Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

no ale umówmy się  - QQ 1,6 to jakąś wyjątkową wyścigówką raczej nie jest, jego osiągi określiłbym jako wystarczające do bezstresowej jazdy, ale i tak chętnie bym go lekko podkręcił.... :)

Powiem ci, ze mimo silnika 1.6 i  163KM jakos tak ciagle malo tego jest. Fajnie by tak bylo miec te 200KM i 300Nm :)

Az korci aby mu zmienic co nieco w silniku, ale poczekam jeszcze troche bo to nowe auto jeszcze i na gwarancji a i ceny pewnie za rok-dwa takich modyfikacji troche spadna.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty wybrales QQ 1.6 do jazdy po miescie fiu fiu, to lubisz sobie gaz nacisnac :drivingauto:

Miasto to miasto ale czasem te parę kilosów po autostradzie się robi. Auto ma być po miescie ekonomicznre a po asutosradzie wygodne i w miarę elastczne , nie powodujące palipitacji serca przy omijaniu "leniwców" tirów i innych zbrodniaży autostradowych. Lata gdy się czowiek cieszył piskiem opon spod swiateł minął nieubłagalnie za szybko ale zostało zapotrzebowanie na moc zapasową , która gdzieś dzrzemie w ukryciu sprawiając iż czujemy się bezpiecznie na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160KM jak na lekkiego Qashqai'a to bardzo dużo... Zdziwiło mnie natomiast stwierdzenie o zbędnym w mieście napędzie 4x4.

No z tym bardzo duzo to bym nie powiedzial. Jest to wiecej niz 115 ale mniej niz 190-200 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak szkoda ,że nie ma Qashqaia w wersji NISMO (tak jak JUKE) czyli 218KM :(

 

a druga sprawa to czemu 1.6 nie ma 190KM tak jak w JUKE/Pulsar :(

 

ale może pojawi się 4x4 bo od produkcji majowej wersja 1.6DIG-T ma mieć 65l zbiornik paliwa + wielowahaczowe zawieszenie tylne ( czyli tak jak jest w QQ 1.6dci 4x4 ) czyżby miał pojawić się w wersji z napędem 4x4 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160KM jak na lekkiego Qashqai'a to bardzo dużo... Zdziwiło mnie natomiast stwierdzenie o zbędnym w mieście napędzie 4x4.

Dla mnie niestety zbędne. Auto więcej pali i jest cięższe. Miałem kiedyś Golfa II 1.8 benzyna syncro z napędem na 4 koła i powiem szczerze że przydało się tylko raz , w styczniu jak napadało dużo śniegu na parkingu, a że wyjazd z parkingu jest pod górkę , nic nie potrafiło z niego wyjechać za wyjątkiem mojego Golfa. Mieszkamy w scisłym centrum i rano raczej wszystkie drogi są już odśnieżone, posypane itp. Zimy coraz słabsze a nawet jesli zima zakoczy drogowców to ile jest tych dni w roku żeby kożystać z tego napędu 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wybiera według własnych potrzeb. Dla mnie napęd 4x4 w QQ to coś zbędnego.  Właśnie z powodu 4x4 odpadła po długich namysłach i rozważaniach CX5 z silnikem 2,5. Poniważ lata lecą nieubłaganie a auto ma być rodzinne więc szybka jazda na zakrętach po mokrym asfalcie w moim wykonaniu to raczej żadkość. Kwestia ceny jest istotna ale z drugiej strony gdyby była potrzeba kupna samochodu 4x4 do jazdy nie tylko po miescie to z pewnoscia nie byłby to QQ a cos moze w kierunku Xtraila ale to znów musiałby na chwilę obecną być diesel a to już inna bajka.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny silnik jest poto aby bezpieczniej dokonowyac manewrow wyprzedzania i raczej wiązanie tego z napedem na 4 koła w tym modelu  wcale nie jes takie oczywiste.  Nie neguje ze napęd 4wd jest gorszy od 2 wd ba nawet twierdzę ze jest lepszy ale  jest mi zbędny i nieporzebny  więc nie chcę płacić za coś co uważm iż jest mi nie potrzebne. Po doświadczeniach z drogi to raczej wolę  mieć mocniejszy silnik niż napęd na 4 koła dlatego odpadł rywal bo nie miał silnika 2,5 w opcji 2wd. Po załadowaniu auta na full więcej przyjemności z jazdy da ci parę kucyków pod maską więcej niż świadomość iz masz napęd  4x4 nawet jezeli z tym trybem auto prowadzi sie stabilniej na zakretach. . Gdyby była opcja 1.6 4wd to i tak by wybrał opcje 2 wd no chyba ze były by w tej samej cenie.

Edytowane przez Kylonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gdyby moj QQ mial jescze naped 4x4 to nawet bym nie protestowal. Naped 4x4 przydaje sie nie tylko w terenie. Moj napedu 4x4 nie ma, nie placze z tego powodu ale pewnie gdyby to byla kwestia niewielkiej doplaty to napewno bym go wzial, chociazbym go mial uzywac sporadycznie w ciagu roku. Tutaj akurat patrze przez pryzmat bezpieczensywa.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo uważam.

Jako użytkownik QQ z napędem 4x4 mogę stwierdzić, że napęd na 4 łapy + (przez niewielu zauważone) wielowahaczowe zawieszenie tylnej osi dają nie tylko bezpieczeństwo ale i wyższy komfort niż z napędem na dwie łapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem swojego QQ. Co prawda nie było czerwonego dywanu, szampana, i dzieci w krakowskich ubrankach wręczających kluczyki, ale było bardzo profesjonlnie i w sumie miło. A QQ mogę powiedzieć przyjemnie mnie zaskoczyła. Spalanie na poziomie 5.4 (mieszany cykl), ładne przyspieszenie, duży komfort (brak stuków z tyłu i w drzwiach) czyli jest takie jakie powinno być. Byłem ciekawy zachowania się silnika 1,6 dCi na trasie - ładna dynamika i niskie spalanie na 6 biegu. Coś więcej napiszę jak trochę lepiej poznam się z moją QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem swojego QQ. Co prawda nie było czerwonego dywanu, szampana, i dzieci w krakowskich ubrankach wręczających kluczyki, ale było bardzo profesjonlnie i w sumie miło. A QQ mogę powiedzieć przyjemnie mnie zaskoczyła. Spalanie na poziomie 5.4 (mieszany cykl), ładne przyspieszenie, duży komfort (brak stuków z tyłu i w drzwiach) czyli jest takie jakie powinno być. Byłem ciekawy zachowania się silnika 1,6 dCi na trasie - ładna dynamika i niskie spalanie na 6 biegu. Coś więcej napiszę jak trochę lepiej poznam się z moją QQ.

 

Gratuluje i witam kolejnego kolege "traktorzyste". Przybywa nas ostatnio :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Ja co prawda odebrałem qq w piątek (24-04) to dopiero dzisiaj znalazłem czas na napisanie kilku słów. Wybrałem wersję 1,6 benzynę i powiem krótko R E W E L A C J A.

Przez te kilka dni zrobiłem jakieś 800km ale głównie po mieście i powiem że spalanie jest 7,2l więc też rewelacja


Panowie mam jedno pytanie.

Czy ktoś ma zamontowane w swoim qq CB radio ?

Po prostu nie widzę za bardzo miejsca (jedyne które widzę to pod kolumną kierownicy) oraz jeśli już jest to czy nie zakłóca instalacji qq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Ja co prawda odebrałem qq w piątek (24-04) to dopiero dzisiaj znalazłem czas na napisanie kilku słów. Wybrałem wersję 1,6 benzynę i powiem krótko R E W E L A C J A.

Przez te kilka dni zrobiłem jakieś 800km ale głównie po mieście i powiem że spalanie jest 7,2l więc też rewelacja

Panowie mam jedno pytanie.

Czy ktoś ma zamontowane w swoim qq CB radio ?

Po prostu nie widzę za bardzo miejsca (jedyne które widzę to pod kolumną kierownicy) oraz jeśli już jest to czy nie zakłóca instalacji qq

Mac17 miałem ten sam problem.

w końcu wylądował w podłokietniku i muszę przyznać rewelacja.

Jak cię interesuje to gdzieś miałem zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 spalanie jest 7,2l więc też rewelacja

 

aaa.... widzę że kolega bez klimatyzacji jeździ - no w takim przypadku to 7,2 L/100 km jest realne. Ale włącz klimę to zobaczysz ile idzie ;P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi faktycznie bez klimy był ten wynik ponieważ nie było takiej potrzeby ale i tak jestem pod wrażeniem osiągów. Poprzednio jeździłem renią espace 320Nm 150kM i ....powiem że nie brakuje mi tego momentu w QQ

No i cóż skutek uboczny Ludzie na ulicy inie tylko często zerkają na nas ;)))))

Miłe uczucie


Mac17 miałem ten sam problem.

w końcu wylądował w podłokietniku i muszę przyznać rewelacja.

Jak cię interesuje to gdzieś miałem zdjęcia

Bardzo chętnie poproszę ponieważ trochę ciasno na małego Presidenta. Rozumiem że musiałeś lekko przerobić podłokietnik i porobić jakieś dziurki żeby dzwięk wydobywał sięa nie brzmiał jak ze studni.

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładność pomiarów temperatury w QQłce J11
Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem QQłki i generalnie wszystko jest super, ale coś mi się wydaje że wskazania podawanej temperatury nie idą w parze z pogodą. Np na oknie termometr (fakt w słońcu) mam teraz 20`C a QQłka pokazała 9`C , hmmmm.... muszę to jakoś bardziej posprawdzać choć czasem pare dni temu jak ciepło było  to pokazał 17`C wiec coś sie dzieje -żyje:) a może faktycznie takie różnice występują w cieniu czy słońcu
 

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi faktycznie bez klimy był ten wynik ponieważ nie było takiej potrzeby ale i tak jestem pod wrażeniem osiągów. Poprzednio jeździłem renią espace 320Nm 150kM i ....powiem że nie brakuje mi tego momentu w QQ

No i cóż skutek uboczny Ludzie na ulicy inie tylko często zerkają na nas ;)))))

Miłe uczucie

Bardzo chętnie poproszę ponieważ trochę ciasno na małego Presidenta. Rozumiem że musiałeś lekko przerobić podłokietnik i porobić jakieś dziurki żeby dzwięk wydobywał sięa nie brzmiał jak ze studni.

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia

 

Nie robiłem żadnych otworów. Dźwięk mam ustawiony na około 75 % głośności i naprawdę nieźle słuchać. W załączeniu zdjęcia ( robione telefonem )

post-83416-0-23350100-1431101653_thumb.jpg

post-83416-0-95726900-1431101653_thumb.jpg

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mcdjtk

Witam Wszystkich forumowiczów

Chciałbym się przesiąść z Fiata Bravo 1,9 120 km diesel na QQ2.

Podpowiedzcie czy 89900 za QQ 1,2 Tekna z dachem szklanym w metaliku to cena do zaakceptowania, czy można taniej.

Jak z dynamiką silniczka 1,2???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, to nie dla mnie. Nie miałbym gdzie pół litra schować. ;)

Eee, to nie dla mnie. Nie miałbym gdzie pół litra schować. ;)

Eee, to nie dla mnie. Nie miałbym gdzie pół litra schować. ;)

COLIN porostu trzeba kupić piersiówkę i szefa gra

Nie robiłem żadnych otworów. Dźwięk mam ustawiony na około 75 % głośności i naprawdę nieźle słuchać. W załączeniu zdjęcia ( robione telefonem )

Nie robiłem żadnych otworów. Dźwięk mam ustawiony na około 75 % głośności i naprawdę nieźle słuchać. W załączeniu zdjęcia ( robione telefonem )

Super dzięki za fotki. Też spróbuję. Szerokości

Sorry chłopaki za kilka odpowiedzi (pustych częściowo) ale zaczęłem pisać przez komórkę a to trochę inaczej działa tzn bardzo delikatnie.

Jutro mała trasa więc zobaczymy jak się sprawdzi z wyprzedzaniem mój qq. No i chyba przekroczy pierwszy 1000 km

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Sorry chłopaki za kilka odpowiedzi (pustych częściowo) ale zaczęłem pisać przez komórkę a to trochę inaczej działa tzn bardzo delikatnie.

Jutro mała trasa więc zobaczymy jak się sprawdzi z wyprzedzaniem mój qq. No i chyba przekroczy pierwszy 1000 km

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Sorry chłopaki za kilka odpowiedzi (pustych częściowo) ale zaczęłem pisać przez komórkę a to trochę inaczej działa tzn bardzo delikatnie.

Jutro mała trasa więc zobaczymy jak się sprawdzi z wyprzedzaniem mój qq. No i chyba przekroczy pierwszy 1000 km

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich forumowiczów

Chciałbym się przesiąść z Fiata Bravo 1,9 120 km diesel na QQ2.

Podpowiedzcie czy 89900 za QQ 1,2 Tekna z dachem szklanym w metaliku to cena do zaakceptowania, czy można taniej.

Jak z dynamiką silniczka 1,2???

Jesli to rocznik 2015 to OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanie czy światła tylnie p/mgielne są dwa ?

Wczoraj chciałem sprawdzić jak palą i z przodu ok a z tyłu tylko z lewej strony. Czyżby niedorubka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...