiaj temat Quasqaia :) Otóż od 1,5 miesiąca jestem posiadaczem QQ, wersja jak w podpisie - TEKNA w białej perle (+ szklany dach i grzana przednia szyba) z silnikiem 1.2 DIG-T i skrzynią XTronic, auto z salonu Szpot Swarzędz. Jak na razie przejechanie niecałe 1500km ale wrażenia jak najbardziej pozytywne. Użytkowanie głównie miasto gdzie spalanie wg wskazań komputera 10,5 :) nie było okazji sprawdzić jeszcze w tracie, w ferie będzie wyjazd w góry więc się okaże  :devil:

Edytowane przez borek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wave: , na forum od dziś chociaż kilka lat temu byłem tu zalogowany z powodu posiadania przej ojca Nissana Terrano II. Ale dzisiaj temat Quasqaia :) Otóż od 1,5 miesiąca jestem posiadaczem QQ, wersja jak w podpisie - TEKNA w białej perle (+ szklany dach i grzana przednia szyba) z silnikiem 1.2 DIG-T i skrzynią XTronic, auto z salonu Szpot Swarzędz. Jak na razie przejechanie niecałe 1500km ale wrażenia jak najbardziej pozytywne. Użytkowanie głównie miasto gdzie spalanie wg wskazań komputera 10,5 :) nie było okazji sprawdzić jeszcze w tracie, w ferie będzie wyjazd w góry więc się okaże  :devil:

Witaj borek, bezproblemowej eksploatacji. Napisz coś więcej po powrocie z ferii, bo Xtronic nie jest zbyt często wybieraną opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrażenia jakie mogę opisać na tą chwilę są raczej pozytywne, wcześniej mieliśmy z dziewczyną Civica Ufo 1.8 z I-shiftem, i ta skrzynia była raczej porażką, mega spowalniała to auto. XTronic wydaję się być nawet szybszy w trybie ręcznej zmiany (mam wrażenie że powyżej 4 tys ciągnie lepiej niż poniżej) niż w trybie automatu ale mniej jest wyczuwalna zmiana biegów i trzeba obserwować wyświetlacz na którym biegu jedziemy i nieraz brakuje łopatek za kierownicą. Poza tym jest ok, i nawet ten silnik daje radę czego się obawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wcześniej mieliśmy z dziewczyną Civica Ufo 1.8 z I-shiftem,

Czyli widzę, że pozostajesz przy Japonii (albo Francji :) ).

Też miałem UFO, ale 1.4 DSi i dopóki rodzinka się nie powiększyła było ok. Potem jednak z wózkiem i bagażami trzeba było wyłączyć klimę, żeby bujnąć TiRa. Mam jednak sentyment do tego auta, bo było bardzo wdzięczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę, że pozostajesz przy Japonii (albo Francji :) ).

Też miałem UFO, ale 1.4 DSi i dopóki rodzinka się nie powiększyła było ok. Potem jednak z wózkiem i bagażami trzeba było wyłączyć klimę, żeby bujnąć TiRa. Mam jednak sentyment do tego auta, bo było bardzo wdzięczne.

Owszem, auto miała od nowości, rocznik 2007 i do momentu sprzedaży wymieniane tylko materiały eksploatacyjne, liczę że w przypadku QQ będzie podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem kilka dni przerwy, ale w pełni usprawiedliwionej. Podczas jazdy A4 (tempomat 140 km/h) miałem wypadek (auto ze szkodą całkowitą - urwane przednie i tylne zawieszenie - najpierw uderzenie a potem obroty i znowu uderzenie). Na szczęście nic się nikomu nie stało, jedynie musze szukać nowego samochodu,

 

 

 

u tu mam pytanie czy miałeś może dach panoramiczny i jak to ewentualnie wygląda pod względem bezpieczeństwa ?

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem gdzies ze jak sie ma dach panoramiczny to dodatkowo dach jakos wzmacniany jest wiec suma sumarum jest bezpieczniej. Ale nie wiem na ile jest to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u tu mam pytanie czy miałeś może dach panoramiczny i jak to ewentualnie wygląda pod względem bezpieczeństwa ?

Miałem dach panoramiczny, nie uległ uszkodzeniu, generalnie kabina została prawie nietknięta.

Dobrze, że wyszedłeś z tego cało. A samochód, to rzecz nabyta. Jeśli to nie tajemnica, to napisz czy ubezpieczyciel stanął na wysokości zadania po takim zdarzeniu?

Miałem ubezpieczenie z PZU, sprawa jest jeszcze w toku, ale dla mnie dość wolno się to dzieje.

A60 - wielka szkoda, że skasowałeś auto, ale bardzo się cieszę iż to o czym czytałem potwierdziło się w praktyce i nikomu nic się nie stało! Życzę Ci szybkiego nabycia nowego pojazdu i nigdy więcej już nie testuj w taki sposób żadnego auta ;) - czego szczerze życzę Tobie, sobie i wszystkim użytkownikom.

Dzięki wszystkim za wsparcie, jeśli chodzi o nowy to trudno znaleźć 4x4 1,6 dci tekna, a raczej tylko taki mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Trzymam kciuki za pozytywne załatwienie sprawy. Czy ponownie wybierzesz Qashqaia czy może jednak zraziłeś się po tym przykrym zdarzeniu? Choć z tego co piszesz, to jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to spisał się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ntec 4x4 1.6 DCI stoi u nas w salonie od ręki 2014r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dach panoramiczny, nie uległ uszkodzeniu, generalnie kabina została prawie nietknięta.

Miałem ubezpieczenie z PZU, sprawa jest jeszcze w toku, ale dla mnie dość wolno się to dzieje.

Dzięki wszystkim za wsparcie, jeśli chodzi o nowy to trudno znaleźć 4x4 1,6 dci tekna, a raczej tylko taki mnie interesuje.

http://autoniss.pl/oferta/promocje/263-oferta-specjalna-nissan-qashqai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ntec 4x4 1.6 DCI stoi u nas w salonie od ręki 2014r.

 

Ale Ntec to nie tekna, choć właściwie czy się różnią te wersje ?

Byłem tam dwa dni temu. Oferta na stronie trochę nieaktualna - niestety jest już zarezerwowany.

Dobrze, że nic nikomu się nie stało. Jak do tego doszło? Wrzuć może jakieś zdjęcia ku przestrodze jeśli możesz.

Mówisz - masz.

post-88984-0-55022000-1423340472_thumb.jpg

post-88984-0-08418200-1423340476_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, aleś dzwona zaliczył. Dobrze, że wszyscy cali. Przywaliłeś prawą stroną w coś stojącego na poboczu czy jak? No chyba, że nie chcesz o tym pisać, to nie było pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany. Konkretny dzwon. Ale kabina faktycznie wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wyglada na udzerzenie w cos samym rogiem samochodu-  i pozniej samochodem pewnie zaczelo krecic -w sumie A60 nawet o tym wspomina. Na cale szczescie w tym nieszczesciu, ze bylo to "rozne" uderzenie a nie bardziej centralne bo to calkiem inczej moglo by sie skonczyc.

W tego typu kolizji od samego uderzenia o wiele bardziej grozne jest samo zachowanie sie samochodu i utrata kontroli nad nim- zwlaszcza jesli dochodzi do tego na autostradzie przy duzej predkosci.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, aleś dzwona zaliczył. Dobrze, że wszyscy cali. Przywaliłeś prawą stroną w coś stojącego na poboczu czy jak? No chyba, że nie chcesz o tym pisać, to nie było pytania.

poslizg, z którego próbowałem ucieć, a skończyło się na piruetach.

Dziś niedaleko miejsca w którym ja miałem wypadek zginęły 2 osoby, a 3 zostały ranne. Wygląda więc, że dostałem drugą szansę od Najwyższego........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( najistotniejsze, że wszyscy cali i zdrowi. Auto - rzecz nabyta. Były obroty przez co auto dostało z zewnątrz , kabina cała. Całe szczęscie, że dachowania nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Dzięki za wyjaśnienia. Ale buda rzeczywiście cała. Wygląda na to, że nie na darmo QQ został uznany jednym z najbezpieczniejszych samochodów. Mimo to nie życzę nikomu takich przygód. Jednocześnie mam nadzieję, że Twój ubezpieczyciel stanie na wysokości zadania i będziesz mógł niedługo cieszyć się nowym autkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś niedaleko miejsca w którym ja miałem wypadek zginęły 2 osoby, a 3 zostały ranne. Wygląda więc, że dostałem drugą szansę od Najwyższego........

  Czy to nie to ? http://sport.wp.pl/kat,1912,title,Nie-zyja-dwaj-siatkarze-Karpat-Krosno-Zgineli-w-wypadku,wid,17241882,wiadomosc.html?ticaid=1144d7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ostatnio czytałem, że nowy QQ otrzymał tytuł najbezpieczniejszego samochodu w swojej klasie, ale wcale nie twierdzę, że ufam bezgranicznie w te wszystkie systemy bezpieczeństwa, w które jest wyposażony, bo przecież wiadomo, że w pewnych sytuacjach to i w czołgu rozbić się można. Akurat w tym konkretnym przypadku nadwozie spełniło swoją rolę ochronną. Widać, że mimo dużych zniszczeń kabina pozostała praktycznie nienaruszona. Najważniejsze, że wszyscy są cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...